آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی اسمزمعکوس بر پایه یک سیستم RO است. این دستگاه تصفیه آب صنعتی قادر است که آب را تا بیش از 99 درصد تصفیه و شیرین سازی کند. در واقع یکی از علت های تقاضا و فروش دستگاه اب شیرین کن صنعتی، قدرت تصفیه این سیستم میباشد. البته کاربرد این روش فرا تر از صنایع است. چرا که از این سیستم، با استفاده از تجهیزات بسیار کوچک، برای تصفیه آب خانگی نیز استفاده می کنند.  با این حال از مهمترین کاربرد های سیستم های تولید آب شیرین، جهت استفاده در صنایع و کشاورزی میباشد. قیمت سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بر اساس میزان شوری و املاح و  یون های موجود در آب منبع محاسبه میشود. این دستگاه ها به طور کلی به سه دسته تقسیم میشوند، که قیمتهای متفاوتی نیز دارند. شرکت آریاصاف سپاهان از بهترین شرکت های سازنده برای تهیه آب مناسب صنایع میباشد، که انواع دستگاه تولید آب شیرین را تهیه میکند. در زیر برخی از خدمات این شرکت آورده شده است.

1- تولید ارزان برای تهیه دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی RO معمولی (تولید این تجهیزات برای EC معمولی مناسب میباشد.)

2-تولید ارزان و تهیه دستگاه آب تصفیه کن صنعتی RO پر فشار (این دستگاه با قدرت بیشتر برای آب هایی با EC بالاتر مناسب تر است.)

3-تولید ارزان و تهیه دستگاه تولید آب شیرین دریایی RO جهت مصارف مختلف همچون صنایع ،کشاورزی و مسکونی (خرید این دستگاه ها برای استفاده از آب های بسیار شور بیشتر مناسب هستند. چرا که این تجهیزات برای این آب ها بهینه شده اند.)

جهت سفارش و اطلاع از قیمت آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی در حجم های بین 2000 تا 100000 لیتری و بالاتر با ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که تماس و یا مشاوره شما در این زمینه بدون هزینه صورت گرفته و کاملاً رایگان خواهد بود. با این حال شما میتوانید بدون تماس با شرکت، از طریق صفحه لیست قیمت دستگاه اب شیرین کن اسمز معکوس صنعتی از قیمت این تجهیزات اطلاع حاصل فرمایید.

شماره تلفن خود را وارد کنید تا قیمت به آن Sms یا واتس آپ شود
نوشتن این فیلد اختیاری است
درصورتی که هرگونه درخواست دیگه ای یا سوال خاصی دارید می توانید اینجا تایپ کنید.

شما میتوانید با فرم زیر، پیام و درخواست خود را برای شرکت آریاصاف ارسال نمایید..

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

شما میتوانید در صفحه لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، با پر کردن فرم مشخصات و موارد مورد نیاز خود، هزینه های تولید دستگاه آبشیرین کن برای صنایع را مشاهده نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره جهت اطلاع از قیمت دستگاه آبشیرین کن صنعتی میتوانید از طریق صفحه تماس، با شرکت در ارتباط باشید.

اساس کار در دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس صنایع از سیستم های تصفیه بر پایه تکنولوژی غشایی RO میباشد. هزینه تولید آب تصفیه شده در این روش ها بهینه تر بوده و همچنین آب خروجی دارای کیفیت بسیار مطلوبی نیز میباشد. به همین دلیل این روش ها دارای محبوبیت بالایی بوده، در نتیجه بکارگیری آن بصرفه تر است

تفاوت دستگاه های مختلف آب تصفیه کن صنعتی ro

مهم ترین تفاوت بین دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی RO  در پمپ های فشار و نوع فیلترهای ممبراین آنها است. این ویژگی در هر یک باعث تفاوت در نوع مصرف و هزینه های استفاده از تجهیزات میشود.  همچنین یکی دیگر از تفاوت های اساسی این تجهیزات توان تصفیه آن ها با توجه به میزان EC آب است. دستگاه های معمولی برای حذف نمک ، یون ها و شیرین سازی آبهایی با میزان ec کمتر از 8000 مناسب میباشد. این منابع آب میتواند از آب رودخانه ، آب چاه ، آب دریا و.. تامین شود. در زیر لیست برخی از دستگاه های اسمزمعکوس که توسط شرکت آریاصاف ساخته می شود آورده شده است.

لیست برخی از دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بر حسب میزان خروجی :

ردیفنامتوضیحات
1دستگاه 5 متر معکبدر 24 ساعت قادر به تصفیه نمک و حذف یون و شیرین سازی 5000 لیتر آب می باشد
2قیمت سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی 10 متر مکعبیقادر به حذف نمک و یون و شیرین سازی 10000 لیتر آب شور در روز
3دستگاه  تصفیه آب صنایع 25 متر مکعبیقادر به تصفیه و شیرین سازی 25000 لیتر آب شور در روز
450 متر مکعبحذف یون و نمک و شیرین سازی 50000 لیتر آب شور در روز
5دستگاه 70 متر معکبحذف یون و نمک و شیرین سازی 70000 لیتر آب شور در روز
6دستگاه تصفیه 100 متر مکعبقادر به تصفیه و شیرین سازی 100،000 لیتر آب شور در روز
7دستگاه تصفیه آب صنعتی 200 مترمعکبقادر به تصفیه و شیرین سازی 200،000 لیتر آب شور در شبانه روز
8 تهیه دستگاه آب تصفیه کن صنعتی 300 مترمعکبقادر به تصفیه و شیرین سازی 300،000 لیتر آب شور در شبانه روز
9دستگاه اسمز معکوس صنایع 400 متر مکعبقادر به تصفیه و شیرین سازی 400،000 لیتر آب شور در شبانه روز
10دستگاه آب شیرین کن صنایع 500  متر مکعبقادر به تصفیه و شیرین سازی 500،000 لیتر آب شور در شبانه روز
11دستگاه 1000 متر معکبقادر به تصفیه و شیرین سازی 1000،000 لیتر آب شور در شبانه روز
12دستگاه آب شیرین کن صنعتی 2000 متر مکعبقادر به تصفیه و شیرین سازی 2000،000 لیتر آب شور در شبانه روز
13دستگاه 3000 متر معکب 
14دستگاه آب شیرین کن صنایع 5000 متر معکب 
لطفا توجه کنید که این لیست تنها بخشی از دستگاه ها می باشد. در این شرکت تجهیزات دیگر نیز ساخته می شود برای اطلاع از آنها تماس بگیرید

در صورت تمایل به مشاهده قطعات و اطلاع از قیمت دستگاه آب تصفیه کن صنعتی و خرید تصفیه آب صنعتی، از صفحه مربوطه دیدن کنید.

تفاوت دستگاه های تصفیه آب و آب شیرین کن صنعتی

در بین این دو تجهیزات شباهت ظاهری بسیاری وجود دارد. اما با این حال تفاوت دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن بسیار است. به طور کلی دستگاه آب تصفیه کن صنایع وظیفه حذف نمک و شیرین سازی آب را دارد. استفاده از تصفیه کامل آب توسط دستگاه آب تصفیه کن صنایع صورت میگیرد. در مصارف صنایع مختلف به دلیل استفاده از آب هایی با خلوص بالا از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده میکنند. البته به دلیل خصوصیات روش اسمزمعکوس و قدرت تصفیه آن، تفاوتی در عملکرد بین دستگاه تصفیه آب و آبشیرین کن وجود ندارد. به طور کلی تفاوت اصلی این دو سیستم در اجزای سیستم تصفیه آب اسمز معکوس است.

تفاوت دستگاه آب شیرین کن خانگی با صنعتی

تفاوت بسیاری بین آب شیرین کن های خانگی و انواع بزرگتر آن وجود دارد. از طرفی در هر دو سیستم تقریبا از قطعات با عملکرد مشابه استفاده میشود. با این حال نوع فیلتر ها متفاوت بوده، و همچنین میزان فشار اسمزی ایجاد شده در نوع صنعتی بسیار بیشتر از تجهیزات خانگی میباشد. از این رو کیفیت آب خروجی در سیستم های صنعتی به مراتب بالاتر از نوع خانگی است. با این حال استفاده از سیستم های صنعتی برای مصارف خانگی در مجموعه های مسکونی کارایی بالایی دارد. در صورتی که شما به آب با کیفیت دسترسی ندارید، سفارش آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی برای مجتمع های مسکونی، میتواند یک راه حل مناسب باشد. با اینکه قیمت دستگاه تصفیه آب شیرین خانگی، با تفاوت بسیار فراروان کم تر از نوع نیمه صنعتی آن است. از طرفی به دلیل کیفیت آب خروجی در نوع خانگی، محدودیت های فراوانی در استفاده از آب تصفیه شده در این تجهیزات وجود دارد. با این حال از نظر قیمت نیز آب شیرین کن های نیمه صنعتی مانند نوع 2000 لیتری، به دلیل تجهیزات کمتر و ظرفیت نسبتاً بالاتر میتوانند برای مجتمع های کوچک مناسب باشد.

بازگشت به ابتدای فهرست 

مشخصات برخی از دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی ro

در زیر با مشخصات برخی از دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی RO آشنا خواهید شد.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro معمولی

این دستگاه با میزان شوری 800ec جوابگو میباشد. درصورتی که شوری آب بیشتر از این باشد سفارش و تهیه دستگاه تصفیه اب صنایع پر فشار یا دریایی نیاز میشود. لازم به ذکر است که قیمت قطعاتی مانند مخازن تحت فشار در دستگاههای آب شیرین کن صنعتی کاملا متفاوت است. از طرفی نوع پمپ ها نیز در تجهیزات معمولی نسبت به پر فشار آن توان کمتری دارد. با این حال نوع فیلتر در هر دو یکسان بوده و از فیلتر های ممبرین با نفوذ پذیری یکسان استفاده میکنند. در ساخت تجهیزات تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس از قطعات زیر استفاده میشود.

لیست قطعات دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی ro معمولی
1پمپ
2سیستم میکس
3سوییچ فشار
4TDS متر
5سیستم شستشو
6تابلو برق
7فلومتر
8ممبراین
9شاسی
10فیلتر کاتریج
11فیلتر شنی و کربنی
12سیستم تزریق آنتی اسکالانت
13گیج های فشار
14Pressure Vessel
15Vessel
 •  

بازگشت به ابتدای فهرست 

اهمیت نوع قطعات در تهیه و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی

همان طور که اشاره شد، در تهیه و سفارش و قیمت دستگاه اسمز معکوس صنعتی، نوع قطعات دارای اهمیت بسیاری میباشد. چرا که در مواردی که نیاز به استفاده از تجهیزات پر فشار است، (منظور زمانی است که کیفیت آب خوراک یا آب ورودی پایین تر از حد مشخصی باشد. یا زمانی که نیاز به خروجی بالاتری داریم.) از تجهیزات معمولی نمی توانیم استفاده کنیم. برای مثال نوع قطعات در تجهیزات تصفیه آب صنایع غذایی، ممکن است با دیگر صنایع متفاوت باشد. در هنگام تولید این تجهیزات به مواردی مانند نوع فعالیت ، اطلاعات آب آزمایش شده و میزان مصرف دقت فروانی میشود. که در نتیجه با توجه به این موارد قطعات را مشخص کرده و دستگاه آب تصفیه کن صنعتی را متناسب با صنایع مربوطه تهیه میکنند. از طرفی قیمت ممبرین و دیگر تجهیزات مرتبط، بر قیمت آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی تأثیر زیادی میگذارد. از این رو توصیه میکنیم که اطلاعات لازم را دراختیار افراد کارشناس قرار داده تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید. با این حال باید میزان کیفیت آب ورودی در تهیه این تجهیزات بسیار مهم است. برای مثال قطعات دستگاه آبشیرین کن صنعتی دریایی به دلیل نمک فراوان آن دارای قطعات خاصی میباشد. که به سیستم این امکان را میدهد که آب هایی با ای سی بسیار بالا را تصفیه نماید.

لیست قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی ro پر فشار
1پمپ فشار بالا  high pressure pump
2سیستم میکس
3سوییچ فشار
4TDS متر
5سیستم شستشو
6تابلو برق
7فلومتر
8ممبراین
9شاسی
10فیلتر کاتریج
11فیلتر شنی و کربنی
12سیستم تزریق آنتی اسکالانت
13گیجهای فشار
14Pressure Vessel
15Vessel

TDS چیست و کاربرد TDS متر

جامدات محلول کل (TDS) مقدار مواد آلی و معدنی مانند فلزات، مواد معدنی، نمک ها و یون ها هستند. این مواد در حجم مشخصی از آب حل شده اند. TDS اساساً معیاری از هر چیزی است که در آب حل شده و جزئی از یک مولکول آب نیست. از آنجایی که این یک حلال است، هنگامی که آب با مواد محلول مواجه می شود، ذرات این ماده جذب آب می شود و مواد جامدات محلول را ایجاد می کند. TDS موجود در آب می تواند تقریباً از هر جایی باشد، از جمله چشمه های آب طبیعی، مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب شهری، روان آب از جاده ها و حیاط ها، و حتی از سیستم فاضلاب خانگی تولید میشود. مقدار جامدات در آب ها یکی از معیار های انتخاب قطعات بوده که بر قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی تأثیر میگذارد. TDS متر نیز به تجهیزاتی گفته میشود که مقدار این جامدات را در آب تشخیص میدهد.

چرا باید از TDS متر استفاده شود :

مواد جامد محلول (TDS) در برخی از منابع آبی می تواند طعم تلخ و بوی نامطبوعی داشته باشد. هر چه غلظت کل مواد جامد محلول بیشتر باشد، آب این منابع تلخ تر خواهد بود. یک سیستم اسمز معکوس و یک فیلتر آب سرامیکی هر دو برای بهبود طعم و بوی تلخ آب شهری توصیه می شوند. لذا TDS متر برای کنترل بو و مزه آب کاربرد زیادی دارد. با این حال خرید و سفارش یک TDS متر مناسب در دستگاه آب شیرین کن صنعتی میتواند در عمر مفید دستگاه و همچنین کنترل عملکرد فیلتر های ممبرین کاربرد زیادی داشته باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی ro پر فشار

برای میزان شوری بالا خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی پر فشار مناسب تر است. این دستگاه توانایی شیرین سازی آب با EC بالا را دارد. در ادامه میزان شوری مناسب برای این آبشیرین کن ها توضیح داده شده است.

میزان شوری در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO پر فشار مناسب آب هایی با ec بین 8000 تا 15000 میباشد. درصورتی که بیشتر از این باشد نیاز است که دستگاه تصفیه آب دریایی تهیه شود. این میزان شوری برای تمام شرکتهای سازنده دستگاه های آبشیرین کن صنعتی یک استاندارد تلقی می شود. از این رو نوع موتور پمپ در این نوع آبشیرین کن اهمیت بالایی دارد. لازم به ذکر است که قیمت تولید در تهیه و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی پر فشار مقداری بالاتر از نوع معمولی آن میباشد. این مورد به دلیل هزینه تهیه موتور ، پمپ و اجزای متناسب با آن است.

از طرفی در صورتی که از سیستم های معمولی برای تصفیه این آب ها استفاده شود، قطعا نتیجه نهایی مطلوب نخواهد بود. لذا برای تصفیه آبهای دارای EC بیشتر از 15000 تهیه دستگاه آب شیرین کن صنعتی پر فشار توصیه میشود.

بازگشت به ابتدای فهرست

دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro دریایی چیست

میزان شوری : این دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب تصفیه آبهایی با ec بالا میباشد. این دستگاه ها نیاز به قطعات متفاوت نسبت به سایرین دارند. لذا قیمت خرید آبشیرین کن دریایی با برخی نمونه های صنعتی تفاوت دارد. اما با این حال به تجهیزاتی که توان تصفیه بالاتری دارند را نیز سیستم های آب شیرین کن صنعتی و یا نیمه صنعتی می گویند.

لیست قطعات دستگاه های آب شیرین کن صنعتی ro دریایی
1پمپ فشار بالا  high pressure pump
2سیستم میکس
3سوییچ فشار
4TDS متر
5سیستم شستشو
6تابلو برق
7فلومتر
8ممبراین مخصوص دستگاه های آب شیرین کن صنعتی دریایی
9شاسی
10فیلتر کاتریج
11فیلتر شنی و کربنی
12سیستم تزریق آنتی اسکالانت
13گیجهای فشار
14Pressure Vessel
15Vessel

در ادامه سعی شده است که برخی از مهمترین قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی بالا را به صورت خلاصه برای شما معرفی کنیم. با اطلاعات این بخش میتوانید تصمیم درستی در خصوص سفارش آب شیرین کن صنعتی مناسب برای فعالیت خود داشته باشید.

تفاوت دستگاه آب شیرین کن صنعتی پر فشار و معمولی

همان طور که توضیح داده شد، در دستگاه های آب شیرین کن پر فشار صنعتی از پمپ های خاصی استفاده میکنند. توان این پمپها نسبت به پمپ های داخل دستگاه معمولی بسیار بالاتر است. با این حال مقدار برق مصرفی در این موارد بسیار بالاتر از نوع معمولی آن است. از این رو تفاوت چشم گیری بین هزینه های استفاده از این تجهیزات وجود دارد. لذا در صورتی که EC آبها بالاتر از سطح گفته شده باشد، استفاده از تجهیزات معمولی عملکرد کاملا نامناسبی خواهد داشت. چرا که استفاده از تجهیرات نامناسب علاوه بر کاهش بسیار زیاد مقدار آب تولید شده توسط دستگاه، کاهش طول عمر فیلتر ها را نیز به همراه خواهد داشت. از تفاوت های بین این دو تجهیزات پیش تصفیه در آن ها است. معمولا برای کاهش فشار وارده به تجهیزات RO در خصوص سیستم های پر فشار به دلیل وجود EC بالای آب ، کیفیت آن را ابتدا توسط سیستم دیگری بهبود میدهند. این عملیات طول عمر فیلتر های ممبرین را افرایش میدهد. لذا با این که تجهیزات بهتر، قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی را افزایش میدهد، اما میتوان گفت که اهمیت نوع فطعات در کاهش هزینه ها بسیار مهم است.

پمپ فشار قوی دستگاه تصفیه صنعتی

همان طور که گفته شد پمپ ها در این تجهیزات یکی از مهمترین عناصر برای عملکرد کل سیستم میباشند. چرا که آب بدون کمک پمپ های فشار قادر به عبور از منافذ بسیار ریز فیلتر های ممبرین نخواهد بود. این بخش از سیستم با ایجاد فشار اسمزی، آب ورودی را مجبور به انتقال به طرف دیگر میکند. این عمل در نهایت باعث انجام عملیات تصفیه میشود. به خصوص در آب های بسیار سنگین و یا مواردی که EC بالایی دارند، پمپ های فشار قوی اهمیت بالاتری نیز دارند. به خصوص برای شیرین سازی آبهای دریا نیاز به فشار اسمزی بالاتری هست. در واقع پمپ های فشار بالا قلب دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس می باشند. تولید آب شیرین از آب دریا به فشار بالا نیاز دارد، تا عناصر غشایی با استفاده از عملکردی همچون صافی بتوانند کار خود را انجام دهند. در واقع پمپ های فشار یکی از اجزای لازم در روش RO برای تولید آبهای مناسب صنایع میباشد. در ادامه سعی شده که دستگاه اسمز معکوس را به شما معرفی می کنیم.

وسل ها

وسل ها همان مخازن لوله مانندی هستند که ممبرین در آن ها قرار دارد. این عناصر باعث هدفمندسازی مسیر حرکت آب شده که در نتیجه آن عمل تصفیه صورت میگیرد. در واقع مخزن تحت فشار یک دستگاه لوله ای است که حاوی عناصر غشایی اسمز معکوس میباشد. مخزن تحت فشار اغلب به عنوان لوله فشار نامیده می شود و می تواند تا شش عنصر غشایی RO را داخل مخزن خود جای دهد. به طور کلی یکی از قطعاتی که نوع آن اهمیت چندانی در خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی ندارد، وسل های تحت فشار است. چرا که جنس آن تأثیر چندانی بر کیفیت نهایی آب خروجی ندارد.

تفاوت فیلتر های ممبرین در دستگاه های صنعتی دریایی و معمولی

به طور کلی در سیستم های اسمز معکوس تفاوت چندانی در نوع فیلتر وجود ندارد. فیلتر های ممبرین در سیستم های دریایی ، صنعتی و کشاورزی از نظر ظاهری و نوع عملکرد آن به یکدیگر شباهت بسیاری دارند. تمامی فیلتر ها در این روش از منافذ ریزی تشکیل شده که باعث تصفیه آب میشوند. با این حال کیفیت برخی از فیلتر های ممبرین به دلیل تفاوت در روش تولید آن ها، با یکدیگر متفاوت است. از طرفی در خصوص زمینه های مختلف صنعتی و دریایی به دلیل وجود مقادیر بالا از املاح در آب، نیاز به ممبرین با کیفیت تری است. از طرفی استفاده از فیلترهای مناسب تا حدودی باعث افزیش طول عمر دستگاه خواهد شد. همچنین وجود یک فیلتر مناسب در خصوص شیرین سازی آب دریا باعث سهولت در عملکرد کل سیستم میشود. از طرفی یک ممبرین با کیفیت طول عمر بیشتری خواهد داشت.

اهمیت تهیه فیلتر شنی و کربنی در دستگاه آب شیرین کن صنعتی

در استفاده از تجهیزات تولید آب تصفیه شده صنعتی، فیلتر های شنی و کربنی میتواند کاربرد بالایی داشته باشد. این فیلترها به دلیل کاهش فشار بر سیستم، دارای اهمیت بالایی میباشند. فیلتر های شنی به عنوان پیش تصفیه، کیفیت آب را تا حدی افزایش میدهند. این مورد باعث کاهش فشار بر سیستم شده که در نتیجه هزینه های نگهداری را تا حد بسیاری کاهش میدهد. همچنین باید گفت که فیلتر های ممبرین به دلیل بسته شدن منافذ آن ها، طی یک دوره مشخص باید تعویض شوند. از طرفی با استفاده از یک سیستم پیش تصفیه میتوان عمر مفید این فیلترها را تا حد زیادی افزایش داد. از طرفی فیلتر های کربنی برای حذف میکروارگانیسم ها، دارای کاربرد فراوانی هستند. این فیلتر به دلیل خاصیت کربن، پس از عبور آب از آن، آب را ضدعفونی می کند. با این حال برای انجام ضد عفونی کردن آب در برخی موارد، از سیستم UV در کنار این تجهیزات استفاده میشود.

اهمیت دستگاه آبشیرین کن صنعتی برای تصفیه آب دریا

بحران آب حتی برای مصرف روزمره افراد در ایران وجود دارد. از طرفی در مصارف صنعتی تا حد بسیار زیادی از آب استفاده میشود. با اینکه برای صرفه جویی از منابع آبی استفاده از آب های غیر شرب برای این صنایع بکارگرفته شده است، اما هنوز هم میتوان گفت که مقادیر مصرفی از منابع آبی کشور صرف این موارد صنعتی میشود. از این رو اهمیت تهیه و خرید تجهیزاتی برای  تصفیه آب دریاها با استفاده از دستگاه ابشیرین کن صنعتی کاربرد بالایی دارد. در صورتی که صنایع مورد نظر نزدیک به دریا باشند، این امکان وجود دارد که با استفاده از تجهیزات پرفشار آب شور دریا را برای صنایع مختلف آماده کنند.

شرکت سازنده دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آریا صاف از بهترین شرکت های تولید کننده و سازنده برای خرید دستگاه های اسمزمعکوس جهت تولید آب های مناسب صنعتی در iran – ایران میباشد. این شرکت با بیش از 25 سال تجربه ساخت سیستم های RO، عرضه کننده انواع دستگاههای اسمز معکوس باتمام رنج های شوری و EC  و میزان خروجی متفاوت ( از 5 متر مکعب معادل 5000 لیتر تا مقادیر بسیار بالا ) میباشد. دستگاه های RO صنعتی عمدتا به منظور کاربرد های صنایع مانند بویلر ها ، دیگ های بخار و … بکار میرود. تهیه این دستگاه ها نسبت به سایر روش ها بهینه تر بوده و کیفیت آن را نیز تضمین میکند.

قیمت ها جهت خرید دستگاه تولید آبهای صنعتی ro در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی ، کارخانه های نساجی، کارخانه ها و شرکتهای آب معدنی، مواد شوینده، کارخانه های دارویی و سایر کارخانجات و کارگاه ها متفاوت میباشد. اما به طور کلی هزینه تولید انواع دستگاه های تولید آب تصفیه شده صنعتی با حجم های 100 ، 300 ، 1000 ، 2000 مترمکعب و بالاتر در آریاصاف به صورت رایگان محاسبه میشود. این مورد در تمامی نقاط کشور امکان پذیر است. همچنین این شرکت قادر به تولید سیستم های کوچک تر با قیمت کمتر است. تهیه این سیستم ها میتواند مزایای بسیاری برای صنایع کوچکتر داشته باشد. برای مثال قیمت سفارش آب شیرین کن 2000 لیتری برای مصارف کوچک کاملاً به صرفه است. برای اطلاع از میزان خروجی دستگاه های آبشیرین کن صنعتی با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی

توجه داشته باشید که خرید دستگاه آب شیرین کن فقط جهت تصفیه آب های صنعتی استفاده نمیشود، بلکه این آبشیرین کن کاربرد مسکونی و عمومی نیز دارد. به طور کلی به تجهیزاتی که از دستگاه آبشیرین کن خانگی بزرگتر باشند را دستگاه آبشیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی مینامند. قیمت تولید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی از انواع تجهیزات سبک تر آن ( سیستم های نیمه صنعتی) بالاتر است.

دستگاه های تصفیه آب در مقیاس متوسط و کم حجم را دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی می نامند. این سیستم ها از نوع بزرگ تر خود ارزان تر بوده و برای مصارف کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم های آب شیرین کن قادر به تصفیه آب در ظرفیت های 10000 تا 20000000 لیتری به بالا می باشند و
توانایی بالایی در تصفیه آب دارند. این سیستم ها اغلب بنام دستگاه های صنعتی نام برده میشوند.
که عمدتاً به سیستمهایی که ظرفیت بالاتر از 3 متر مکعب در روز آب می کنند گفته میشود.

آریا صاف با قیمت مناسب قادر به تولید تمامی دستگاه های تصفیه آب صنعتی، در حجم های بین 10000 لیتر تا 20000000 لیتر به بالا میباشد. همچنین به دلیل تجربه بالا در این زمینه ، این شرکت توانایی ارائه بهینه ترین دستگاه متناسب با کاربری آن دارد.

اهمیت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب شیرین کن صنعتی چیست :

همان طور که در مطالب ذکر شده در گذشته اشاره شد برای مصرف هر یک از زمینه های صنعتی، مصرف آب به گونه ای خاص مورد توجه قرار گرفته است. برخی  از آنها جهت شست و شو برخی برای تولید محصول و برخی دیگر به عنوان حلال های خاص شمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. در این صنایع اغلب استفاده از آب حساس بوده و نیاز به کیفیت خاصی از آب در آن ها میباشد. روش های بسیار فراوانی وجود دارد که میتواند کیفیت آب های ورودی به این صنایع را برای مصرف مناسب کند. با این حال بهترین روش با توجه به کیفیت و هزینه تولید، استفاده از آب شیرین اسمز معکوس میباشد. از طرفی در به دلیل تولید آب ها با توان و مقدار بالا اهمیت خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی برای صنایع  مختلف به خصوص نساجی ، لبنی و تولید مواد غذایی دارای اهمیت فراوانی می باشد.

کاربرد خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی

از کاربرد های تهیه دستگاه تولید آب تصفیه شده صنعتی در صنایع شیمیایی، صنایع فلزی، ریخته گری ، مواد غذایی و آشامیدنی ، آزمایشگاه ها، صنایع برودتی و حرارتی، مصرف آب شرب، تصفیه چاه و شیرین سازی آب در دریا و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. البته هزینه تولید و قیمت آب شیرین کن های صنعتی نسبت به کاربری آنها تفاوت دارد. چرا که هر کدام از آنها نیاز به منابع متفاوتی دارند.

دستگاه های تولید آبهای اسمز معکوس RO براساس نیاز برای مصارف گوناگون درظرفیتها و آنالیزهای مختلف تولید میگردد .
درمجموع ظرفیت حجم تصفیه با توجه به انواع تجهیزات تولید آب صنعتی، بالا می باشد.
بهترین روش در تصفیه آب صنعتی استفاده از سیستم اسمز معکوس (RO) می باشد. به طور کلی با استفاده از این روش می توان مزه تلخی، شوری و در کل میزان TDS (مجموع جامدات محلول درآب) را کاهش داد.

در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی فرآیند اسمز معکوس می‌تواند TDS آب خام را تا ۹۹% کاهش دهد. در عمل کاهش TDS تا ۹۵% طبیعی است. همچنین درصد حذف باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروارگانیسم ها در آب، با استفاده از اسمز معکوس ۱۰۰% است. این کیفیت از آب خروجی یکی از دلایل محبوبیت خریداری و تهیه دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس برای مصراف صنعتی میباشد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن

همان طور که گفته شد، قیمت و هزینه تولید آب شیرین کن صنعتی RO نسبت به کیفیت آن بسیار اندک است. کیفیت خروجی آب در این روش حتی برای موارد حساس مثل تولید آب شییرین کن کن صنایع داروسازی نیز استفاده میگردد. در ادامه توضیحاتی جهت مقایسه قیمت و هزینه تولید تجهیزات تصفیه آب به شما ارائه میشود.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

همچنین به دلیل استفاده از شیوه فیلتراسیون و همچنین به دلیل نوع فیلتر خاصی که در آن استفاده شده، هزینه و قیمت دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی و صنعتی اسمز معکوس کمتر از سایرین میباشد. این تفاوت چه برای تولید تجهیزات و چه برای تصفیه آب مشاهده میشود. البته استفاده از این روش در بین شیوه های جدید تر مانند آلترافیلتراسیون و… به علت اهمیت به فشار بیشتر در آن، به هزینه بالاتری نیز جهت تولید آب های صنعتی نسبت به برخی روش های دیگر نیاز دارد. با این حال اسمز معکوس در بین شیوه های نوین تصفیه آب بهترین کیفیت را دارا می باشد. 

 

فرآیند اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب صنعتی چیست؟

دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی RO اسمز معکوس (reverse osmosi) چیست ؟ : همان طور که گفته شد، سیستم های اسمز معکوس جهت شیرین سازی آب از یک پمپ برای ایجاد فشار در کنار فیلتر های مخصوص استفاده می کنند. به زبان ساده تر این فرایند برای تهیه آب آشامیدنی از آبهای حاوی املاح معدنی زیادو ناخالصی های مواد آلی بسیار مفید است. لذا ساخت آب شیرین کن صنعتی اسمزمعکوس برای آب هایی مانند آب دریا مناسب هستند. با این حال برای استفاده از آن باید از تجهیزات آب شیرین کن دریا استفاده شود. این تجهیزات قادر به تولید آبی با کیفیت بالا هستند. به طور کلی سیستم RO در این زمینه یک دستگاه خاص برای شیرین سازی و آماده کردن آب دریا، آب چاه ، آب رودخانه و سایر منابع است که جهت استفاده های گسترده بکار گرفته میشود. به طور کلی از دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO به منظور مصارف صنایع ، آشامیدنی ، زراعت ، گلخانه و … بکارگرفته میشود. شما می توانید دستگاه های اسمز معکوس را از شرکت های سازنده یا وارد کننده تهیه کنید. دستگاه تولید آب مناسب صنعتی از شرکت آریا صاف نیز با قیمت مناسب تولید میشود. این تجهیزات قادر به تصفیه آبهای بسیار سنگین و شور مانند آب های دریا هستند. ضمناً سفارش در سراسر کشور از این شرکت قابل انجام است. 

امروزه روش اسمز معکوس اقتصادی ترین فرایند برای تهیه آب آشامیدنی از آبهای شور مناطق کم آب میباشد.

فرایند اسمز معکوس در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی ، کشاورزی و دریایی استفاده می شود. عملیات در این سیستم ها بدین صورت است که فشار بالا سبب حرکت معکوس جریان آب از درون فیلتر های نیمه تراوای اسمز معکوس( RO ) از فشار اسمزی بالاتر به فشار اسمز پایین تر می شود. این فشار اسمزی را به وسیله پمپ صورت میگیرد. خرید پمپ مناسب در سرعت تصفیه در دستگاه های تولید آب مناسب صنعتی بسیار تأثیرگذار است. همچنین همان طور که گفته هزینه ها برای تولید تجهیزات با این روش کمتر خواهد بود. در واقع قیمت تولید دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی به روش RO، به دلیل نیاز کمتر آن ها به تجهیزات سنگین مانند ساخت تصفیه خانه ها، کمتر است.

اجزای آب شیرین کن اسمز معکوس ( RO ) شامل بخش پیش تصفیه ، بخش تامین فشار ، بخش المان ممبرین و بخش بعد از تصفیه می باشد. جهت خرید آب شیرین کن صنعتی باید در خصوص این اجزا اطلاعات مناسبی داشته باشید.

در بخش زیر میتوانید فرایند اسمز معکوس در دستگاهای تصفیه آب صنعتی را مشاهده کنید.

افزایش بازدهی دستگاه آب شیرین کن صنعتی :

نگهداری صحیح از این دستگاه ها باعث افزایش بازدهی و طول عمر دستگاه های تصفیه آب خواهد شد. در نتیجه پایین آوردن هزینه های نگهداری دستگاه ها آب شیرین کن صنعتی ، وجود سیستم پیش تصفیه برای آب خوراک ضروری میباشد .
دقت کنید که  انتخاب صحیح در خرید پیش تصفیه مناسب باعث افزایش بازدهی دستگاه تصفیه آب صنعتی شده و طول عمر ممبرین را زیاد میکند به همین جهت عوامل زیر را بحداقل میرساند :

جرم گرفتگی، رسوب گرفتگی، تخریب ممبرین، جزو سه عامل مهم در قیمت ، هزینه نگهداری ، خرید و تعویض قطعات در دستگاه آبشیرین کن صنعتی است. همچنین این عوامل در هزینه تأمین آب لازم در این سیستمها تأثیر زیادی خواهد داشت. شما میتوانید با استفاده و  نصب پیش تصفیه مناسب ، با کنترل این سه مورد هزینه تمام شده آب تولیدی از این تجهیزات تولید آب صنعتی را به حداقل برسانید. رسوب در دستگاه تصفیه آب صنعتی تآثیرات منفی زیادی دارد. لذا باید برای نتیجه بهتر با روش های مناسب از آن جلوگیری شود. در نتیجه برای کاهش قیمت و هزینه تصفیه آب در دستگاه آب شیرین کن صنعتی باید از سیستم های پیش تصفیه برای بازدهی بیشتر دستگاه استفاده کنیم. در ادامه برخی از مواردی که میتواند باعث کنترل رسوب شوند را مورد برسی قرار داده ایم.

نتیجه نهایی موارد بالا، بهینه سازی موارد ذیل میباشد :

 • شدت جریان آب
 • کیفیت آب ( عدم رد شدن نمک )
 • بازیافت آب
 • هزینه های عملیاتی و نگهداری
 • هزینه آب تصفیه شده

اسمز معکوس در این دستگاه آب شیرین کن صنعتی کوچک یا بزرگ میتواند آب را با خلوص بالا تصفیه کند. این روش به منظور دستیابی به کیفیتت مناسب، برای حذف یون ها و نمک ها استفاده می شود . قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی کوچک را می توانید با یک تماس بدست آرورید.

اهمیت اسمزمعکوس

یکی از دلایل محبوبیت در استفاده از این سیستم ها هزینه دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمزمعکوس میباشد. به علت آن که سیستم اسمزمعکوس در مقایسه با سایر روشها در درجه حرارت پایین تر و با انرژی مقرون به صرفه ای کار می کند،کاربرد های فراوانی دارد. از جمله نمک زدایی، تیمار پساب، بازیافت املاح معدنی، تغلیظ آب پنیر و سایر محصولات غذایی و مهمتر از همه خالص سازی آب را شامل میشود. به همین علت پر فروش ترین دستگاه های آبشیرین کن اسمزمعکوس میباشند. چرا که در تهیه دستگاه آب شیرین کن صنعتی قیمت و هزینه تولید تجهیزات اسمز معکوس نسبت به برخی از روش های دیگر کمتر است.

در سالهای اخیر سیستم اسمز معکوس به میزان فراوان در فرآوری آب مورد نیاز جهت دیالیز در بیمارستانها و جهت کارخانجات داروسازی و بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این، روش اسمز معکوس قادر به تولید آب خالص جهت استفاده در تزریق( EFI )( Water For Injection ) و برای آماده سازی محلولهای خاص است.

ویژگی های دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO

دستگاه و تجهیزات در روش اسمز معکوس برای انجام عملیات تصفیه آب نیاز به فشار بالا دارند. این مورد میتواند هزینه ها را علاوه بر هزینه تهیه و سفارش دستگاه های آب شیرین کن صنعتی ، به دلیل حساسیت بالا در نگهداری، بالا ببرد. با این حال یکی از مهمترین ویژگی های این روش کیفیت آب خروجی در آن است. در واقع کیفیت آب خروجی با استفاده از اسمز معکوس تقریبا با آب خالص برابر است. همچنین این روش به دلیل مراحل اندک و سهولت در عملیات تصفیه در دستگاه های آبشیرین کن صنعتی، محبوبیت بسیار بالایی بدست آورده است. یکی دیگر از ویژگی های روش RO میزان فضایی است که اشغال میکند. این روش نسبت به برخی از شیوه های دیگر تولید آبهای صنعتی به فضای بسیار کمتری نیاز دارد. این مورد خود باعث استفاده فراوان آن در فعالیت های کوچکتر شده و همچنین بر هزینه کل تولید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی به خصوص برای صنایع کوچکتر بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

مراحل تصفیه آب در دستگاه آبشیرین کن صنعتی

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس RO ( آبشیرین کن RO ) شامل پنج مرحله ی اصلی می باشد، شما باید در خریداری از فروشنده به بخش های دستگاه تولید آب تصفیه شده صنعتی ارائه شده توسط آنها توجه داشته باشید. در ادامه مراحل تصفیه آب در این تجهیزات به شرح زیر است :

 • کلرزنی اولیه جهت گندزدایی از آب
 • استفاده از سیستم پیش تصفیه شامل فیلتر شنی وکربنی می باشد. (در فیلتر شنی ذرات درشت 100 میکرون می شود، سپس در فیلتر کربن طعم آب یا بوی آب از آن گرفته می شود)
 • استفاده از فیلتر میکرونی (جهت حذف ذرات تا پنج میکرون از داخل آب می باشد)
 • سیستم اسمز معکوس (شامل پمپ طبقاتی وممبران های دستگاه آب شیرین کن صنعتی )
 • تزریق آنتی اسکالانت (مواد شیمیایی ) جهت پیشگیری از ایجاد رسوب در آب

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع مختلف

خریداری برای استفاده از دستگاه تصفیه آب در تهیه آب صنعتی در بویلر ها ،کولینگ تاور و کلیه سیستم های حرارتی و برودتی . استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro جهت تهیه آب صنعتی DM که مصارف دارویی و بیولوژیکی دارد ، تامین آب مناسب جهت تهیه محصولات متنوع در صنایع غذایی ، نوشیدنی ، آرایشی و بهداشتی توسط این آبشیرین کن ها ، تصفیه نهایی پساب های صنعتی ، در رنگ سازی ، باطری سازی ودر صنایع لاستیک وپلاستیک ، تامین وتولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها ، تهیه آب USP جهت مصارف پزشکی است.

استفاده از دستگاه های آبشیرین کن در هر یک از صنایع مختلف دارای ویژگی های متفاوتی میباشد. این مورد به دلیل تفاوت فراوان نیازمندی ها در خصوص مصرف آب در هر یک از این صنایع میباشد. از این رو پیش از تهیه این تجهیزات، آب خوراک را مورد برسی قرار داد. آزمایشات مورد نظر عوامل مختلفی مانند مقدار شوری آب را تعیین میکنند. سپس با استفاده از مقادیر و محاسبات تعیین شده قطعات مناسب برای استفاده را تعیین میکنند. که در انتها دستگاه آب شیرین کن صنعتی را با قطعات مورد نظر تولید میکنند.

امروزه از دستگاه تولید اب های صنعتی ( یا دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO ) در مجتمع های مسکونی و اداری ،کارخانجات آب معدنی ، غذایی و دارویی ، پادگان ها و کمپ های اقامتی ، اماکن ورزشی و اکواریوم های بزرگ استفاده میشود.

سفارش آب شیرین کن برای صنایع غذایی

در صنایع غذایی تهیه آب شیرین کن  صنعتی تأثیر بسیاری در کیفیت محصول دارد. وجود املاح فراوان در آب های ورودی در این صنایع میتواند موجب کاهش کیفیت نهایی محصولات گردد. لذا برای جلوگیری از تغییرات ناخواسته از این تجهیزات استفاده میکنند. در واقع سیستم های تصفیه و آبشیرین کن با استفاده از کاهش EC و موارد مشابه میتوانند کیفیت آب را افزایش دهند. این آب ها در ادامه فرآیند به سادگی توسط افراد و آزمایش ها کنترل میشوند. در نتیجه کیفیت نهایی محصولات نیز به همراه عملیات تصفیه آب، افزایش خواهد یافت. البته باید گفت که به دلیل حجم آب مورد نیاز در صنایع غذایی، تأمین نیاز این صنعت توسط منابع غیر شهری صورت میگیرد. در نتیجه استفاده از آب شیرین کن ها به دلیل حذف عوامل بیماری زا، این منابع را به آبهای مناسب تبدیل میکنند.

عمده ‌ترین مصارف دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع غذایی

 • مصارف دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro به منظور تهیه و تولید آب شرب از آبهای شور
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی ro برای تهیه و تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور
 • دستگاه اسمز معکوس ro جهت تأمین و تولید آب برای مصارف زراعی , گلخانه‌ای
 • مصارف دستگاه آب شیرین کن صنعتی دوبل جهت تامین و تولید آب فرآیندی کارخانه داروسازی و لوازم آرایشی
 • درتامین و تولید آب مورد نیاز در کارخانه‌ های پتروشیمی ، فولاد ، نساجی ، کاغذ سازی ، رنگ‌سازی و
 • دستگاه آبشیرین کن در تولید آب مصرفی نیروگاههای بخار و سیکل ترکیبی
 • بمنظور تامین و تولید آب دیگ های بخار ، سیستمهای برودتی و مبدلهای حرارتی
 • دستگاه تولید آب مناسب در تامین دستگاه دیالیز بیمارستانها
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت بازیافت پساب های صنعتی

 دستگاه های RO در مصارف صنعتی ( آب شیرین کن صنعتی ro )

 • خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro  در دیگ های بخار
 • بویلر ها
 • کارخانه های آب معدنی
 • نیروگاه های بخار
 • آب فرآیندی
 • داروسازی
 • سیستم های برودتی و حرارتی

دیگر مزایای اسمز معکوس

از مزایای خرید و استفاده از آب شیرین کن صنعتی به روش اسمز معکوس ، مصرف انرژی کم نسبت به روش های تقطیری در این دستگاه ها میباشد. از دیگر دلایل آن هزینه و قیمت پایین سیسیتم های تصفیه آب اسمز معکوس نسبت به روش های دیگر است. همچنین عدم عبور باکتری ، وویروس ها و موارد تب زا (pyrogens) از ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی، امکان بازگرداندن آب غلیظ به محیط زیست از مهمترین ویژگی های این دستگاه ها به شمار میرود. البته مهمترین وظیفه این دستگاه ها حذف تمامی آلاینده های آلی و غیر آلی و میکروبی از آب میباشد. در این خصوص این سیستم ها دارای استاندار های بین المللی هستند.

پیدا کردن بهترین شرکت سازنده و طراح سیستم ها و دستگاه های آب شیرین کن صنعتی :

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب و یا سیستم آب شیرین کن صنعتی RO را دارید در انتخاب یک شرکت سازنده شیرین سازی آبهای صنعتی می بایست به نکات زیر توجه کنید:

 •  شرکت و یا کارخانه مورد نظر تجربه لازم برای تولید آبشیرین کن های صنعتی بزرگ را داشته باشد.
 • ازشرکت بخواهید لیست قطعات بکار رفته در دستگاه تصفیه آب صنعتی را به همراه مارک آن ها برای شما ارسال کند.
  اطلاعات لیست ارسالی را مقایسه کنید.
 • به پشتیبانی و خدمات پس از فروش  شرکت مذکور دقت زیادی داشته باشید. چرا که در زمان ایجاد مشکل، میتواند بسیار مفید باشد.
 • حتما دستگاه ها را با ارائه گارانتی از سوی شرکت طراح و سازنده آبشیرین کن صنعتی ، خریداری کنید .
 • از پروژه های انجام شده توسط آن شرکت، بازدید کنید.

جهت اطلاع از قیمت و نحوه سفارش آب شیرین کن صنعتی با شرکت سازنده آریاصافتماس حاصل فرمایید :

        شماره تماس پاسخگویی 24 ساعته  :   09121068506   

        تلفن دفتر فروش (دفتر مرکزی تهران ) : 021-22145081

        آدرس دفتر فروش : تهران ، سعادت آباد، خیابان فراز کوی ارغوان پلاک ۱۱

بازگشت به ابتدای فهرست 

مراحل سفارش دستگاه های آب تصفیه کن صنعتی RO اسمز معکوس

برای خرید و سفارش دستگاه های آب شیرین کن و سیستم های تصفیه آب صنعتی RO، لازم است که ابتدا نمونه آزمایش آب را داشته باشید.کیفیت آب صنعتی در مصارف مختلف متفاوت میباشد. این آزمایشات برای تعیین کیفیت آب ورودی انجام می گیرد. لذا انجام این موارد دارای اهمیت ویژه ای خواهد بود. پس از این مرحله ، تجهیزات سیستم را بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط آزمایشات تهیه میکنند. در ادامه با پارامتر های موجود در آزمایش آب برای دستگاه های اسمز معکوس RO آشنا می شویم . البته پیش از سفارش میتوانید از طریق صفحه لیست قیمت از هزینه های تولید دستگاه آب تصفیه کن صنعتی اطلاع یابید. این لیست به صورت رایگان تهیه شده و هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

چرا برای ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس نیاز به آزمایش آب می باشد ؟

آزمایشات کیفیت آب چیست ؟ آزمایش آب، بررسی کیفیت آب از لحاظ پارامتر های میکروبی،شيميايي و فيزيكي می باشد. پارامتر های آب مناسب، با توجه به موارد مصرف آن (مانند آشامیدنی ، زراعت و یا آبیاری ، صنعتی و…) تعیین می شوند. پارامتر های میکروبی شامل توتال کلیفرم، کلیفرم گوارشی ، باکتری های هتروتروف ، باکتری سودوموناس است. پارامتر های شیمی نیز شامل کاتیون ها و آنیون های موجود در نمونه های آب می باشد. از این رو پیش از ساخت و سفارش دستگاه های آب شیرین کن صنعتی انجام این آزمایش ها الزامی است.

شاخصهای کیفیت آب در آزمایشگاه، براساس مقادیر استاندارد آن تعیین میشود. این آزمایشات برای ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس RO در فعالیت های زراعی و تصفیه آب دریا دارای اهمیت ویژه ای می باشند.

پارامتر های آزمایش آب به منظور طراحی دستگاه ها و سیستم های آب شیرین کن صنعتی RO به شرح زیر است.

عوامل موثر بر کیفیت خروجی دستگاه آبشیرین کن صنعتی RO اسمز معکوس

1- تاثیر فشار آب بر کیفیت آب خروجی دستگاه RO

به علت ساختار دستگاه های اسمز معکوس و عبور آب با فشار بالا از ممبرین دستگاه آب شیرین کن صنعتی، هر قدر فشار آب بیشتر شود کیفیت و مقدار آب تولیدی نیز بهتر و بیشتر می‌شود. اما این فشار نباید از یک میزان معین تجاوز کند زیرا باعث تخریب دستگاه RO و کم شدن عمر ممبرین ها می شود. فشار آب 60 P.S.I یک فشار ایده‌آل برای دستگاه های RO است.

در این فشار می توان کیفیت مطلوبی از آب را در خروجی دستگاه اسمز معکوس دریافت کرد. از این رو داشتن نیروی متخصص و حرفه ای در شرکت های سازنده و تولید کننده دستگاه های آب شیرین کن صنعتی بسیار حائز اهمیت است. چون محاسابات حرفه ای پارامتر هایی که افراد غیر متخصص از آن غافل هستند، می تواند بسیار مهم باشد .

2- تاثیر دمای آب و درجه حرارت مناسب آب بر کیفیت آب خروجی و کارکرد دستگاه اسمز معکوس RO

دمای ایده آل برای دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO  ( اسمز معکوس ) 24 درجه سانتی‌گراد است. اگر دمای آب به 4 درجه برسد، تولید RO نصف خواهد شد. حداکثر درجه حرارت 29 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. تجهیزات تصفیه در شرکت آریاصاف طبق پیش بینی های ما مبنی بر دمای زیاد یا کم آب تولید میشود. ، شرکت آریاصاف هموراه طبق شرایط محیطی مشتری ، دستگاه های تولید آبهای صنعتی خود را طبق دمای محیطی منطقه طراحی می کند. یعنی در صورت کم یا زیاد بودن دما، سیستم هایی را برای متعادل سازی دمای آب خام یا همان آب ورودی در دستگاه، طراحی و تعبیه می کند.

3- تاثیرات TDS در آب بر کیفیت آب خروجی دستگاه RO

هرچقدر میزان جامدات محلول (TDS) آب افزایش یابد مقدار آب تولید شده توسط دستگاه کاهش می‌یابد. TDS بالا می‌تواند توسط فشار مضاعف جبران شود. برای این منظور می توان از پمپ های فشار قوی استفاده کرد . معمولا در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی – دریایی RO به علت غلظت بالای نمک و همچنین TDS بالا از پمپ های فشار قوی استفاده می شود .

4- تاثیرات مارک و مدل قطعه غشاء‌ ممبران بر کیفیت آب خروجی دستگاه اسمز معکوس

فیلتر های ممبران موجود در دستگاههای آب شیرین کن صنعتی عرضه شده در بازار متفاوت میباشند وبرای شناسای نوع بهتر آن باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد :

دربرخی موارد عنوان میشود که دستگاه قادر به تولید حجم بیشتری از آب تصفیه شده است این مسئله در بیشتر اوقات نشان بر خوب بودن دستگاه نسیت، ممبران موجود در دستگاههای آب شیرین کن دقت پایین تری دارد. به عبارت دیگر قطر منافذ بزرگتری دارند و آب تولیدی آنها از نظر مقدار آبدهی بیشتر بوده ولی دقت تصفیه پایینتری دارند، نوع دوم دستگاه ها ، سیستم هایی هستند که به مقدار مطلوب و استاندارد اب تولید میکنند. در واقع دقت فیلتر ممبران انها بالا بوده و قطر منافذ فیلتر ممبران انها 0/0001 میکرون میباشد. در هنگام خرید به قیمت فیلتر ها برای دستگاه های تصفیه آب صنعتی دقت کافی را داشته باشید. با اینکه برخی از انواع آن دارای قیمت بالاتری هستند اما میتوانند در کاهش هزینه های نگهداری این تجهیزات بسیار مؤثر باشند.

مصارف خانگی

در مصارف خانگی در 3 ظرفیت 50 ، 75 و 100 گالن موجود بوده و بترتیب تولید آب انها برحسب لیتر برابر با 200 ، 300 و 400
لیتر در شبانه روز است که برای مصارف خانگی بیشتر از 200 لیتر در اکثر موارد لازم نبوده و توصیه نمیشود ،
فیلتر های 300 و 400 لیتری برای مکانهای که تعداد نفرات بیشتر است مانند ادارات ، سازمانها و شرکتها توصیه میشوند.

اجزاء سیستم ها و دستگاه های آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس RO :

اجزاء دستگاه تصفیه آب صنعتی به شرح زیر میباشد :

 1. سیستم پیش تصفیه (فیلتر شنی و کربنی )
 2. سیستم تزریق آنتی اسکالانت
 3. سیستم تزریق PH ( فقط برای کاربردهای خاص دستگاه آب شیرین کن صنعتی )
 4. میکروفیلتراسیون
 5. سیستم تامین فشار و الکتروپمپ ها
 6. ممبران (غشاء نیمه تراوا) اسمز معکوس ( بر اساس نوع دستگاه آب شیرین کن صنعتی نوع ممبراین میتواند متفاوت باشد)
 7. محفظه نگه دارنده ممبران ها
 8. سیستم شستشوی دوره ای (cip)
 9. سیستم کنترل دبی
 10. سیستم کنترل فشار (هیدرولیک)
 11. TDS و EC متر
 12. پرشر سوییچ ها (سوییچ های فشار )
 13. سیستم برق
 14. سیستم تزریق DM
 15. سیستم ضدعفونی با فیلتر UV

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی بر اساس فرآیند تولید ، طبقه بندی و شامل روش های ذیل می باشد:

 • آبشیرین کن بر اساس سیستم تقطیر(MED)
 • دستگاه تصفیه صنعتی  بر اساس سختی گیر رزینی
 • دستگاه آب شیرین کن بر اساس اسمز معکوس ( RO )
 • دستگاه تصفیه کن بر اساس نانو فیلتراسیون (NF)
 • اب شیرین کن بر اساس اولترافیلتراسیون (UF)

هریک از این روش ها براساس نوع آب ورودی و همچنین کاربرد نهایی اب تصفیه شده در صنایع به کار می رود.

دستگاه اولترا فیلتراسیون و نانوفیلتراسیون در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO :

اولترافیلتراسیون نیز به معنی گرفتن ذرات بسیار ریز در حد میکرون (مواد جامد معلق در آب) است. معمولاً فیلترهای ممبرین در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی دارای منافذ بسیار ریزی هستند که آب از آنها عبور کرده و مواد معلق بسیار ریز، مواد کلوییدی، پروتئین‌ها و آلاینده‌های میکروبیولوژیکی به تله می‌افتند.

استفاده از میکروفیلترهایی با منافذ ۰/۱ تا ۵ ميكرون به عنوان پيش تصفيه براى دستگاه‌هاى آب شیرین کن اسمز معكوس RO، روشی مطمئن براى حفاظت از ممبران‌ها و پمپ‌هاى فشار قوى جهت حذف ذرات معلق در آب میباشد.

اين فيلتر‌ها علاوه بر نقش مناسب در عملیات پيش تصفيه در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO ، در صنايع غذايی، تولید آب معدنى و تصفيه پساب‌هاى صنعتى مورد استفاده قرار مى‌گيرد.

آب شیرین کن های صنعتی RO اسمزمعکوس برای تصفیه آب های زیر کاربرد دارد :

این تجهیزات جهت تصفیه و شیرین سازی آب سدها، تصفیه فاضلاب صنعتی و غیر صنعتی، آب دریا، رودخانه، اب شور و آب چاه کاربرد دارد. تصفیه آب صنعتی قیمت در آریا صاف قیمت مناسبی دارد.

در انجام سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی به دلیل وجود نمک های محلول در انواع آب شور و آب دریا، از تجهیزات متفاوتی استفاده میشود.
بدین صورت که سیستم تصفیه کن صنعتی باتوجه به نوع آنالیز شیمیایی و فیزیکی طراحی می گردد و برای خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro  نیاز به برگه ازمایش آب دارید.

همچنین با کمک این تجهیزات میتوان تصفیه آب های سخت منابع مختلف به صورتی انجام داد که برای مصارف ذکر شده کاملا مناسب باشد.

تصفیه فاضلاب های صنعتی :

روش ها و دستگاه های تصفیه فاضلاب در فعالیت های صنعتی، تنوع بسیار زیادی دارند. در خصوص اسمزمعکوس میتوان گفت که این روش نیاز به پیش تصفیه دارد. اما قدرت آن برای تصفیه فاضلاب صنعتی و خانگی بسیار بالا میباشد. برای آمادگی مایعات جهت انجام عملیات تصفیه، نیاز به حذف TSS و موارد مشابه دیگر از آب میباشد. با اینحال همان طور که گفته شد روش های تصفیه پسآب ها تفاوت زیادی با روش های تصفیه آب دارد. در ادامه سعی بر این شده تا برخی از روش های مؤثر بر تصفیه آبها را به شما معرفی کنیم.

روش تبادل یونی در سیستم های تصفیه آب صنعتی

سختی گیر رزینی، ساده ترین شکل دستگاه آب شیرین کن صنعتی ( اسمز معکوس RO ) به روش تبادل یونی می باشد. کاربرد این دستگاه در حذف سختی موقت آب می باشد. اساس کار دستگاه سختی گیر رزینی تبادل یا جابجایی یون سدیم موجود در سرشاخه رزین با کلسیم و منیزیم موجود در آب است. رزین موجود در دستگاه تولید ابهای صنعتی پس از استفاده در مدت زمان مشخص، نیاز به شستشو و احیا دارد.

تبادل یونی Mixed bed

تبادل یونی Mixed bed روشی دیگر در آب شیرین کن صنعتی است. این روش با استفاده از ترکیب رزین های آنیونی و کاتیونی با سرشاخه OH و H کلیه املاح موجود در آب را جذب می نماید. از این روش به منظور تولید آب با کیفیت بسیار عالی و آب بدون یون استفاده می شود. معمولاً پس از اسمز معکوس از سیستم تبادل یونی (Mixed bed) به منظور حذف نهایی املاح و شوری باقی مانده استفاده می گردد.

استفاده از جریان برق در روش مبادله یونی

ازدیگر روشهای تولید آبهای صنعتی استفاده از جریان برق در روش مبادله یونی Electro dialysis Reversal (EDR) میباشد.
این روش بر پایه خاصیت هدایت الکتریکی اب استوار است. همچنین در این روش به وسیله صفحات نیمه تراوا، املاح موجود در آب شامل آنیون و کاتیون را در دستگاه اب شیرین کن صنعتی از آب جدا میکند.

روش غشایی در دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO

پرکاربردترین نوع دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro به روش غشایی، اسمز معکوس ( RO ) میباشد.
همان طور که گفته شد، روش اسمز معکوس بدلیل سهولت در بهره برداری و هزینه پایین و از همه مهمتر تصفیه ارزان آب، دارای اهمیت بالایی است. به همین جهت تهیه آن نسبت به سایر دستگاه ها بصرفه تر خواهد بود. در واقع بدلیل کیفیت بسیار بالای آب تولید شده در این روش ، بکارگیری آن بسیار رایج شده، که امروزه دربسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرد

اساس کار اسمز معکوس RO استفاده از غشا نیمه تراوا می باشد. این غشا ها به دلیل اندازه کوچکتر از نانومتر صرفا مولکول های آب را از خود عبور داده و کلیه املاح و باکتری ومیکروارگانیزم ها را جدا می نماید. از دیگر روش های آب شیرین کن صنعتی  غشایی، روش اولترافیلتراسیون، نانو فیلتراسیون و میکروفیلتراسیون می باشد.

آزمون های کنترلی قبل از تحویل و راه اندازی دستگاه های آبشیرین کن صنعتی RO اسمز معکوس (برای اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ro تماس بگیرید)

 1. ثبت میزان فشار ورودی و خروجی فیلترهای دستگاه آب شیرین کن صنعتی
سیستم های اندازه ­گیری فشار شامل اندازه گیری فشار ورودی و خروجی فیلتر­های شنی، فیلتر­های کربن ­فعال و کارتریج فیلتر­ها
در مسیر آب، باید قبل از سیستم های تصفیه قرار بگیرند.
اختلاف فشار بین مسیر ورودی و خروجی فیلتر،­ شاخص میزان گرفتگی فیلتر در دستگاه های تولید آبهای صنعتی میباشد.
همچنین این شاخص به عنوان پارامتر تعیین کننده هنگام شستشوی معکوس ( Back Wash ) در دستگاه های تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار می­گیرد.
 1. کنترل و ثبت کلر آزاد خروجی سیستم های اسمز معکوس RO 
اندازه­گیری مقدار کلر آزاد خروجی یا غلظت کل کلر درآب خوراک در سیستم آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس RO ضروری می­باشد. به طوری که نباید هیچگونه کلر آزاد در آب خوراک وجود داشته باشد.
با اندازه­ گیری این شاخص، کارایی فیلتر­های کربن ­فعال یا سیستم شیمیایی حذف کلر از آب خوراک، مورد ارزیابی قرار می­گیرد. در صورت وجود اشکال در کارایی کربن­ فعال یا تزریق محلول شیمیایی، باید سریعاً اشکال برطرف گردد.

3- ثبت فشار ورودی و خروجی فیلتر کارتریج دستگاه آب شیرین کن صنعتی :

فشار آب خوراک در مسیر ورودی و خروجی فیلتر کارتریج ثبت می­ شود.

اختلاف فشار بین ورودی و خروجی فیلتر­های کارتریج نشان دهنده میزان گرفتگی آنها است.

4- کنترل درجه حرارت آب 

دما یا درجه حرارت یکی از فاکتورهای بسیار مهم در کیفیت کار سیستم اسمز­معکوس است. لذا در این سیستم، دما باید کنترل شود.

5-کنترل و تنظیم pH آب ورودی به دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس صنعتی 

pH آب خام ورودی به دستگاه آب شیرین کن صنعتی  RO نقش بسیار مهمی در کارکرد مناسب و مطلوب سیستم دارد. یکی از مراحل مهم راه اندازی دستگاه های تصفیه آب Ro صنعتی تنظیم ph ورودی است . تنظیم مقدار pH آب ورودی  و کنترل پیوسته آن برای جلوگیری از تشکیل رسوب روی سطح غشاء، یک پارامتر حیاتی محسوب می­شود. معمولاً سیستم­­ های RO فقط در یک محدوده pH خاص قادر به کار می ­باشند. غشاء این سیستم در خارج از این محدوده در معرض رسوب نمکها یا تخریب قرار می­ گیرد. لذا باید pH مترها بطور مرتب با محلول­های بافر، کالیبره شوند.

 6- ثبت میزان کارکرد RO

به منظور تعیین میزان کارکرد دقیق سیستم آب شیرین کن صنعتی RO، کنترل زمان سرویس­ دهی به همراه اندازه ­گیری مدت زمانی که سیستم فعال میباشد، مفید و ضروری است.

 7- ثبت فشار غشاء RO

فشار در ورودی مدول­ ها، فشار اولیه یا فشار خوراک نامیده می ­شود. چنانچه در مسیر آب خوراک از خروجی پمپ­ های فشار بالا تا مرحله اول RO شیر کنترل قرار گرفته باشد، اندازه­ گیری پیوسته فشار در خروجی ضروری است. چرا که فشار ورودی کم سبب کاهش کارایی سیستم شده و فشار ورودی خیلی زیاد سبب آسیب غشاها خواهد شد.

 8- کنترل فشار جریان دفعی

فشار در خروجی آخرین المنت یک مدول آب شیرین کن صنعتی ، فشار آب تغلیظ شده یا فشار آب شور نامیده می­شود.
این پارامتر نشانگر فشار سیستم قبل از شیر کنترل در مسیر جریان دفعی است.
اختلاف فشار بین خوراک RO و جریان دفعی آن، شاخص مقاومت موجود دربرابر عبور جریان از روی غشاء می باشد. از طرفی این اختلاف فشار به دما و دبی آب خوراک بستگی دارد.
همچنین به شرط آنکه دبی آب شیرین و آب شور ثابت نگه داشته شود، این شاخص می­ تواند معیار خوبی از کیفیت عملکرد غشاء باشد.
بنابراین یکی از مواردی که درهنگام راه اندازی دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO باید بدان توجه کنید، کنترل فشار جریان دفعی است.

 9- ثبت میزان جریان تولید دستگاه صنعتی تصفیه آب  RO

ثبت میزان جریان تولیدی دستگاه همان میزان تصفیه آب بوده که وارد شبکه مصرف یا تانکهای ذخیره سازی می­گردد.

صحت مقادیر نشان داده شده در فلومتر­های تولید و پساب را می­توان از افزایش و کاهش سطح مخازن برسی نمود.

 10- بازیافت سیستم RO

نسبت جریان تولید به جریان خوراک، میزان بازیافت اسمز معکوس نامیده می­شود.
این پارامتر باغلظت نمکها و مواد معلق درآب خوراک RO باعث احتمال تشکیل رسوب یا فولینگ روی در سطح غشاء میشود.

11- جریان برگشتی در سیستم های آب شیرین کن صنعتی RO

به برگشت بخشی از آب جریان غلیظ به آب خوراک سیستم تصفیه آب صنعتی، جریان برگشتی گفته میشود.

12- TDS آب ورودی

TDS همان کل مواد محلول در آب ورودی به سیستم آبشیرین کن صنعتی RO است.

13- TDS آب تولیدی ( آب خروجی ) در سیستم آب شیرین کن صنعتی 

غلظت مواد محلول (TDS) در جریان دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO معمولاً رقم بسیار کوچکی است. این مورد به وسیله یک سنسور که در خط تولید وصل شده، نشان داده می­ شود. باید اندازه­ گیری­ های TDSرا بصورت ماهیانه تمیز کاری نمود. معمولاً در مورد اندازه­ گیری TDS جریان­ها در سیستم RO یک عدد خاص مورد نظر نیست، بلکه بر اساس محدوده ­ای از مقادیر قرائت شده در فصول مختلف زمانی قضاوت صورت می­ گیرددر واقع اندازه گیری TDS به شرایط و عوامل بسیار زیادی مرتبط میباشد. که در نهایت مقادیر آب های خروجی از این تجهیزات ارتباط مستقیم با آن دارد.

قیمت تمام شده دستگاه آب شیرین کن صنعتی :

قیمت آب شیرین کن صنعتی (قیمت تصفیه آب صنعتی) با میزان خروجی آب، شوری  Ec و روش تصفیه و حذف نمک و یون آن بستگی دارد .
به طورکلی شیرین سازی آب به روش اسمز معکوس شامل پیش تصفیه ، پمپ خوراکی ، فیلتر شنی و کربنی ، میکرو فیلتر ، پمپ فشار قوی ، ممبران و پکیج تزریق مواد شیمیایی است.
هر چقدر که تعداد واحد های تصفیه آب شور و سنگین و ظرفیت آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد .

طراحی، ساخت، نصب و نگاه داری دستگاه های تصفیه آب Ro صنعتی در ظرفیت های مختلف در اقصی نقاط کشور قابل سفارش میباشد. لازم به ذکر است که این دستگاه ها توسط کارشناسان شرکت سازنده دستگاه های آبشیرین کن صنعتی – آریاصاف سپاهان انجام می شود.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی شرکت آریا صاف :

همان طور که گفته شد قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی شرکت آریا صاف کمتر از انواع آماده آن خواهد بود. چرا که آریاصاف یک شرکت تولید کننده دستگاه های تصفیه آب میباشد. به طور کلی سفارش و ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی به صورت مستقیم توسط شرکت تولید کننده با هزینه کمتری صورت می گیرد.
از طرفی سفارش دستگاه های آماده، به دلیل وضعیت بازار ریسک بالایی داشته و ممکن است که قطعات آن کیفیت مطلوبی نداشته باشد. لذا بهتر است که این دستگاه ها مستقیما از تولیدکننده تهیه شوند.
شرکت آریا صاف در یک لیست، قیمت و جنس تمامی قطعات بکار رفته شده در دستگاه آبشیرین کن صنعتی را به شما ارائه میدهد. شما میتانید با این اطلاعات از کیفیتت و قیمت قطعات به کار رفته اطمینان حاصل نمایید.

قیمت آب تصفیه شده در روش اسمز معکوس :

تفاوت قیمت و هزینه آب بدست آمده در آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس یا RO با سایر دستگاه های دیگر، به دلیل نوع تجهیزات در آن میباشد. به دلیل نوع فرآیند آن نیاز به هزینه های سنگین نداشته و همچنین به فضای بسیار بزرگ به همراه سوخت فراوان مانند روش های تبخیری نیاز ندارد. به همین جهت قیمت تمام شده برای تصفیه آب در روش اسمز معکوس بسیار پایین تر از سایر روش های دیگر میباشد.

با توجه به فرآیند تولید آب تصفیه شده و مطالبی که در بالا گفته شد، تفاوت هزینه در استفاده از این دستگاهها کاملا مشهود است. لذا سفارش دستگاه های اب شیرین کن صنعتی RO بسیار بهتر از سایر روش های دیگر میباشد.

شما میتوانید جهت مشاهده لیست قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی، از صفحه مربوطه دیدن کنید. در این لینک میتوانید از قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری تا 2000000 لیتری به بالا را با یک پیامک از طرف کارشناسان ما مطلع شوید. توجه داشته باشید که هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی و دیگر مواردی که توسط این شرکت در این قسمت برای شما ارسال میگردد، قیمت لحظه ای آن بوده و بروز خواهد بود.

از طرفی هزینه های گفته شده برای تولید تجهیزات به صورت بهینه بیان خواهد شد. این مورد باعث کاهش هزینه های آینده، جهت تولید و نگهداری از دستگاه خواهد شد. لازم به ذکر است که دریافت مشاوره و لیست قیمت برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

تفاوت قیمت آب شیرین کن صنعتی از شرکت آریا صاف :

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی آریا صاف، نسبت به نمونه های آماده شده در داخل بازار ارزان تر است. همچنین به دلیل نامعلوم بودن قطعات دستگاه آب شیرین کن صنعتی در بازار، تهیه آن ریسک بالایی دارد. سفارش آبشیرین کن از شرکت تولید کننده آریا صاف با آنکه قیمت پایین تری نسبت به نمونه های آماده شده در بازار دارد، اما دارای کیفیت بالاتری نیز میباشد.

قیمت انواع آب شیرین کن صنعتی :

همان طور که تا به این جا گفته شد، قیمت انواع آب شیرین کن صنعتی به توان آن بستگی دارد. همچنین از طرفی نوع قطعات بکار رفته شده در انجام سفارشات تولید دستگاه تصفیه آب صنعتی تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. برای مثال در صورتی که مقدار TSS در آب ها بسیار بالا باشد، نیاز به تجهیزات پیش تصفیه در آن وجود دارد. در نتیجه این مورد هزینه های تصفیه را افزایش میدهد. از طرفی برای مثال قیمت آب شیرین کن 10000 لیتری به دلیل تجهیزاتی مانند نوع پمپ و وسل های آن بسیار بیشتر از قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری است. از طرفی تفاوت هزینه صرفاً شامل مراحل تولید این تجیهزات نمیشود. بلکه این مورد نوع مصرف و موارد مرتبط با نگهداری از دستگاه را نیز شامل میشود. در واقع به طبع هزینه و قیمت دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی، نسبت به انواع بزرگتر آن کمتر است. از طرفی به دلیل نوع پمپ با مصرف برق کمتر، هزینه های نگهداری و استفاده از این تجهیزات نیز کمتر است. به طور کلی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب برای مصارف کوچک صنایع و یا کشاورزی کاربرد دارد.

همان طور که گفته شد شما با سفارش از آریا صاف میتوانید لیست قیمت و مشخصات تمام قطعات دستگاهای تصفیه آب صنعتی خود را دریافت می کنید. از این رو به راحتی میتوانید قیمت قطعات را بایکدیگر مقایسه کنید.

روش تصفیه در دستگاه های RO صنعتی

فرایند اسمز معکوس در دستگاههای تصفیه آب صنعتی ، کشاورزی و دریایی ( آب شیرین کن ) استفاده می شود به این صورت که فشار بالا باعث حرکت معکوس جریان آب از درون فیلتر های نیمه تراوای اسمز معکوس( RO ) از فشار اسمزی بالاتر به فشار اسمز پایین تر می شود.
سیستم کامل تصفیه آب به روش اسمز معکوس ( RO ) شامل بخش پیش تصفیه، بخش تامین فشار ، بخش المان ممبرین و بخش بعد از تصفیه می باشد.

شکل زیر روش و شیوه تصفیه آب به روش اسمز معکوس در دستگاهای تصفیه آب صنعتی RO را نشان میدهد.

فرایند اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه اب صنعتی دستگاه آبشیرین کن RO

برای افزایش بازدهی و عمر و کارکرد سیستم اسمز معکوس، پیش تصفیه برای آب خراک ضروری است.
انتخاب پیش تصفیه مناسب، کگارکرد وطول عمر ممبرین را افزایش میدهد.

خدمات پس از فروش

شرکت ما به مدت سه سال دستگاه های خود را گارانتی و تضمین میکند بعد از سه سال نیز در صورت بروز هر گونه مشکل پشتیبانی شرکت به شما کمک خواهد کرد و خدمات پس از فروش همچنان پابرجاست.

هزینه های نگهداری دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO

هزینه این دستگاههای آبشیرین کن بسیار پایین بوده و تنها باید هر دو سال یک بار ممبرین ها ( فیلتر ها ) باید عوض شود. و همچنین برای جلوگیری از رسوب کردن دستگاههای تصفیه آب صنعتی RO داخل آن ها باید هر چند روز یک بار با مایع آنتی اسکالانت شستشو شود.

برای تهیه دستگاه های Ro اسمز معکوس آریاصاف و یا دریافت مشاوره رایگان میتوانید باما تماس بگیرید .

 
پل های ارتباطی ما :

آدرس کارخانه: جاجرود ، سعیدآباد ، خیابان گلستان ، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش : تهران ، خیابان سهروردی جنوبی ، خیابان برادران نوبخت ، نبش کوچه عیسی وند ، پلاک 2 – واحد 5 دفتر مرکزی دستگاه های تصفیه آب آریا صاف –

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر مرکزی فروش ( دفتر تهران ) : 22145081- 021

شما احتمالا به علت سرچ کردن یکی از عبارت های کلیدی زیر به این صفحه متصل شده اید :

فروش دستگاه تصفیه آب ro صنعتی – اب شیرین کن صنعتی- فروشندگان ،
تولیدکنندگان ، سازندگان و کارخانه دستگاه های RO تصفیه آب صنعتی 

 

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.