تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب و پساب و طراحی و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب صنایع و بهداشتی و همچنین  سفارش و خرید از پکیج های تصفیه پساب صنعتی فعالیتی بسیار تخصصی و دشوار است. به دلیل پارامتر های متعدد که باید در عمل تصفیه رعایت شود، حساسیت در امر تولید دستگاه های آن بسیار بالا است. از این رو انتخاب شرکت مناسب برای ساخت دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی دارای اهمیت زیادی است. آریا صاف شرکت سازنده و تولید کننده و طراحی انواع سیستمها و  راه اندازی پکیج های سیستم تصفیه پساب صنعتی ( کارخانه ها و صنایع مختلف ) ، بهداشتی ، شهری ، انسانی ، تصفیه پساب – از جمله ی بهترین مجری های این امر در بین شرکت های پیشگام این صنعت می باشد.

اهمیت سفارش دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی :

به طور کلی فاضلاب های صنایع مختلف دارای مواد سمی و خطرناک برای انسان و محیط زیست میباشند. از این رو برای جلوگیری صدمات جدی به محیط تصفیه این آبها بسیار مهم است. از طرفی هم در برخی از صنایع پس از تصفیه پساب ها امکان استفاده وجود دارد. از این رو خرید و سفارش دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی دارای اهمیت بالایی برای افراد میباشد. از طرفی هم تصفیه این آبها حساسیت بالایی دارد. همین امر باعث شده که انتخاب شرکت مناسب جهت تهیه این دستگاه ها از شرکت های تولید کننده این تجهیزات باید توجه زیادی به تجربه و توان تولید آنها نمایید. برخی از این شرکت ها تجربه و دانش کافی در این زمینه ندارند. لذا با تولید تجهیزاتی نامناسب هزینه های زیادی را تحمیل میکنند. همچنین نباید اهمیت تصفیه فاضلاب صنعتی را برای محیط زیست و انسان نادیده گرفت. از طرفی انتخاب شرکت تصفیه آب و فاضلاب جهت تهیه این تجهیزات بسیار حائز اهمیت است.

علت انتخاب شرکت آریا صاف :

علت و اهمیت انتخاب شرکت آریاصاف برای سفارش و خرید پکیج و دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی ، سابقه بالای این شرکت درتولید این تجهیزات میباشد. آریاصاف با بیش از 25  سال سابقه طراحی سیستم های تصفیه پساب مطابق با نیاز مشتری با بکارگیری بهترین تجهیزات و قطعات در ساخت و تولید محصولات خود و همچنین استفاده از برترین متد ها و روش تصفیه فاضلابهای – SBR – لجن فعال – MBBR – IFAS – ZLD و … توانسته جایگاه ویژه ای در بین شرکت های همکار خود به دست بیاورد. از طرفی هم شرکت آریاصاف سوابق بسیار زیادی در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب صنعتی دارد. از این رو تسلط کاملی در زمینه تصفیه تمامی آبها دارد.

به طور کلی شرکت آب و فاضلاب نیاز به تجربه و دانش بالا در این زمینه دارد. به دلیل حساصسیت بالا برای مصرف این آب ها و مشکلات قانونی در دفع آن ، نیاز است که به صورت اصولی تصفیه گردد. از این رو انتخاب شرکت مناسب برای تصفیه فاضلاب و پساب ها در این مورد بسیار مهم خواهم بود. این شرکت تجربه بالایی در زمینه طراحی و تولید جهت خرید های دستگاه تصفیه پساب در زمینه های مختلف را دارد. از طرفی آریاصاف تسلط کاملی به روند تولید سیستم ها با روش تصفیه هوازی و تصفیه بی هوازی فاضلاب صنعتی دارد. همچنین در این شرکت لیست تمامی قطعات با مشخصات کامل آن را برای سفارش دهنده ارسال میکند. همچنین در این مورد قیمت و هزینه نهایی تولید دستگاه نیز ارسال میشود. این لیست برای کمک بهدرک بهتر کیفیت دستگاه و همچنین جهت جلوگیری از سو استفاده های احتمالی کاربرد زیادی دارد. از طرف دیگر این شرکت به صورت مستقیم پکیج تصفیه را تولید میکند. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه فاضلاب در از شرکت آریاصاف سپاهان با هزینه اندک صورت میگیرد. از این رو در بین لیست شرکت های تصفیه آب و فاضلاب آریا صاف میتواند گزینه مناسبی برای تهیه این تجهیزات باشد.

تصفیه فاضلاب و پساب به روش بیولوژیکی

 

کاربرد خرید و سفارش پکیج ها و سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی :

به طور کلی خرید و سفارش پکیج ها و سیستم تصفیه پساب صنعتی برای کارخانه ها و شرکت های صنایع غذایی ،  صنایع و کارخانه پلاستیک سازی ،کارخانه مواد شوینده – نساجی ها ، نیروگاه ها و سایر کارخانجات کاربرد دارد. هر یک از این سیستم ها با توجه به میزان و نوع آلاینده های فاضلاب ساخته می شود .

در صورتی که به دنبال خرید پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی ، شهری یا بهداشتی هستید ، قبل از تماس با شرکت های مربوطه و قبل از هر اقدامی باید در خصوص اطلاعاتی در مورد استاندارد های این آبها اطلاع داشته باشید. به عبارت دیگر بعد از عبور از سیستم تصفیه فاضلابهای صنعتی ، شهری و یا بهداشتی ، قرار است که پساب آن در چه کاری مصرف شود یا در چه جایی تخلیه شود . این پارامتر تعیین می کند که پساب تا چه حدی نیاز به تصفیه دارد .  استاندارد هایی که سازمان محیط زیست برای این موضوع پیش بینی کرده است. شناخت این موارد در سفارش دستگاه تصفیه پساب های صنعتی بسیار مهم است. به طور کلی استاندارد های سازمان محیط زیست دارای 4 حالت و به شرح زیر می باشد :

1- تخلیه پساب در آب های سطحی و آب های رودخانه ها و …

2- استفاده از پساب تصفیه شده به منظور کشاورزی

3- تخلیه پساب های تصفیه شده در چاه های جاذب فاضلاب

4-تخلیه در تصفیه خانه شهرک صنعتی

برای هر یک از عملکرد های بالا اداره استاندارد یک میزان معینی برای این آب های صنایع در نظر گرفته است . لذا مقادیر مشخص در تصفیه پساب های صنعتی از این سازمان های مربوطه مشخص میشود. نحوه استفاده از تجهیزات به این صورت است که هر چه نوع فاضلاب از نظر این استاندارد ها حساس تر باشد ، نوع تجهیزات مورد استفاده نیز باید توان بالاتری داشته باشد. لذا برای هر یک از این موارد نیاز به خرید و استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب خاص خود خواهد بود. از طرفی وجود انواع دستگاه های تصفیه فاضلاب برای موضوعات مختلف دارای تجهیزات متفاوتی است. چرا که در مواردی تنها میتوان از یک نوع دستگاه تصفیه فاضلاب خاص استفاده کرد. برای مثال در فاضلاب های مسکونی ، برای مجتمع های بزرگتر به سپتیک تانک هایی با قدرت تصفیه بالاتار نیاز میباشد. از این رو توجه به نوع موضوع فعالیت و استاندارد ها در سفارش و خرید دستگاه های فاضلاب صنعتی دارای اهمیت بالایی است.

تصفیه فاضلاب صنعتی و پساب تصفیه خانه های

اجزای تصفیه فاضلاب صنعتی :

همان طور که گفته شد ، یکی از عوامل مهم در خرید و سفارش پکیج تصفیه پساب و فاضلاب شناخت اجزای تصفیه فاضلاب صنعتی میباشد.  هز یک از این اجزا خطرات فاضلاب های صنعتی برای محیط زیست را تشکیل میدهند. از این رو تصفیه هر یک از این موراد دارای اهمیت بالایی میباشد. از طرفی هم برای تصفیه هر یک از اجزای پساب صنعتی نیاز به تجهیزات خاصی است. به طور کلی مواد آلی سهم زیادی از اجزای فاضلابها را به خود اختصاص میدهند. این مواد که در طی فرآیند های تولید محصولات در صنایع تولید میشوند خطرات جدی برای محیط زیست محسوب میشوند. به طور کلی استفاده از میکروارگانیسم ها برای حذف این موارد کاربرد زیدی دارد. در جدول زیر اجزای این فاضلابها به همراه میزان استاندارد آنها را می توانید مشاهده کنید.

 

پارامتر آبهای جاری مصارف کشاورزی تخلیه به چاه جاذب  تصفیه خانه شهرک صنعتی
PH 6.5-8.5 5-9 6-8.5 6.5-8.5
Color Max75 Max75 Max75
Turbidity Max50 Max50
TDS
TSS Max40

لحظه ای Max60

Max100 Max300
DO min2 min2
COD Max60

لحظه ای Max100

Max60

لحظه ای Max100

Max200 Max2000
BOD Max30

لحظه ای Max50

Max30

لحظه ای Max50

Max100 Max1000
T.Coliforms Max1000 Max1000 Max1000
F.coliforms Max4000 Max4000 Max4000

منظور از TSS در تصفیه پساب :

به طور کلی TSS در تصفیه فاضلاب صنعتی به مقدار کل مواد جامد معلق در آب های فاضلاب گفته میشود. به عبارت دیگر تمامی مواد جامدی که بر اثر فرآند تولید و مصرف محصولات در کاربری های صنایع به آب های مصرف شده اضاه میشود. میزان تی اس اس یکی از مقادیر مهم در خصوص تهیه سیستم ها و دستگاه های تصفیه فاضلاب صنعتی میباشد. پیش از تهیه این تجهیزات آزمایش هایی انجام میشود که طی آن مقدار این مورد را تشخیص میدهند. مقدار tss به جهت ارتباط با میزان آلایندگی در تعیین نوع فیلتر ها و برخی از تجهیزات مرتبط کاربرد دارد. به طور کلی در این تجهیزات  ، این پارامتر را با فیلتر های دانه درشت و ریز پایین میآورند. از این رو برای خرید و تولید این دستگاه ها مقدار تی اس اس نقشی تعیین کننده دارد. در واقع این مقادیر یکی از شاخص های اصلی در سفارش سیستم تصفیه فاضلاب و پساب صنعتی در برخی از صنایع مهم میباشد. بر خلاف تصور برخی از افراد TDS و TSS تاوت زیادی با یک دیگر دارند. منظور از تی دی اس مقدار کل مواد موجود در آبها بوده. در حالی که مقدار TSS تنها شامل مواد جامد بزرگتر از 2 میکرون است.

از این رو قبل از اینکه اقدام به خرید ، سفارش و نصب دستگاه تصفیه پساب و فاضلاب صنعتی و پساب بهداشتی ، انسانی و … برای کارخانه ، هتل ، و … کنید  لازم است به این موضوع واقف باشید. در صورتی که برای این امر سر در گم هستید و نمیدانید کدام عملکرد برای شما مناسب تر است . برای دریافت مشاوره رایگان در مورد مراحل این کار و روند اداری و اطلاع از استاندارد های سازمان محیط زیست و سازمان بهداشت ایران و یا استعلام قیمت ، با کارشناسان ما  تماس بگیرید . کارشناسان شرکت آریا صاف لیست قطعات را با توجه به نیاز فعالیت شما و مقادیر مربوط به فاضلاب و پساب آن تهیه میکنند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه فاضلاب آریاصاف بر اساس نوع کاربرد شما بیهنه انتخاب میشود. این مورد در هزینه های استفاده از این دستگاه ها صرفه جویی میکند. از طرفی نیز قیمت و هزینه نگهداری و استفاده از دستگاه تصفیه پساب ها را کاهش میدهد. به همین دلیل استفاده یک دستگاه بهینه در این مورد دارای اهمیت بالایی میباشد.

از طرفی نیز هزینه تصفیه فاضلاب صنعتی در برخی از روش های بکارگرفته شده در تصفیه خانه ها بسیار فراوان میباشد. از این رو تهیه این تجهیزات از شرکت تصفیه آب و فاضلاب به همراه استفاده از پکیج های تصفیه فاضلابهای صنایع در بسیاری از موارد به دلیل هزینه و نیاز به دستگاه های کوچکتر ، در مواردی کاربرد بیشتری دارد.

 

تولید تجهیزات تصفیه پساب صنعتی در شرکت تصفیه آب و فاضلاب آریا صاف با روش های مرسوم در این سیستم ها به صورت صنعتی ، شهری و بهداشتی به شرح زیر می باشند :

1-  روش IFAS

2- روش MBBR

3-تصفیه فاضلاب به روش MBR

4-روش ZLD

5- روش USBF

6- تصفیه فاضلابها به روش DAF

7- تصفیه فاضلاب به روش GRD

هر یک از روش های فوق ممکن است بسته به شرایط محیطی ، شرایط و میزان آلودگی فاضلاب و … مورد استفاده قرار بگیرد .

 

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)