دستگاه آبشیرین کن آب شیرین کن دریایی تصفیه آب دریا

دستگاه آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس

تصفیه آب دریا، روش های متعددی را شامل میشود. یکی از بهترین روش های در این مورد استفاده از روش اسمزمعکوس است. آب شیرین کن دریا RO  ( اسمز معکوس ) متداول ترین دستگاه برای شیرین سازی و تصفیه آب شور دریا می باشد . قیمت خرید آب شیرین کن دریا RO به مراتب کم تر از دستگاه های تبخیر آب برای تولید آب خالص است. از طرفی بسته به توان آن، تولید آب نیز بیشتر خواهد بود. در واقع یکی از مهمترین کاربرد های ساخت دستگاه تبدیل آب شیرین کن اسمز معکوس جهت تصفیه آب دریا میباشد. تا حدی که در کشور هایی مانند عربستان از این دستگاه برای تولید آب های آشامیدنی استفاده میکنند.

سازندگان ( فروشندگان ) مانند شرکت آریاصاف خرید دستگاه تصفیه آب شور دریا اسمزمعکوس را با توجه به نیاز مشتری و توان خروجی مختلف تولید میکند. همچنین دستگاه ها و سیستم های آبشیرین کن دریا اسمزمعکوس ( دستگاه های تصفیه آب دریا RO ) تنها برای شیرین سازی آب دریا استفاده نمی شوند. بلکه میتوان از این دستگاه برای شیرین سازی آب های بسیار شور و لب شور نیز استفاده نمود. به طور کلی برای تمامی مصارف ها چه صنعتی چه کشاورزی و چه عمومی در صورتی که آب دریا در دسترس باشد، میتوان از این دستگاه های تصفیه آب شور استفاده کرد.

این دستگاه ها به خصوص در کاربرد های کشاورزی (  گلخانه ، باغ ، اب چاه ، زمین کشاورزی ، مزرعه و …) استفاده میشود. شما با این دستگاه آب شیرین کن قادر به کشاورزی با آب شور دریا خواهید بود.

مضرات استفاده از آب شور و اهمیت دستگاه تصفیه آب دریا :

مضرات استفاده از آب شور و اهمیت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن دریا

استفاده از آب شور در مصارف عمومی مانند نوشیدن مضرات بسیاری دارد. اثرات نوشیدن آب شور حتی میتواند باعث مرگ شود. لذا در صورت وجود مشکل آب شور توصیه میشود که حتما آب را قبل از مصرف به وسیله دستگاه آب شیرین کن دریا تصفیه شود. از این رو اهمیت تصفیه آب شور در برخی نقاط کشور بسیار بالا میباشد.

همچنین از دیگر مضرات استفاده از آب تصفیه نشده دریا میتوان به آلودگی های موجود در آن اشاره کرد. برخی از این آلودگی ها باعث بیماری های در بدن میشوند. به همین دلیل استفاده از آب شور حتی به  عنوان مصارف غیر شرب نیز عاقلانه نیست. با سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن دریا، میتوان آب را تا حد خلوض تصفیه کرد. به همین جهت شما میتوانید از آب خروجی این تجهیزات، در مصارف عمومی مانند شرب و شست و شو استفاده کنید.

دستگاه های آب شیرین کن دریا علاوه بر شیرین سازی آب های شور میتواند در مصارف دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. از این مصارف میتوان به صنایع ، مجتمع های مسکونی و اداری و دیگر زمینه ها اشاره کرد. توان تصفیه آب نیز با توجه به نوع پمپ و فشار متفاوت است. لذا سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب دریا قادر به تولید بهینه آبها می شود.

استفاده از آب های شور برای کشاورزی عملا غیر ممکن است. چرا که آب شور باعث خشک شدن و مرگ گیاه میشود. اما با استفاده از دستگاه آب شیرین کن دریایی برای تصفیه آب شور دریایی، میتوانید از آن در زراعت نیز استفاده نمایید. ساخت این دستگاه برای شیرین سازی آب های بسیار شور دریا نیز بکار میرود. این آبشیرین کن ها حتی نمک موجود در آب شور اقیانوس ها را کاملا گرفته و کیفیت آب خروجی آن ها را بسیار افزایش میدهند.

میزان تصفیه آب دریا با دستگاه های آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس

میزان کیفیت آب برای مصارف مختلف دارای اهمیت خاصی میباشد. دستگاه تصفیه آب دریا قادر هستند ec آب را تا بیش از 99 درصد کاهش دهند. میزان این آب ها بستگی به توان تجهیزات در آن دارد. اما با این وجود، توان تصفیه آب در این تجهیزات نسبت به بسیاری از روش های دیگر، بالا می باشد. در حال حاضر بعد از روش های تقطیری، آب خروجی توسط این تجهیزات بهترین کیفیت را دارا است. در این روش به دلیل استفاده از غشاء نیمه تراوا به عنوان عامل تصفیه کننده، نیازی به قرار گیری حجم عظیمی از تجهیزات نیست. از طرفی در روش های تقطیری، میزان تصفیه آب بسیار کم است. همچنین این روش به هزینه های بسیار سنگین، برای تهیه تجهیزات و انجام عملیات تصفیه نیاز دارد. از طرفی در سیستم های اسمز معکوس، تصفیه آب شور تا بیش از 99 درصد با سرعتی بالا انجام می گیرد. آب تصفیه شده در دستگاه آب شیرین کن دریا برای تمامی مصارف عمومی قابل انجام میباشد. یکی از مهمترین مصارف خرید دستگاه تصفیه آب دریا برای مصارف آشامیدنی است.

میزان آب تصفیه شده در هر شبانه روز در دستگاه تصفیه آب شور دریا، به تجهیزات آن بستگی دارد. موتور ها و نوع فیلتر ها به دلیل ارتباط مستقیم با توان این سیستم بر عملکرد آن ها نیز تأثیر گذار میباشد. اما به نسبت روش های دیگر، سرعت تصفیه آب شور در این تجهیزات بسیار بالا میباشد. لذا خرید دستگاه آب شیرین کن دریا جهت تهیه آب مناسب برای مصارف فروان مانند برخی از کارخانه ها، بسیار مهم است. در برخی از مناطق کشور نیاز فراوانی به آب شیرین حس میشود. به همان علت استفاده از روش های قدیمی مانند تبخیر دیگر جوابگو نیازها نیست. چرا که در این روش ها سرعت تولید آب بسیار پایین بوده و برای تامین آب مورد نیاز باید هزینه های سنگین صورت بگیرد. اما در دستگاه های آب شیرین کن دریا اسمز معکوس سرعت بسیار بالا بوده و آب مورد نیاز را تامین میکند. البته همچنین در این دستگاه تصفیه آب شور دریا RO تولید آب را میتوان با هزینه ای به مراتب کمتر بالاتر برد.

لیست برخی از دستگاه های آبشیرین کن دریا :  

 • دستگاه های ro با خروجی 50 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 100 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 150 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 200 متر معکب
 • دستگاه های آب شیرین کن دریا ro با خروجی 250 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 300 متر معکب
 • ….
 • ….
 • دستگاه آب شیرین کن دریا ro با خروجی 35000 متر معکب
 • دستگاه ro با خروجی سفارشی –>> بدون محدودیت

شرایط پرداخت و نحوه ثبت سفارش خرید سیستم های تصفیه آب دریا

 1. برای خرید دستگاه های آبشیرین کن برای تصفیه آب شور دریا میتوانید از طریق شماره های مندرج در سایت باما تماس بگیرید.
 2. کارشناسان فروش ما برای خرید دستگاه های اسمزمعکوس به شما مشاوره رایگان میدهند.
 3. پس از بررسی های لازم، لیست قیمت به همراه قطعات بکار رفته در دستگاه برای شما ارسال میشود. ( قطعات به صورت بهینه انتخاب شده و این مورد در هزینه های شما تأثیر گذار خواهد بود.)
 4. پس از ثبت سفارش برای اطلاع از شرایط پرداخت میتوانید با ما در تماس باشید.

چشم انداز بازار خرید دستگاه های آب شیرین کن ro دریایی

براساس نتایج بررسی های انجام شده، در آینده ای نه چندان دور، کمبود آب در سفره های زیر زمینی باعث میشود که

بشر برای تامین آب مورد نیاز خود حتی در مکان هایی که از مناطق دریایی دور باشند، به تهیه دستگاه آب شیرین کن دریا جهت تصفیه آب شور احتیاج پیدا کند.

کشور ما،ایران از لحاظ بسیاری از منابع معدنی، نفت و گاز، زمین های حاصلخیز، نیروی انسانی مستعد و جوان و بسیاری از امکانات دیگر جغرافیایی و طبیعی در موقعیت ممتازی قرار دارد. اما در کنار تمام این امکانات و استعدادها، مشکل بزرگ و محدودیت عظیمی در خصوص منابع آبی داریم. با اینحال میتوان با استفاده از دستگاه های آبشیرین کن و سیستم تصفیه آب شور دریا این مشکل را حل نمود.

آمار مصرف آب شیرین

بررسی های آماری نشان می دهد در کشور ما هر یک نفر میانگین در روز 300 لیتر آب مصرف می کند. مصارف دیگر آب از قبیل کشاورزی، انرژی، صنایع و خدمات 6000 لیتر در روز می باشد. میزان مصرف آب در ایران بیش از 70 درصد الگوی مصرف جهانی می باشد. این در حالی است که منابع آب تجدید پذیر ایران تنها 1400 مترمکعب به ازای هر نفر در سال است. در ادامه این روند باعث بوجود آمدن بحران آب در آینده نزدیک برای کشورمان می شود. از این رو استفاده از تصفیه آب دریا برای جبران کمبود آب مورد نیاز کشور، بسیار با اهمیت است.

پیش بینی میشود که سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن دریایی برای تصفیه آب شور دریا در آینده لازم باشد. البته در حال حاضر نیز در برخی از نقاط کشور از این دستگاه تصفیه آب دریا برای ایجاد آب مورد نیاز خود استفاده می کنند.

چرا دستگاه های اسمزمعکوس ؟

استفاده از دستگاه آبشیرین کن دریایی جهت تصفیه آب دریا، با توجه به دسترسی به منابع عظیم دریایی در ایران، میتواند یکی از راه های از بین بردن بحران باشد. در حال حاضر شیرین سازی آب شور به وسیله دستگاه های تصفیه آب شور دریا اسمزمعکوس ro تنها روش مؤثر برای تأمین آب سالم و قابل نوشیدن برای جمعیت در حال افزایش کشورمان به شمار می آید ، به همین منظور احداث واحد های آب شیرین کن دریایی ro به یکی از مهم ترین دغدقه های توسعه ی ایران تبدیل شده است.

به طور کلی ساخت دستگاه تبدیل آب شور دریا به آب شیرین دارای هزینه های بسیار زیادی است. اما در روش اسمز معکوس به دلیل تجهیزات نسبتاً کم و عدم نیاز به فضای بزرگ بسیاری از هزینه ها در عملیات تصفیه آب دریا کاهش یافته است.

خرید آب شیرین کن و دستگاه تصفیه آب دریا به روش ro به منظور تصفیه و شیرین سازی آب شور دریا ( برای حذف املاح ، شوری و مواد مضر آب به روش فیزیکی و مکانیکی ) جهت مصارف آشامیدنی، کشاورزی، صنایع و تفریحی به کار می رود.
همان طور که گفته شد یکی از بهترین روش های شیرین سازی و تصفیه آب دریا استفاده از دستگاه آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس (RO) است.
با استفاده از روش اسمز معکوس (RO) در دستگاه تصفیه آب دریایی میتوان آبی با شوری کمتر از 500 میلی گرم بر لیتر تولید نمود. این میزان برابر با پنج دهم گرم نمک در یک کیلوگرم آب میباشد.

همچنین برای خرید دستگاه تصفیه آب دریا دقت داشته باشید که هزینه های نگهداری آن پایین است. به همین دلیل، استفاده از این روش بسیار رایج شده است. باید گفت که در حال حاضر در بسیاری از کشور های بزرگ دنیا برای تصفیه آب از دستگاه تصفیه آب دریا استفاده میکنند.

هزینه های تصفیه آب دریا و هزینه های نگهداری در دستگاه آب شیرین کن دریا RO بسیار پایین میباشد. در این روش نسبت به سایر روش های تصفیه آب دیگر، نیاز به اجزا و تجهیزات پیچیده چندانی نیست. در نتیجه استهلاک قطعاتی که هزینه دربر دارد صورت نمیگیرد. از طرفی ساخت دستگاه تبدیل آب شور به شیرین بسیار حساس میباشد. از این رو تهیه این تجهیزات باید توسط افراد با تخصص و مهارت کافی صورت بگیرد. در غیر این صورت در بهترین حالت میتواند هزینه های اضافه را به مراجعین تحمیل کند.

 پایه و اساس کار دستگاه  های تصفیه آب دریا ro :

اسمز معکوس فرایندی است که در دستگاه های آب شیرین کن دریایی ro برای تصفیه آب دریا انجام می شود.در این روش فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه تراوا استفاده می‌شود.
اگر یک غشای نیمه‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد،
آب به گونهٔ طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین‌تر به غلظت بالاتر جریان مییابد.

با این حال در این روش، آب با فشار از میان غشایی گذرانده شده که نیترات و سایر مواد معدنی را فیلتر می‌کند. نیم تا دو سوم آب پشت این غشا باقی می‌ماند. در واقع این آب به عنوان پساب دور ریخته می‌شود. برای خرید این دستگاه تصفیه آب شور باید توجه داشته باشید، سیستم‌های اسمز معکوس با کارایی بالا از فشارهایی در حد یک میلیون پاسکالا برای تصفیه آب دریا استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط : ((انواع روش های تصفیه آب شور و شیرین سازی آن در دنیا))

نحوه کار اسمز معکوس در دستگاه آبشیرین کن دریا :

جهت خرید دستگاه آب شیرین کن دریا بهتر است که با نحوه و اساس کار اسمز معکوس در تصفیه آب شور بیشتر بدانید. در حالت عادی این مورد بدين صورت است كه اگر در دو سمت یک غشاي نيمه تراوا دو محلول با غلظتهاي متفـاوت داشته باشيم، قاعدتاً حلال از سمت محيط رقيقتر به سمت محيط غليظ تر در سوي ديگر غشاي نيمـه تـراوا بـه حركت در خواهد آمد. اين پديده كه تحت فشار اسمزي واقع ميشود را اسمز می گويند.

اگر فشاري بيش از فشـار اسمزي را به محلول غليظ تر وارد كنيم، حلال از طريق غشاء نيمه تراوا از محيط با غلظت زياد به سمت محيط با غلظت كم حركت كرده كه اين پديده را اسمز معكوس می گويند. اين نوع غشاء به مولكولهاي حلال اجازه عبور ميدهد ولي مانع از انتقال ماده محلول به آنسوي غشا ميشود. غشاي به كار رفته در اسمز معكوس داراي مانعي متراكم در شبكه پليمري است كه بيشترين جداسازي در آن انجام ميشود. این غشاء در عين حال از عبور مواد حل شده مثل يون هاي نمكي جلوگيري ميكند. با توجه به عملکرد این سیستم ، اسمز معکوس یکی از بهترین روش های تصفیه آب دریا به روش فیلتراسیون میباشد.

 فرآیندهای غشایی در  دستگاه های آب شیرین کن دریا ro :

غشاها علاوه بر تولید دستگاه های تصفیه آب شور دریا کاربرد فراوانی در زمینه های مختلفی دارند. این تجهیزات غیر از شیرین سازی آب شور دریا میتوان به دیالیز خون، تصفیه آب نظیر آب رودخانه، چشمه و چاه، تصفیه پساب های خانگی، تصفیه انواع پساب های صنعتی مانند تصفیه پساب صنایع نساجی، کاغذ سازی، چرم سازی، الکل سازی، تغلیظ شیر در کارخانجات پنیر سازی، تغلیظ آب میوه، جداسازس میکروارگانیسم ها،استریل کردن مایعات، جداسازی پروتئین ها از آب پنیر، جداسازی گازهای ترش از گاز طبیعی، جداسازی اکسیژن و نیتروژن از هوا، جداسازی اتیلن از گازهای خروجی واحد تولید پلی اتیلن، بهینه سازی محیط زیست، صنایع داروسازی و بیوتکنولوژی اشاره نمود.

در برخی از زمینه ها برای ساخت دستگاه آب شیرین کن دریا جهت تبدیل آب شور به شیرین نیاز به استفاده از سیستم پیش تصفیه میباشد. در بعضی از موارد بسته به نوع کاربری ممکن است استفاده از سیستم های پیش تصفیه UV و یا فیلتراسیون آلترافیلتر در کنار سیستم های اسمزمعکوس نیاز شود. همچنین میزان شوری آب دریا و توجه به آن میتواند در طول عمر این فیلترها، در نتیجه هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب دریا، بسیار تأثیرگذار باشد.

نحوه عملکرد غشاء ممبراین :

در دستگاه آب شیرین کن دریا ، آب شور را با اعمال فشار از غشاهای نانومتری عبور میدهند . این غشا مانند یک فیلتر عمل کرده، و با جدا کردن ذرات ناخالصی موجود در آب دریا ، آن را شیرین می‌کند. آب تولیدی این فرایند، کیفیتی نزدیک به آب شرب دارد. اسمز معکوس که نوعی روش نمک‎زدایی غشایی است، متداول‎ترین روش نمک‎زدایی در جهان به شمار می‌رود.

مزیت این روش برای تصفیه آب دریا نسبت به روش‌های حرارتی این است که برای شیرین‌سازی آب به انرژی حرارتی نیازی ندارد. از طرفی عدم نیاز به املاح افزودنی نیز از دیگر مزایای این روش است. با این حال این روش برق زیادی مصرف می‌کند.

دو وﯾﮋﮔﯽ مهم در اﻧﺘﻘﺎل آب ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻏﺸﺎء در آب شیرین کن ها اﻋﻤﺎل ﻣﯽﺷﻮد، به شرح زیر است :

 • ﻧﻔﻮذﭘﺬﯾﺮي ﯾﺎ ﺗﺮاواﯾﯽ  (permeability)
 • اﻧﺘﺨﺎبﮔﺮي ﯾﺎ ﮔﺰﯾﻨﺶ ﭘﺬﯾﺮي ( ectivitysel)
روشهای مرسوم شیرین سازی آب

تولید دستگاه آب شیرین کن دریا بصورت های مختلف ساخته و تجهیز می گردد. ساخت این سیستم ها بر اساس نوع روش آن متفاوت میباشد. این روش ها بسیار تنوع داشته و هر کدام شیوه متفاوتی از ویژگی آب را با خود درگیر میکنند. در ادامه به مهمترین روش های تصفیه آب دریا خواهیم پرداخت.

روش تقطیر (MED) در دستگاه های تصفیه آب دریا : روش (MED) که بر پایه روش تقطیر می باشد، آب را با کیفیت بسیار خالص تصفیه می نماید. این روش عمدتا در صنعت کاربرد دارد. استفاده از این روش برای حجم بسیار بالای آب رایج است. با اینحال روشهای تقطیری، به دلیل ایجاد تغییر در حالت فیزیکی آب، مصرف انرژی بالایی دارند. اما تقطیر آب هنوز هم یکی از بهترین و مرسوم ترین روش ها برای شیرین سازی آب دریا است.

با استفاده از دستگاه های آب شیرین کن دریا دراین روش، از تبخیر آب شور و چگالش آب، به آب خالص میرسیم، این تکنولوژی به خاطر اطمینان بیشتر و مصرف انرژی کمتر به طور گسترده ای طی ۱۰ سال اخیر گسترش یافته است. ﺗﻘﻄﯿﺮ ﺷﺎﻣﻞ ﺧﺎرج ﺳﺎﺧﺘﻦ آب ﺧﺎﻟﺺ ،ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺨﺎر آب و ﯾﺎ ﯾﺦ ،ازآب ﺷﻮر ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.درﻓﻨﺎوريﻫﺎي ED,RO ﯾﮏ ﻏﺸﺎ ﺑﺴﯿﺎر ﻇﺮﯾﻒ ﺑﺎﻋﺚ ﺟﺪاﺳﺎزي ﻧﻤﮏ ﻫﺎ و اﻣﻼح ﺳﺒﮏ ﺗﺮ در ﻃﯽ ﻋﺒﻮرآب از ﯾﮏ ﻣﺤﻔﻈﻪ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ میشود.

روش اسمز معکوس (RO) 

روش اسمز معکوس بهترین روش تصفیه آب دریا در جهان است. به دلیل عدم آلودگی محیطی، این روش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دستگاه های تصفیه آب دریا یا همان  RO بر پایه استفاده از ممبران های نیمه تراوا طراحی گردیده است. امکان استفاده از این تجهیزات در تاسیسات  و دستگاه های تصفیه آب دریایی در ابعاد مختلف وجود دارد.
روش اسمز معکوس به دلیل سرمایه گذاری اولیه پایین تر و سهولت در بهره برداری در مقایسه با MED در آب شیرین کن دریایی، بسیار رایج می باشد. با توجه به اینکه آب دریاها شوری ۲ الی ۴ درصدی دارد و کدورت، ذرات معلق و موجودات زنده دریایی در آن به وفور یافت می شوند، بنابراین بایستی تجهیزات پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب شور اسمز معکوس را متناسب با کیفیت آب دریا انتخاب نمود.

در دستگاه تصفیه آب دریا به علت شوری بالا و TDS بالای آن که در حدود 20,000 تا 45,000 می باشد، فشار اسمز در دستگاه تصفیه آب دریایی ro به شدت افزایش مییابد. جهت غلبه بر این فشار، در دستگاه  آب شیرین کن دریایی به روش سیستم اسمز معکوس از پمپ فشار قوی استفاده می گردد. این پمپ از جنس داپلکس یا سوپر داپلکس می باشد.

هزینه تصفیه آب دریا :

انتخاب یک روش پر کاربرد میتواند در خصوص هزینه های تصفیه آب دریا کمک بزرگی باشد. توجه به این مورد علاوه بر کاهش هزینه ها باعث نتیجه بهتر در کیفیت و راندمان تصفیه میشود. در حال حاضر یکی از بهترین روش تصفیه آب دریا اسمزمعکوس است. سیستم RO به دلیل نیاز به فضای کمتر در مقابل توان تصفیه آب شور بالا، بهترین انتخاب برای این موضوع می باشد. به طور کلی این روش جهت شیرین سازی آب دریا در تمامی نقاط جهان کاربرد دارد.

کاربردھای روش اسمز معکوس در خرید دستگاه های تصفیه آب دریا ro :

از مزیت های تبدیل آب شور دریا به آب شرب (شیرین) با خرید آب شیرین کن دریایی ro :

 • تهیه دستگاه تبدیل آب شور به شیرین برای تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور
 • تصفیه آب دریا برای کشاوری و تامین آب مناسب جهت زراعت به خصوص در گلخانه ها
 • تأمین و تولید آب کارخانه های داروسازی و لوازم بهداشتی
 • خرید دستگاه تصفیه آب دریایی جهت تامین آب مناسب برای کارخانه های پتروشیمی، نساجی، کاغذسازی و رنگسازی
 • تبدیل آب شور دریا به آب شیرین برای تولید آب مصرفی نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 • تصفیه آب دریا برای تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها
 • بازیافت پسابهای صنعتی
 • ایجاد دستگاه های تصفیه آب دریا با هزینه کم و قیمت ارزان
 • توان بالا در مقدار آب تصفیه شده
 • استهلاک کم در قطعات آب شیرین کن دریایی . به طبع پایین بودن هزینه نگهداری آنها

در ادامه موارد گفته شده در بالا را به صورت خلاصه توضیح میدهیم :

تصفیه آب دریا برای شرب :

از مهمترین کاربرد دستگاه های آب شیرین کن دریایی تولید آب مورد نیاز برای نوشیدن است. نوشیدن آب شور حتی درصد کم آن، میتواند در دراز مدت باعث بیماری هایی مانند سنگ کلیه و موارد جدی تر شود. لذا در صورتی که مشکل آب شور داشته، و یا قصد استفاده از آب دریا را دارید، بهتر است از دستگاه های مربوطه استفاده کنید.

تصفیه آب دریا برای پرورش دام :

حیوانات نیز مانند انسان نمی توانند نمک آب ها را در دراز مدت دفع کنند. به همین دلیل نمیتوان از آب شور برای آن ها استفاده نمود. از این رو در مناطقی که درارای آب شور است، و یا منبع عظیم دریا در دسترس است، بهترین گزینه بکارگیری آب دریا با استفاده از دستگاه تصفیه آب دریایی میباشد. با استفاده از آب شیرین کن با تصفیه آب های شور دریا میتوان به منبع بی پایانی برای مصرف دست یافت.

دستگاه تصفیه آب دریایی جهت تأمین آب برای استفاده در زراعت و گلخانه ها :

ساخت دستگاه تصفیه آب و تبدیل آب شور به شیرین برای مصارف کشاورزی ، گلخانه و سایر مصارف زراعی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. کیفیت خروجی این تجهیزات در رشد گیاهان بسیار اهمیت زیادی دارد. در صورتی که آب بسیار شور باشد و دارای EC مناسبی نباشد، ممکن است موجب مرگ گیاه شود. در بهترین شرایط ممکن است زراعت با اب شور رشد گیاه را بسیار کاهش دهد. این آبها باعث کیفیت بد محصولات نیز خواهد شد و با مقدار کمی و کیفی محصولات رابطه مستقیم دارد.

لذا قیمت دستگاه های تصفیه آب شور به خصوص آب دریا برای کشاورزی به نسبت دیگر روش ها بسیار کمتر است. دستگاه آب شیرین کن دریایی میتواند آب شور دریا را با کیفیت بسیار بالایی تصفیه کند. آبشیرین کن های دریایی متناسب برای آب هایی با EC بالا تهیه میشوند و قادر به تصفیه آب های بسیار شور دریا را نیز میباشند.

اهمیت سیستم پیش تصفیه و سایر اجزا

اگر در دستگاه آب شیرین کن دریایی از سیستم پیش تصفیه استفاده نشود، ممبران تصفیه آب دریا بسیار زود و به راحتی فرسوده میشود.
تمامی مراحل پیش تصفیه برای حفظ ممبران دریایی و عمر مفید آن میباشد.
باید در نظر داشت که اگر در طراحی و ساخت دستگاه تبدیل آب شور به شیرین مشکل ایجاد شود، دستگاه عملکرد خوبی نخواهد داشت. همچنین در این حالت راندمان تجهیزات نیز به ظور قابل توجهی کاهش پیدا میکند. از طرفی همان طور که گفته شد، انتخاب تجهیزات بهینه در ساخت دستگاه تبدیل آب دریا به آب شیرین بسیار با اهمیت بوده و تا حد زیادی از هزینه های آینده جلوگیری میکند.

به منظور تصفیه آب دریا  (SWRO) با توجه به بالا بودن قلیائیت آب و همچنین آلایندگی آب دریایی قیل از ورود آب به دستگاه آبشیرین کن دریایی باید در چرخه تصفیه آب به روش اسمز معکوس می بایستی سیستم کلرزنی و تزریق اسید انجام شود. سپس با استفاده از فیلتر های کربنی و تزریق متابی سولفیت سدیم از ورود کلر آزاد باقی مانده جلوگیری به عمل آید. چرا که همان طور که گفته شد کلر آزاد به فیلتر های ممبران دستگاه های آب شیرین کن دریایی صدمه جدی وارد میکند. منافذ فیلتر های ممبران در اثر این عوامل تخریب شده و دستگاه تصفیه آب دریایی نمی تواند بدرستی عمل کند.

البته نمک های موجود در دستگاه های آب شیرین کن برای تصفیه آب های شور دریا نیز باعث مشکلاتی در کارکرد آنها میشود. این مشکلات میتواند موجب بالا رفتن هزینه و در نتیجه افزایش هزینه تصفیه آب شوند. این منافذ در فیلتر های ممبران بسیار ریز است. لذا نمک های موجود در آب های بسیار شور، میتوانند طول عمر این فیلتر ها را کاهش دهند.

به همین دلیل توصیه میشود حتما از این سیستم های پیش تصفیه در راه ورود آب خوراک به سیستم های آب شیرین کن دریا استفاده شود.

از اهم مزایای دستگاه آبشیرین کن دریایی:
 • خرید دستگاه برای شیرین سازی و تصفیه آب دریا برای آشامیدن
 • به صرفه بودن هزینه شیرین سازی آب دریا برای مصارف صنعتی
 • توانایی شیرین سازی اب دریا درنواع کشتی ها- شناورها – ناوگان نیروی دریایی
 • توانایی شیرین سازی اب دریا درکمپ های موقت تامین آب شرب در دکل های نفتی
 • کاربرد دستگاه تصفیه آب دریا جهت استفاده در هتل ها

  مهمترین ویژگی های دستگاه های تصفیه آب دریا  عبارتند از :

 • استفاده از ممبران های پلی آمید TFC ویژه تصفیه آب دریا در قیمت دستگاه های آب شیرین کن دریایی تأثیر گذار است. این ممبرین ها انرژی کمتری مصرف می کنند. همچنین منافذ موجود در این تجهیزات نمک بالایی را میتوانند حذف کنند.
 • از پرشروسل های FRP در دو قطر 4 و 8 اینچ و محدوده فشار psig 1200 برای دستگاه های آب شیرین کن دریا بکار گرفته می شود.
 • در دستگاه های تصفیه آب شور دریایی پمپ های سانتریفیوژ فشار قوی از جنس Duplex برای تصفیه آب دریا استفاده شده است.
 • در آب شیرین کن دریا برای از نو بدست آمدن انرژی مصرف برق کمتر سیستم بازیافت استفاده شده است.

جمع بندی

استفاده از روش اسمز معکوس در تولید دستگاه آب شیرین کن دریایی دارای اولویت است. چرا که هزینه اولیه سرمایه گذاری در این روش بسیار اندک میباشد.  لذا با توجه به سهولت در بهره برداری تجهیزات اسمز معکوس نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر (MED)، روش RO بهترین روش شناخته شده در تمامی کشور ها است. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریا RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد. با این حال هزینه ها با توجه به نوع ساخت دستگاه تبدیل آب شور به شیرین میتواند تفاوت های بسیار فراوانی داشته باشد.

فرایندهای حرارتی شیرین‌سازی آب در دستگاه آب شیرین کن دریایی تقطیری

دراین فرآیندها، با استفاده ازحرارت آب شور تبخیر و سپس بخار تولید شده، تقطیر و به آب خالص تبدیل میشود.
باتوجه به اینکه دراین روش آب مقطر تولید می‌شود درصورت نیاز طی فرایند تصفیه‌ تکمیلی، به این آب املاحی اضافه خواهد شد. این عمل جهت تولید آب قابل شرب یا آب قابل مصرف برای انسان، انجام می گیرد.
فرآیندهای حرارتی نسبت به فرآیندهای غشایی انرژی حرارتی بیشتری نیاز دارند. با این وجود این تجهیزات برق کمتری مصرف می‌کنند.
منبع حرارت در دستگاه های آب شیرین کن تقطیری، بخار آب است. این مورد مستقیماً توسط سوزاندن سوخت، یا با استفاده از حرارت مازاد نیروگاه‎های برق، تولید خواهد شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب دریا RO :

قیمت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب دریا

مقایسه قیمت و هزینه های نگهداری ماهیانه در خرید و سفارش روش های شیرین سازی و تصفیه آب دریا

هزینه نگهداری از تجهیزات آب شیرین کن دریایی ro ، اصلی ترین مسئله‌ای است که بکارگیری این تأسیسات تصفیه آب را محدود میکند. در یک بررسی صورت گرفته در این زمینه بیان شده که به‌طور متوسط هزینه تولید هر مترمکعب آب تصفیه‌شده توسط تأسیسات آب شیرین کن MSF برابر با 40.1 دلار است. همچنین تصفیه آب با روش MED برابر با ۹۵.۰ دلار می باشد. این در حالی است که برای تولید آب تصفیه‌شده با غشای اسمز معکوس برابر با ۸۲.۰ دلار است.
ضمن اینکه به ازای هر مترمکعب تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس به ۵.۱ دلار سوخت فسیلی نیاز است.
لذا به همراه این مشکلات هزینه انتقال آب تصفیه‌شده و مسائل و مشکلات زیست‌محیطی را نیز باید افزود تا هزینه نهایی مشخص شود.

در روش های دیگر هزینه شیرین سازی و تصفیه آب شور بالاتر می باشد. چرا که در این روش ها به تجهیزات تصفیه آب های بزرگ نیاز است. برای بدست آوردن آب با کیفیت مناسب ، مقدار زیادی انرژی مورد نیاز می باشد. در گذشته دستگاه های آب شیرین کن برای تصفیه آب شور دریا بسیار هزینه بر بوده است. اما همان طور که گفته شد دستگاه های تصفیه آب شور دریا RO به تجهیزات کمتری نیاز دارند. این مورد یکی دیگر از عوامل نشان دهنده ارزان بودن قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی میباشد.

هزینه های مصرف انرژی

همچنین پیش از تعیین قیمت و خرید آب شیرین کن دریایی ro توجه داشته باشید که تجهیزاتی که بهینه نباشند، دارای مصرف بالای برق و هزینه زیاد نگهداری هستند.
همچنین غشاء شبه نفوذپذیر در این تجهیزات تصفیه آب باید بصورت متناوب جایگزین شود.
طراحی، ساخت، نصب و نگهداری از دستگاه های تصفیه آب و آبشیرین کن دریا ro درظرفیتهای مختلف برای اقصی نقاط کشورتوسط کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان انجام می پذیرد.
در این کشور جهت طراحی و ساخت دستگاه های آب شیرین کن دریایی(Industrial water filtration)، از مجربترین کارشناسان کشوراستفاده شده است.

سفارش خرید دستگاه  آب شیرین کن دریایی 

کارشناسان این شرکت باتوجه به نیاز مشتری و همچنین ویژگیهای آب خام، بهترین دستگاه های تصفیه آب دریایی RO را با کمترین هزینه، به مصرف کنندگان محترم ارائه مینمایند.

لازم به ذکر است که سفارش دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب دریا باید متناسب با شوری آب دریا صورت گردد.

همچنین قیمت سفارش دستگاه آب شیرین کن دریایی از شرکت آریا صاف، ارزان تر از خرید موارد آماده داخل بازار است. چرا که همان طور که گفته شد ممکن است به دلایل تقلب در آن ها، دچار مشکل شوید. آریا صاف با تولید دستگاه های آب شیرین کن دریا اسمز معکوس با قطعات اصل این مشکل را حل کرده است. لازم به ذکر است که قیمت تمامی قطعات دستگاه تصفیه آب دریایی سفارش داده شده، برای شما ارسال میگردد.

از دیگر مشکلات خرید دستگاه تصفیه آب دریایی آماده، تنوع آن میباشد. اگر دستگاه آب شیرین کن مقدار مناسب مصرف شما نباشد باید با هزینه بیشتر دستگاه تصفیه گرانتری تهیه کنید. شما میتوانید مقدار مشخص از آب مصرفی خود را برای ما ارسال کنید و کارشناسان ما بعد از محاسبات، لیست قیمت دستگاه مورد نیاز شما را ارسال میکنند. لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی ارسال شده با محاسبات دقیق صورت گرفته و به صرفه ترین آن ارائه میشود.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژههای انجام گرفته در زمینه دستگاه تصفیه آب دریایی با کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان تماس حاصل فرمایید.

درصورت تمایل شما می توانید از لیست قیمت دستگاه تصفیه آب دریایی دیدن کرده و قیمت روز آب شیرین کن را دریافت نمایید.

برای خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب دریا و آب های شور با ما تماس بگیرید:

آدرس کارخانه ساخت دستگاه های تصفیه آب شور برای مصارف مختلف زراعی و صنعتی RO آریاصاف: جاجرود ، سعیدآباد ، خیابان گلستان ، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش : تهران ، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک ساعی، برج سرو ساعی، واحد 504

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر فروش : 88702057 – 021

فروش دستگاه های آب شیرین کن برای تصفیه آب دریا ro ، صنعتی و کشاورزی در آریاصاف سپاهان

محصولات و خدمات دیگر آریاصاف:

تصفیه آب صنعتی

 آبشیرین کن  کشاورزی
فروش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی، صنعتی و دریایی در آریاصاف سپاهان

لیست خدمات و فعالیت های شرکت مهندسی آریا صاف سپاهان برای طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب دریا :

طراحی ، مهندسی ، ساخت ، اتوماسیون ، نصب و راه اندازی ، نگهداری و آموزش محصولات زیر :
1- سیستم های آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس ro
2- سیستم های تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس ro
3- سیستم های آب شیرین کن کشاورزی به روش اسمز معکوس ro
4- اولترا فیلتراسیون (Ultra Filtration systems ).
5- سیستم های ضد عفونی آب.
6-میکرو فیلتراسیون (Micri Filtration).
7- سختی گیرهای رزینی (انیونی و کاتیونی).
8- مخازن و فیلترهای کربنی و شنی.
9 سیستم های تصفیه و بازیافت فاضلاب صنعتی.

آب شیرین کن صنعتی ro آبشیرین کن تصفیه آب صنعتی دریایی شرکت سازنده

عبارات مرتبط با این صفحه :

خرید دستگاه تصفیه آب قیمت دستگاه تصفیه آب ، دستگاه آبشیرین کن دریایی ، دستگاه تصفیه آب
فروش دستگاه آب شیرین کن دریایی ، فروش آبشیرین کن دریایی ، قیمت آب شیرین کن دریایی
دستگاه های آب شیرین کن دریایی

10 Responses to آب شیرین کن دریایی RO
 1. Cialis Overnight Shipping Of Levaquin buy cialis cheap best buy isotretinoin
  RO water sea devices

 2. واسه یه آب چاه با ای سی 7000 باید دستگاه تصفیه آب دریا بخریم یا دستگاه آب شیرین کن معمولی ro ؟

 3. سلام واسه یه آب چاه که میزان ec آب حدود 7000 هست باید دستگاه تصفیه آب دریا بخرم یا آب شیرین کن معمولی ؟

 4. دستگاه تصفیه آب گلخانه ای - شرکت سازنده تولیدکننده نمایندگی فروشنده دستگاه های تصفیه آب آوریل 13, 2020 at 1:18 ب.ظ

  آب شیرین کن دریایی با دستگاه های آبشیرین کن پرفشار چه فرقی داره ؟
  ما ec آب منبعمون 15000 هست باید دریایی بگیریم یا پرفشار ؟

 5. سلام ما یه زمین کشاورزی داریم و میخوایم آب شیرین کن دریایی یا همون دستگاه تصفیه آب دریا سفارش بدیم اما نمیدونیم بهتره که مستقیم از آب دریا بگیریم یا از چاه ؟ فرقشون چیه ؟ قیمت کدوم روش کمتر در میاد ؟

 6. حداقل و وچیکترین دستگاه دریایی که دارین چند متریه ؟

 7. دستکاه آب شیرین کن دریایی اگه نخوایم واسه تصفیه آب دریا استفاده کنیم و بخوایم از آب چاه استفاده کنیم تا حداکثر چه میزان ec جوابگو هست ؟


[top]

Leave a Reply

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)