دستگاه آبشیرین کن آب شیرین کن دریایی تصفیه آب دریا

دستگاه آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس

تصفیه آب دریا روش های متعددی را شامل میشود. یکی از بهترین روش های این مورد استفاده از روش اسمزمعکوس است. آب شیرین کن ( دستگاه تصفیه آب ) دریایی RO  ( اسمز معکوس ) متداول ترین دستگاه برای شیرین سازی و تصفیه آب شور دریا می باشد .
سازندگان ( فروشندگان ) مانند شرکت آریاصاف خرید دستگاه تصفیه آب شور دریا اسمزمعکوس را با توجه به نیاز مشتری با توان خروجی مختلف صورت میگیرد.
همچنین دستگاه ها و سیستم های آبشیرین کن دریایی اسمزمعکوس ( دستگاه های تصفیه آب دریایی RO ) تنها برای شیرین سازی آب دریا استفاده نمی شوند بلکه میتوان از این دستگاهها برای شیرین سازی آب های بسیار شور و لب شور نیز استفاده نمود . به طور کلی برای تمامی مصارف ها چه صنعتی چه کشاورزی و چه عمومی در صورتی که آب دریا در دسترس باشد میتوان از این دستگاه های تصفیه آب شور استفاده کرد.
این دستگاه ها به خصوص در کاربرد های کشاورزی (  گلخانه ، باغ ، اب چاه ، زمین کشاورزی ، مزرعه و …) استفاده میشود. شما با این دستگاه آب شیرین کن قادر به کشاورزی با آب شور دریا خواهید بود.

مضرات استفاده از آب شور و اهمیت دستگاه تصفیه آب دریا :

مضرات استفاده از آب شور و اهمیت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن دریا

استفاده از آب شور در مصارف عمومی مانند نوشیدن مضرات بسیاری داشته باشد. اثرات آن حتی میتواند باعث مرگ شود. لذا در صورت وجود مشکل آب شور توصیه میشود که حتما آب را قبل از مصرف به وسیله دستگاه آب شیرین کن دریا تصفیه شود.

همچنین از دیگر مضرات استفاده از آب تصفیه نشده دریا میتوان به آلودگی های موجود در آن اشاره کرد. برخی از این آلودگی ها باعث بیماری های ی در بدن میشوند. به همین دلیل استفاده از اب دریا حتی به  عنوان مصارف غیر شرب نیز عاقلانه نیست. با اینکه سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن دریا آبها را تا حد هخلوص تصفیه آب تا حد خلوض آن را تصفیه میکند. به همین جهت شما میتوانید از از آب خروجی آن ها در مصراف عمومی مانند شرب و شست و شو از آن استفاده کنید.

دستگاه های آب شیرین کن دریایی علاوه بر تصفیه آب دریا میتوان در مصارف دیگر نیز مورد استفاده قرار داد. از این مصارف میتوان به صنایع ، مجتمع های مسکونی و اداری و دیگر کاربری ها نامبرد. توان تولید آب ها نیز با توجه به نوع پمپ و فشار متفاوت میباشد. لذا سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب دریا قادر به تولید بهینه آبها میباشند.

استفاده از آب های شور دریا برای کشاورزی عملا غیر ممکن است. چرا که آب شور باعث خشک شدن و مرگ گیاه میشود. اما با استفاده از یک دستگاه آب شیرین کن دریایی برای تصفیه آب شور دریا میتوانید از آن در زراعت نیز استفاده نمایید. دستگاه های آب شیرین کن دریایی به طور خاص برای تصیفیه آب دریا ساخته میشوند. این آبشیرین کن ها نمک موجود در آب دریا را کاملا گرفته و کیفیت آب خروجی آن ها بسیار بالا میباشد.

میزان تصفیه آب دریا با دستگاه های آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس

میزان کیفیت آب برای مصارف مختلف داراثی اهمیت خاصی میباشد. دستگاه تصفیه آب دریا قادر هستند ec آب را تا بیش از 99 درصد کاهش دهند. تصفیه آب شور تا بیش از 99 درصد با سرعتی بالا دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد. آب تصفیه شده در دستگاه آب شیرین کن دریایی برای تمامی مصارف عمومی قابل انجام میباشد. یکی از مهمترین مصارف خرید دستگاه تصفیه آب دریا برای مصارف آشامیدنی میباشد.

میزان آب تصفیه شده در هر شبانه روز در دستگاه تصفیه آب شور دریا به روش اسمزمعکوس به تجهیزات آن بستگی دارد. اما به نسبت روش های دیگر سرعت تصفیه آب در این دستگاه های آب شیرین کن بسیار بالایی میباشد. در برخی از مناطق کشور نیاز فراوانی به آب شیرین حس میشود. به همان علت استفاده از روش های قدیمی مانند تبخیر دیگر جوابگو نیاز ها نیست. چرا که در این روش ها سرعت تولید آب بسیار پایین بوده و برای تامین آب مورد نیاز باید هزینه های سنگین صورت بگیرد. اما در دستگاه های تصفیه آب دریا سرعت بسیار بالا بوده و آب مورد نیاز را تامین میکند. البته همچنین در این دستگاه تصفیه آب شور دریا RO تولید آب را میتوان با هزینه ای به مراتب کمتر بالاتر برد.

لیست برخی از دستگاه های آبشیرین کن دریایی :  

 • دستگاه های ro با خروجی 50 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 100 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 150 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 200 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 250 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی 300 متر معکب
 • ….
 • ….
 • دستگاه های ro با خروجی 35000 متر معکب
 • دستگاه های ro با خروجی سفارشی –>> بدون محدودیت

شرایط پرداخت و نحوه ثبت سفارش خرید سیستم های تصفیه آب دریا

 1. برای خرید دستگاه های آبشیرین کن دریایی برای تصفیه آب دریا میتوانید از طریق شماره های مندرج در سایت باما تماس بگیرید.
 2. کارشناسان فروش ما برای خرید دستگاه های اسمزمعکوس به شما مشاوره رایگان میدهند
 3. پس از بررسی های لازم، لیست قیمت به همراه قطعات بکار رفته در دستگاه برای شما ارسال میشود
 4. پس از ثبت سفارش برای اطلاع از شرایط پرداخت میتوانید با ما در تماس باشید

چشم انداز بازار خرید دستگاه های آبشیرین کن ro دریایی

براساس نتایج بررسی های انجام شده  ، در آینده ای نه چندان دور، کمبود آب در سفره های زیر زمینی باعث میشود که
بشر برای تامین آب مورد نیاز خود حتی در جاهایی که از مناطق دریایی دور باشند هم از تصفیه آب دریا استفاده نمایند.
باتوجه به این که کشور مان ایران از لحاظ بسیاری از منابع معدنی، نفت و گاز، زمین های حاصلخیز، نیروی انسانی مستعد
و جوان و بسیاری از امکانات دیگر جغرافیایی و طبیعی در موقعیت ممتازی قرار دارد. اما در کنار تمام این امکانات و استعدادها، مشکل بزرگ و محدودیت عظیمی در خصوص منابع آبی دارد. که میتوان با استفاده از دستگاه های آبشیرین کن و سیستم تصفیه آب دریا این مشکل را حل نمود.

آمار مصرف آب شیرین

بررسی های آماری نشان می دهد در کشور ما هر یک نفرمیانگین در روز 300 لیتر آب مصرف می کند و مصارف دیگر آب از قبیل کشاورزی، انرژی، صنایع و خدمات 6000 لیتر در روز می باشد. میزان مصرف آب در ایران بیش از 70 درصد الگوی مصرف جهانی می باشد این در حالی است که منابع آب تجدید پذیر ایران تنها 1400 مترمکعب به ازای هر نفر در سال است و ادامه این روند باعث بوجود آمدن بحران آب در آینده نزدیک برای کشورمان می باشد.

پیش بینی میشود که سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن دریایی برای تصفیه آب شور دریا در آینده بسیار لازم میباشد. البته در کشور هم اکنون نیز در برخی از نقاط از این دستگاه تصفیه آب دریا برای ایجاد آب مورد نیاز خود استفاده میشود.

چرا دستگاه های اسمزمعکوس ؟

استفاده از دستگاه آبشیرین کن دریایی با توجه به دسترسی به منابع عظیم آب دریا در ایران، می تواند یکی از راه های از بین بردن بحران باشد.در حال حاضر شیرین سازی آب شور به وسیله دستگاه های تصفیه آب شور دریا اسمزمعکوس ro تنها روش مؤثر برای تأمین آب سالم و قابل نوشیدن برای جمعیت در حال افزایش کشورمان به شمار می آید ، به همین منظور احداث واحد های آب شیرین کن دریایی ro به یکی از مهم ترین دغدقه های توسعه ی ایران تبدیل شده است .

خرید دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب دریا به روش ro به منظور تصفیه و شیرین سازی آب شور دریا ( حذف املاح یا شوری آب و مواد مضر آب به روش فیزیکی و مکانیکی ) جهت مصارف آشامیدنی، کشاورزی، صنایع و تفریحی به کار می رود.
یکی از روشهای شیرین سازی و تصفیه آب دریا استفاده از دستگاه آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس (RO) میباشد.
با استفاده از اسمز معکوس (RO) در دستگاه آب شیرین کن دریایی میتوان آب با شوری کمتر از 500 میلی گرم بر لیتر از آب دریا تولید نمود.

همچنین برای خرید دستگاه تصفیه آب دریا دقت کنید که هزینه های نگهداری آن پایین میباشد. از طرفی هم هزینه تصفیه آب در این آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس بسیار پایین است. که به همین دلیل استفاده از این روش را بسیار رایج کرده است. باید گفت که در حال حاظر در بسیاری از کشور های بزرگ دنیا برای تصفیه آب از این دستگاه تصفیه آب دریا استفاده میکنند.

هزینه های تصفیه آب دریا و هزینه های نگهداری در دستگاه آب شیرین کن دریایی ro بسیار پایین میباشد. نسبت به سایر روش های تصفیه آب در این روش نیاز به اجزا و تجهیزات پیچیده چندانی نیست. در نتیجه آن استهلاک قطعاتی که هزینه دربر دارد صورت نمیگیرد.

 پایه و اساس کار دستگاه  های تصفیه آب دریا ro :

فرایندی است که در دستگاه های آب شیرین کن دریایی ro برای تصفیه آب دریا انجام می شود و در آن ازفشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه تراوا استفاده می‌شود.
اگر یک غشای نیمه‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد،
آب به گونهٔ طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین‌تر به غلظت بالاتر جریان مییابد.

در این روش آب با فشار از میان غشایی گذرانده می‌شود که نیترات و سایر مواد معدنی را فیلتر می‌کند. نیم تا دو سوم آب پشت این غشا باقی می‌ماند که به عنوان آب پسمانده دور ریخته می‌شود. سیستم‌های اسمز معکوس با کارایی بالا از فشارهای در حد یک میلیون پاسکالا برای تصفیه آب دریا استفاده می‌کنند.

انواع روش های شیرین سازی آب شور و تصفیه آب در دنیا

نحوه کار اسمز معکوس در دستگاه آبشیرین کن دریا :

برای خرید دستگاه تصفیه آب دریا با نحوه و اساس کار اسمز معکوس در تصفیه آب شور بیشتر بدانید. در حالت عادی این مورد بدين صورت است كه اگر در دو سمت یک غشاي نيمه تراوا دو محلول با غلظتهاي متفـاوت داشته باشيم ، قاعدتاً حلال از سمت محيط رقيقتر به سمت محيط غليظ تر در سوي ديگر غشاي نيمـه تـراوا بـه حركت در خواهد آمد. اين پديده كه تحت فشار اسمزي واقع ميشود را اسمز گويند.

اگر فشاري بيش از فشـار اسمزي را به محلول غليظتر وارد كنيم حلال از طريق غشاء نيمه تراوا از محيط با غلظت زياد به سمت محيط با غلظت كم حركت كرده كه اين پديده را اسمز معكوس می گويند. اين نوع غشاء به مولكولهاي حلال اجازه عبور ميدهد ولي مانع از انتقال ماده محلول به آنسوي غشا ميشود. غشاي به كار رفته در اسمز معكوس داراي مانعي متراكم در شبكه پليمري است كه بيشترين جداسازي در آن انجام ميشود و در عين حال از عبور مواد حل شده مثل يون هاي نمكي جلوگيري ميكند.

 فرآیندهای غشایی در  دستگاه های تصفیه آب دریا ro :

غشاها در تصفیه آب دریایی کاربرد های فراوانی در زمینه های مختلفی دارند که از جمله می توان به شیرین کردن آب دریا، دیالیز خون، تصفیه آب نظیر آب رودخانه، چشمه و چاه، تصفیه پساب های خانگی، تصفیه انواع پساب های صنعتی مانند تصفیه پساب صنایع نساجی، کاغذ سازی، چرم سازی، الکل سازی، تغلیظ شیر در کارخانجات پنیر سازی، تغلیظ آب میوه، جداسازس میکروارگانیسم ها،استریل کردن مایعات، جداسازی پروتئین ها از آب پنیر، جداسازی گازهای ترش از گاز طبیعی، جداسازی اکسیژن و نیتروژن از هوا، جداسازی اتیلن از گازهای خروجی واحد تولید پلی اتیلن، بهینه سازی محیط زیست، صنایع داروسازی و بیوتکنولوژی اشاره نمود.

البته بسته به نوع کاربری مورد نظر امکان نیاز به سیستم پیش تصفیه UV در کنار اسمزمعکوس وجود دارد.

نحوه عملکرد غشاء ممبراین :

لازم به توضیح است که در دستگاه آب شیرین کن دریایی ، آب شور را با اعمال فشار از غشاهای نانومتری عبور میدهند . این غشاها مانند یک فیلتر عمل می‌کنند و با جدا کردن ذرات ناخالصی موجود در آب دریا ، آن را شیرین می‌کنند. آب تولیدی این فرایند کیفیتی نزدیک به آب شرب دارد .اسمز معکوس که نوعی روش نمک‎زدایی غشایی است متداول‎ترین روش نمک‎زدایی در جهان به شمار می‌رود.

مزیت این روش نسبت به روش‌های حرارتی این است که برای شیرین‌سازی آب به انرژی حرارتی نیازی ندارد هر چند برق بیشتری مصرف می‌کند. عدم نیاز به املاح افزودنی نیز از دیگر مزایای این روش است.

دو وﯾﮋﮔﯽ مهم در اﻧﺘﻘﺎل آب ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻏﺸﺎء در آب شیرین کن ها اﻋﻤﺎل ﻣﯽﺷﻮد :
 • ﻧﻔﻮذﭘﺬﯾﺮي ﯾﺎ ﺗﺮاواﯾﯽ  (permeability)
 • اﻧﺘﺨﺎبﮔﺮي ﯾﺎ ﮔﺰﯾﻨﺶ ﭘﺬﯾﺮي ( ectivitysel)
روشهای مرسوم شیرین سازی آب

در خرید دستگاه آب شیرین کن دریا بصورتهای مختلف ساخته و تجهیز می گردد. که ساخت این سیستم ها بر اساس نوع روش آن متفاوت میباشد. این روش ها بسیار تنوع بسیاری دارند. هر کدام شیوه متفاوتی از ویژگی آب را با خود درگیر میکنند. در در ادامه به مهمترین روش های تصفیه آب دریا خواهیم پرداخت.

روش تقطیر (MED) : روش (MED) که بر پایه روش تقطیر می باشد، آب با کیفیت بسیار خالص تولید می نماید که عمدتا کاربرد در صنعت دارد. استفاده از این روش برای حجم بسیار بالای آب رایج می باشد و به دلیل ایجاد تغییر در حالت فیزیکی آب مصرف انرژی بالایی دارد. تقطیر آب هنوز بهترین و مرسوم ترین روش شیرین سازی آب دریا است.

دراین روش، از تبخیر آب شور و چگالش آب به آب خالص میرسیم، با این تکنولوژی به خاطر اطمینان بیشتر و مصرف انرژی کمتر به طور گسترده ای طی ۱۰ سال اخیر گسترش یافته است.ﺗﻘﻄﯿﺮ ﺷﺎﻣﻞ ﺧﺎرج ﺳﺎﺧﺘﻦ آب ﺧﺎﻟﺺ ،ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺨﺎر آب و ﯾﺎ ﯾﺦ ،ازآب ﺷﻮر ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.درﻓﻨﺎوريﻫﺎي ED,RO ﯾﮏ ﻏﺸﺎ ﺑﺴﯿﺎر ﻇﺮﯾﻒ ﺑﺎﻋﺚ ﺟﺪاﺳﺎزي ﻧﻤﮏ ﻫﺎ و اﻣﻼح ﺳﺒﮏ ﺗﺮ و ﻣﻄﻠﻮبﺗﺮ در ﻃﯽ ﻋﺒﻮرآب از ﯾﮏ ﻣﺤﻔﻈﻪ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

روش اسمز معکوس (RO) 

روش اسمز معکوس بهترین روش تصفیه آب دریا در جهان میباشد. به دلیل عدم آلودگی محیطی این روش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دستگاه های تصفیه آب دریا یا همان  RO بر پایه استفاده از ممبران های نیمه تراوا طراحی گردیده است و امکان استفاده از آن در تاسیسات  و دستگاه های تصفیه آب دریایی در ابعاد مختلف وجود دارد.
روش اسمز معکوس به دلیل سرمایه گذاری اولیه پایین تر و سهولت در بهره برداری در مقایسه با MED در آب شیرین کن دریایی بسیار رایج می باشد.با توجه به اینکه آب دریا شوری ۲ الی ۴ درصدی دارد و کدورت، ذرات معلق و موجودات زنده دریایی در آن به وفور یافت می شوند، بنابراین بایستی تجهیزات پیش تصفیه و  آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس RO را متناسب با کیفیت آب دریا انتخاب نمود.

در دستگاه تصفیه آب دریا به علت شوری بالا و TDS بالای آن که در حدود 20,000 تا 45,000 می باشد، فشار اسمز در دستگاه تصفیه آب دریایی ro به شدت افزایش مییابد. جهت غلبه بر این فشار، در دستگاه  آب شیرین کن دریایی به روش سیستم اسمز معکوس از پمپ فشار قوی استفاده می گردد. این پمپ از جنس داپلکس یا سوپر داپلکس می باشد.

هزینه تصفیه آب دریا :

به طور کلی هزینه های تصفیه آب دریا در ایران به دلیل تحریم های آن و هزینه های تولید دستگاه های آن میتواند تا حدی بالا باشد. از این رو انتخاب یک روش پر کاربرد کمک زیادی میکند. توجه به این مورد علاوه بر کاهش هزینه ها باعث نتیجه بهتر در کییت و راندمان تصفیه میشود. در حال حاضر یکی از بهترین روش تصفیه اب دریا اسمزمعکوس است. سیستم RO به دلیل نیاز به فضای کمتر در مقابل توان تصفیه بالا بهترین انتخاب برای این موضوع میباشد. به طور کلی این روش جهت شیرین سازی آب دریا در تمامی نقاط جهان استفاده میشود.

اهم کاربردھای روش اسمز معکوس در خرید دستگاه های تصفیه آب دریا ro :

 • تبدیل آب شور دریا به آب شرب (شیرین) با خرید آب شیرین کن دریایی ro
 • تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور
 • تامین آب مناسب جهت مصارف کشاورزی، گلخانه ای
 • تامین و تولید آب کارخانه های داروسازی و لوازم بهداشتی
 • خرید دستگاه تصفیه آب دریایی برای تامین آب مناسب کارخانه های پتروشیمی، نساجی، کاغذسازی و رنگسازی
 • تولید آب مصرفی نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 • تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها
 • بازیافت پسابهای صنعتی
 • کم هزینه بودن و ارزان قیمت بودن ایجاد دستگاه های تصفیه آب دریا
 • مقدار آب دریا تصفیه شده در دستگاه های RO نسبت به هزینه آن
 • استهلاک کم قطعات آب شیرین کن دریایی در نتیجه پایین بودن هزینه نگهداری آنها

در ادامه موارد گفته شده در بالا را به صورت خلاصه توضیح میدهیم :

تصفیه آب دریا برای شرب :

از موارد کاربرد دستگاه های آب شیرین کن دریایی تولید آب مورد نیاز برای نوشیدن آن است. نوشیدن آب شور حتی در درصد کم میتواند در دراز مدت بیماری هایی مانند سنگ کلیه و بیماریهای جدی تر دیگر شود. لذا در صورت داشتن مشکل آب شور و یا قصد استفاده از آب دریا را دارید بهتر است از دستگاه های مربوطه استفاده نمایید.

تصفیه آب دریا برای پرورش دام :

حیوانات نیز مانند انسان نمیتوانند نمک آب ها را در دراز مدت دفع کنند. به همین دلیل نمیتوان از آب شور برای آن ها استفاده نمود. به همین دلیل در مناطقی که آب شور بوده و یا منبع عظیم دریا در دسترس است بهترین گزینه بکارگیری آب دریا با استفاده از دستگاه تصفیه آب دریایی میباشد.

دستگاه تصفیه آب دریایی برای تامین آب برای استفاده در زراعت و گلخانه ها :

از دستگاه آب تصفیه کن دریایی برای زراعت ، گلخانه و سایر مصارف کشاورزی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. کیفیت آب مورد استفاده در رشد گیاهان بسیار اهمیت دارد. در صورتی که آب بسیار شور باشد و دارای EC مناسبی نباشد ممکن است موجب مرگ گیاه شود. در بهترین شرایط ممکن است زراعت با اب شور رشد گیاه را بسیار کاهش دهد. این آبها باعث کیفیت بد محصولات نیز خواهد شد و با مقدار کمی و کیفی محصولات رابطه مستقیم دارد.

لذا بهتر است از دستگاه های تصفیه آب شور به خصوص آب دریا برای کشاورزی استفاده کنید. دستگاه آب شیرین کن دریایی میتواند آب شور دریا را با کیفیت بسیار بالایی تصفیه کند. آبشیرین کن های دریایی متناسب برای آب هایی با EC بالا تهیه میشوند و قادر به تصفیه آب های بسیار شور دریا را نیز میباشند.

اهمیت سیستم پیش تصفیه و سایر اجزا

اگر در دستگاه آب شیرین کن دریایی ( تصفیه آب دریا RO ) از سیستم پیش تصفیه استفاده نشود  ممبران دریایی بسیار زود و به راحتی اوت میشود.
تمامی مراحل پیش تصفیه برای حفظ ممبران دریایی و عمر مفید آن میباشد.
باید در نظر داشت که اگر در طراحی ساخت آب شیرین کن ( دستگاه تصفیه آب ) دریایی RO اشتباه کنیم دستگاه عملکرد خوبی ندارد و راندمان آن نیز به صورت قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

به منظور تصفیه اب دریا (  اسمز معکوس RO دریایی ) SWRO با توجه به بالا بودن قلیائیت آب  و همچنین آلایندگی آب دریایی قیل از ورود آب ورودی دستگاه های آبشیرین کن دریایی در چرخه تصفیه آب به روش اسمز معکوس می بایستی سیستم کلرزنی و تزریق اسید انجام و سپس با استفاده از فیلتر های کربنی و تزریق متابی سولفیت سدیم از ورود کلر آزاد باقی مانده جلوگیری به عمل آید. چرا که همان طور که گفته شد کلر آزاد به فیلتر های ممبران دستگاه های آب شیرین کن دریایی صدمه جدی وارد میکند. منافذ فیلتر های ممبران در اثر این عوامل تخریب شده و نمیتواند در این دستگاه های تصفیه آب دریایی بدرستی فعالیت کند.

البته نمک های موجود در آب های شور دریا نیز باعث مشکلاتی در کارکرد دستگاه های تصفیه آب دریا صورت گیرد و موجوب بالا رفتن هزینه و در نتیجه افزایش قیمت آب تصفیه شده میشود. این منافذ فیلتر ممبران بسیار ریز بوده و نمک های موجود در آب های بسیار شور میتوانند طول عمر این فیلتر ها را در دستگاه های تصفیه آب کاهش دهند.

به همین دلیل توصیه میشود حتما از این سیستم های پیش تصفیه در راه ورود آب خراک بری سیستم های آب شیرین کن دریایی استفاده شود.

از اهم مزایای دستگاه آبشیرین کن دریایی:
 • خرید دستگاه برای شیرین سازی و تصفیه آب دریا برای آشامیدن
 • شیرین سازی آب دریا برای مصارف صنعتی
 • شیرین سازی اب دریا درنواع کشتی ها- شناورها – ناوگان نیروی دریایی
 • شیرین سازی اب دریا درکمپ های موقت تامین آب شرب در دکل های نفتی
 • خرید و سفارش دستگاه برای تصفیه آب دریا جهت استفاده در هتل ها

  مهمترین ویژگی های دستگاه های تصفیه آب دریا  عبارتند از :

 • استفاده از ممبران های پلی آمید TFC ویژه تصفیه آب دریا در دستگاه های آب شیرین کن دریایی که انرژی کمتری مصرف می کند ونمک بالایی را حذف می کند.
 • پرشروسل های  FRP در دو قطر 4 و 8 اینچ و محدوده فشار psig 1200 برای دستگاه های آبشیرین کن دریایی
 • در دستگاه های آب شیرین کن های دریایی پمپ های سانتریفیوژ فشار قوی از جنس Duplex برای تصفیه آب دریا استفاده شده است
 • در آب شیرین کن دریایی برای از نو بدست آمدن انرژی مصرف برق کمتر سیستم بازیافت استفاده شده است.

جمع بندی

استفاده از دستگاه آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس با توجه به هزینه اولیه سرمایه گذاری و همچنین با توجه به سهولت بهره برداری نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر (MED)  از اولویت برخوردار است. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریایی RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد.

فرایندهای حرارتی شیرین‌سازی آب در دستگاه آب شیرین کن دریایی تقطیری

دراین فرآیندها بااستفاده ازحرارت آب شور تبخیر وسپس بخار تولید شده، تقطیر وبه آب تقریباً خالص تبدیل میشود.
باتوجه به اینکه دراین روش آب مقطر تولید می‌شود درصورت نیاز طی فرایند تصفیه‌ تکمیلی،
به این آب املاحی اضافه می‌شود تا به آب قابل شرب یا آب قابل مصرف در موارد دیگر تبدیل شود.
فرآیندهای حرارتی نسبت به فرآیندهای غشایی انرژی حرارتی بیشتری نیاز دارند اما برق کمتری مصرف می‌کنند.
منبع این حرارت، در دستگاه های آب شیرین کن تقطیری بخار آب است. این مورد مستقیماً توسط سوزاندن سوخت یا با استفاده از حرارت مازاد نیروگاه‎های برق تولید شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب دریا RO :

قیمت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب دریا

مقایسه قیمت و هزینه های نگهداری ماهیانه در خرید و سفارش روش های شیرین سازی و تصفیه آب دریا

قیمت نگهداری در خصوص خرید و سفارش تجهیزات آب شیرین کن دریایی ro ( دستگاه تصفیه آب دریا )، اصلی ترین مسئله‌ای است که بکارگیری این تأسیسات تصفیه آب را محدود میکند. در یک بررسی صورت گرفته در این زمینه بیان شده که به‌طور متوسط هزینه تولید هر مترمکعب آب تصفیه‌شده توسط تأسیسات آب شیرین کن MSF برابر با ۰۴/۱ دلار، توسط این تصفیه آب MED برابر با ۹۵/۰ دلار و برای تولید آب تصفیه‌شده با غشای اسمز معکوس برابر با ۸۲/۰ دلار است.
ضمن اینکه به ازای هر مترمکعب تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس به ۵/۱ دلار سوخت فسیلی نیاز است.
به این موارد هزینه انتقال آب تصفیه‌شده و مسائل و مشکلات زیست‌محیطی را نیز باید افزود تا هزینه نهایی مشخص شود.

در روش های دیگر شیرین سازی و تصفیه آب دریا ، به مقدار هزینه زیاد برای تصفیه آب و دستگاه های بزرگ نیاز است. که برای بدست آوردن آب با کیفیت مناسب ، مقدار زیادی انرژی مورد نیاز بود. در این دستگاه های آب شیرین کن برای تصفیه اب دریا بسیار هزینه بر بود. اما همان طور که گفته شد دستگاه های آب شیرین کن دریا RO به تجهیزات کمتری نیاز دارد. که این مورد یکی دیگر از عوامل نشان دهنده ارزان بودن قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی میباشد.

هزینه های مصرف انرژی

همچنین پیش از خرید آب شیرین کن دریایی ro ( تصفیه آب دریا ) دارای مصرف بالای برق و هزینه زیاد نگهداری است.
همچنانکه غشاء شبه نفوذپذیر آب شیرین کن بصورت متناوب باید جایگزین بشود، انرژی دیگری برای گرم کردن آب نیازندارد.
طراحی، ساخت، نصب و نگاه داری دستگاه های آب شیرین کن دریایی ro درظرفیتهای مختلف برای اقصی نقاط کشورتوسط کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان انجام می پذیرد.
در طراحی ساخت دستگاه های آب شیرین کن دریایی (Industrial water filtration)  از مجربترین کارشناسان کشوراستفاده شده است.

سفارش خرید دستگاه  آب شیرین کن دریایی 

کارشناسان این شرکت باتوجه به نیاز توسط مشتری وهمچنین ویژگیهای آب خام
بهترین راه حل با کمترین هزینه را به مصرف کنندگان محترم دستگاه های تصفیه آب دریایی RO  ارائه مینمایند.

لازم به ذکر است که برای سفارش دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب دریا باید متناسب با شوری آب دریا صورت گردد.

همچنین قیمت سفارش دستگاه آب شیرین کن دریایی از شرکت آریا صاف ارزان تر از خرید موارد آماده داخل بازار است. چرا که همان طور که گفته شد ممکن است به دلایل تقلب در آن ها ، دچار مشکل شوند. آریا صاف با تولید دستگاه های آب شیرین کن دریایی اسمز معکوس با قطعات اصل این مشکل را حل کرده است. لازم به ذکر است که قیمت تمامی قطعات دستگاه تصفیه آب دریایی سفارش داده شده برای شما ارسال میگردد.

از دیگر مواد و مشکلات خرید دستگاه تصفیه آب دریایی آماده تنوع آن میباشد. اگر دستگاه آب شیرین کن مقدار مناسب مصرف شما نباشد باید با هزینه بیشتر دستگاه تصفیه گرانتری تهیه کنید. شما میتوانید مقدار مشخص از آب مصرفی خود را برای ما ارسال کنید و کارشناسان ما بعد از محاسبات لیست قیمت دستگاه مورد نیاز شما را ارسال میکنند. لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی ارسال شده با محاسبات دقیق صورت گرفته و به صرفه ترین آن است.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژههای انجام گرفته در زمینه دستگاه تصفیه آب دریایی   Industrial water purifier (Desalination  دستگاه آب شیرین کن دریایی )
با کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان تماس حاصل فرمایید.

درصورت تمایل شما میتوانیداز لیست قیمت دستگاه تصفیه آب دریایی دیدن کرده وقیمت روزاین آب شیرین کن را دریافت نمایید.

برای خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب دریا و آب های شور با ما تماس بگیرید:

آدرس کارخانه ساخت دستگاه های تصفیه آب دریایی RO آریاصاف: جاجرود ، سعیدآباد ، خیابان گلستان ، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش : تهران ، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک ساعی، برج سرو ساعی، واحد 504

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر فروش : 88702057 – 021

فروش دستگاه های آب شیرین کن دریایی ro ، صنعتی و کشاورزی در آریاصاف سپاهان

محصولات و خدمات دیگر آریاصاف:

تصفیه آب صنعتی

 آبشیرین کن  کشاورزی
فروش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی، صنعتی و دریایی در آریاصاف سپاهان

لیست خدمات و فعالیتهای شرکت مهندسی آریا صاف سپاهان

طراحی ، مهندسی ، ساخت ، اتوماسیون ، نصب و راه اندازی ، نگهداری و آموزش محصولات ذیل :
1- سیستمهای آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس ro
2- سیستمهای آب شیرین کن صنعتی به روش اسمز معکوس ro
3- سیستمهای آب شیرین کن کشاورزی به روش اسمز معکوس ro
4- اولترا فیلتراسیون (Ultra Filtration systems ).
5- سیستمهای ضد عفونی آب.
6-میکرو فیلتراسیون (Micri Filtration).
7- سختیگیرهای رزینی (انیونی و کاتیونی).
8- مخازن و فیلترهای کربنی و شنی.
9 سیستمهای تصفیه و بازیافت فاضلاب صنعتی.

آب شیرین کن صنعتی ro آبشیرین کن تصفیه آب صنعتی دریایی شرکت سازنده

خرید دستگاه تصفیه آب قیمت دستگاه تصفیه آب ، دستگاه آبشیرین کن دریایی ، دستگاه تصفیه آب
فروش دستگاه آب شیرین کن دریایی ، فروش آبشیرین کن دریایی ، قیمت آب شیرین کن دریایی
دستگاه های آب شیرین کن دریایی

10 Responses to آب شیرین کن دریایی RO
 1. Cialis Overnight Shipping Of Levaquin buy cialis cheap best buy isotretinoin
  RO water sea devices

 2. واسه یه آب چاه با ای سی 7000 باید دستگاه تصفیه آب دریا بخریم یا دستگاه آب شیرین کن معمولی ro ؟

 3. سلام واسه یه آب چاه که میزان ec آب حدود 7000 هست باید دستگاه تصفیه آب دریا بخرم یا آب شیرین کن معمولی ؟

 4. دستگاه تصفیه آب گلخانه ای - شرکت سازنده تولیدکننده نمایندگی فروشنده دستگاه های تصفیه آب آوریل 13, 2020 at 1:18 ب.ظ

  آب شیرین کن دریایی با دستگاه های آبشیرین کن پرفشار چه فرقی داره ؟
  ما ec آب منبعمون 15000 هست باید دریایی بگیریم یا پرفشار ؟

 5. سلام ما یه زمین کشاورزی داریم و میخوایم آب شیرین کن دریایی یا همون دستگاه تصفیه آب دریا سفارش بدیم اما نمیدونیم بهتره که مستقیم از آب دریا بگیریم یا از چاه ؟ فرقشون چیه ؟ قیمت کدوم روش کمتر در میاد ؟

 6. حداقل و وچیکترین دستگاه دریایی که دارین چند متریه ؟

 7. دستکاه آب شیرین کن دریایی اگه نخوایم واسه تصفیه آب دریا استفاده کنیم و بخوایم از آب چاه استفاده کنیم تا حداکثر چه میزان ec جوابگو هست ؟


[top]

Leave a Reply

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)