تصفیه فاضلاب و پساب

تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب و پساب و طراحی و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و بهداشتی و همچنین فروش پکیج های تصفیه پساب صنعتی کاری بسیار تخصصی و دشوار است. به دلیل پارامتر های متعدد که باید در عمل تصفیه رعایت شود، حساسیت در امر تولید دستگاه های آن بسیار بالا است. از این رو انتخاب شرکت مناسب برای ساخت دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی دارای اهمیت زیادی است. آریا صاف شرکت سازنده و تولید کننده و طراحی انواع سیستم ها و  راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی ( کارخانه ها و صنایع مختلف ) ، بهداشتی ، شهری ، انسانی ، تصفیه پساب – از جمله ی بهترین مجری های این امر در بین شرکت های پیشگام این صنعت می باشد.

علت انتخاب شرکت آریا صاف :

شرکت آریاصاف با بیش از 25  سال سابقه طراحی سیستم ها و پکیج های تصفیه فاضلاب و پساب مطابق با نیاز مشتری با بکارگیری بهترین تجهیزات و قطعات در ساخت و تولید محصولات خود و همچنین استفاده از برترین متد ها و روش های تصفیه فاضلاب – SBR – لجن فعال – MBBR – IFAS – ZLD و … توانسته جایگاه ویژه ای در بین شرکت های همکار خود به دست بیاورد .

تصفیه فاضلاب و پساب به روش بیولوژیکی

کاربرد پکیج ها و سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی :

پکیج ها و سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی برای کارخانه ها و شرکت های صنایع غذایی ،  صنایع و کارخانه پلاستیک سازی ،کارخانه مواد شوینده – نساجی ها ، نیروگاه ها و سایر کارخانجات کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این سیستم ها با توجه به میزان و نوع آلاینده های فاضلاب ساخته می شود .

در صورتی که به دنبال تصفیه فاضلاب  و پساب صنعتی ، شهری یا بهداشتی هستید ، قبل از تماس با شرکت های مربوطه و قبل از هر اقدامی  باید بدانید که بعد از تصفیه پساب صنعتی ، شهری و یا بهداشتی ، قرار است که پساب آن در چه کاری مصرف شود یا در چه جایی تخلیه شود . این پارامتر تعیین می کند که پساب تا چه حدی نیاز به تصفیه دارد .  استاندارد هایی که سازمان محیط زیست برای این موضوع پیش بینی کرده است دارای 4 حالت است و به شرح زیر می باشد .

1- تخلیه پساب در آب های سطحی و آب های رودخانه ها و …

2- استفاده از پساب تصفیه شده به منظور کشاورزی

3- تخلیه پساب های تصفیه شده در چاه های جاذب فاضلاب

4-تخلیه در تصفیه خانه شهرک صنعتی

برای هر یک از عملکرد های بالا اداره استاندارد یک میزان معیین از تصفیه را برای این آب های صنعتی در نظر گرفته است . که به ترتیب از بالا به پایین به تصفیه بالاتری نیاز دارند .

تصفیه فاضلاب صنعتی و پساب تصفیه خانه های

در جدول زیر میزان این استاندارد ها را می توانید مشاهده می کنید .

 

پارامتر آبهای جاری مصارف کشاورزی تخلیه به چاه جاذب  تصفیه خانه شهرک صنعتی
PH 6.5-8.5 5-9 6-8.5 6.5-8.5
Color Max75 Max75 Max75
Turbidity Max50 Max50
TDS
TSS Max40

لحظه ای Max60

Max100 Max300
DO min2 min2
COD Max60

لحظه ای Max100

Max60

لحظه ای Max100

Max200 Max2000
BOD Max30

لحظه ای Max50

Max30

لحظه ای Max50

Max100 Max1000
T.Coliforms Max1000 Max1000 Max1000
F.coliforms Max4000 Max4000 Max4000

 

از این رو قبل از اینکه اقدام به نصب و راه اندازی سیستم یا تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و پساب بهداشتی ، انسانی و … برای کارخانه ، هتل ، و … کنید  لازم است به این موضوع واقف باشید .در صورتی که برای این امر سر در گم هستید و نمیدانید کدام عملکرد برای شما مناسب تر است . برای دریافت مشاوره رایگان در مورد مراحل این کار و روند اداری و اطلاع از استاندارد های سازمان محیط زیست و سازمان بهداشت ایران و یا استعلام قیمت ، با کارشناسان ما  تماس بگیرید .

 

روش های مرسوم تصفیه فاضلاب و پساب صنعتی ، شهری ، بهداشتی به شرح زیر می باشند :

1-  روش IFAS

2- روش MBBR

3-روش MBR

4-روش ZLD

5- روش USBF

6- تصفیه فاضلاب به روش DAF

7- تصفیه فاضلاب به روش GRD

هر یک از روش های فوق ممکن است بسته به شرایط محیطی ، شرایط و میزان آلودگی فاضلاب و … مورد استفاده قرار بگیرد .

 

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)