دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه
0 (0)

با کاهش منابع آب شیرین و از طرف دیگر افزایش هر روزه‌ی اهمیت و ارزش آب باکیفیت با TDS پایین، راه‌اندازی یک مغازه‌ی فروش آب تصفیه می‌تواند گزینه‌ا‌ی هوشمندانه برای آغاز یک کسب‌وکار باشد. اما اصلی‌ترین تجهیز برای این کار یک دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه است. قیمت دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه با توجه به انواع مختلف و کارایی آنها متغیر است و انواع صنعتی و تجاری در مقایسه با مدل‌های رومیزی قیمت‌های بالاتری دارند. یک مغازه تصفیه آب، با فروش انواع آب‌های معدنی، معطر، گازدار و آب معالجه شده می‌تواند به سرعت به سودآوری قابل قبول برسد اما رسیدن به موفقیت و سوددهی حداکثری در کوتاه‌ترین زمان، تا مقدار زیادی به شناخت انواع دستگاه‌ها و درنتیجه استفاده از دستگاه تصفیه آب مناسب و باکیفیت بستگی دارد. در ادامه‌ی این مقاله به هزینه راه‌اندازی مغازه آب تصفیه فروشی و چالش‌های دیگر پیش رو در این زمینه می‌پردازیم که امیدواریم برای خواننده مفید باشد.

انواع دستگاه تصفیه آب

 • دستگاه تصفیه آب پزشکی، داروسازی و آزمایشگاهی
 • دستگاه تصفیه برای تولید آب شرب
 • دستگاه تصفیه آب مناسب صنعت دام و طیور
 • دستگاه تصفیه آب کشاورزی و گلخانه‌ای

راه‌اندازی مغازه تصفیه آب فروشی

دلیل اصلی استقبال مردم از مغازه تصفیه آب و درنتیجه رونق این شغل، کیفیت پایین آب آشامیدنی در لوله‌کشی شهری و نیاز مردم به آب آشامیدنی می‌باشد. یک مغازه‌ی آب تصفیه فروشی با استفاده از دستگاه آب تصفیه بزرگی که در اختیار دارد، آب تصفیه با کیفیت بالا و TDS پایین را تولید و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد؛ اما انواع دستگاه‌های تصفیه آب، خروجی‌های باکیفیت متفاوت دارند که این موضوع در انتخاب دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه در هنگام راه‌اندازی مغازه بسیار مهم است و به عبارت دیگر با خرید یک دستگاه با کیفیت، فروش آب باکیفیت را تضمین می‌نماییم.

از طرف دیگر برای راه‌اندازی مغازه آب تصفیه فروشی مانند آغاز هر کسب و کار دیگری، علاوه بر آگاهی و اطلاعات نسبت به همه‌ی جوانب این شغل، به برنامه‌های دقیق از تأمین منابع مالی تا روش‌های جذب مشتری نیاز داریم. پس از بررسی محدوده‌ی قیمت دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه و مقایسه‌ی آنها و همچنین استفاده از مشاوره و راهنمایی افراد متخصص و فعال در این زمینه می‌توانیم با اطمینان از سوددهی سریع، مغازه‌ی خود را راه‌اندازی کنیم.

هزینه موردنیاز برای راه اندازه مغازه فروش آب تصفیه

بررسی هزینه‌های مورد نیاز و تأمین منابع مالی، مهم‌ترین مرحله در تعیین استراتژی کسب‌وکار و اولین گام در راه‌اندازی مغازه آب تصفیه فروشی است. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی اجاره یا خرید مغازه، خرید و نصب دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه، مخازن ذخیره‌ی آب، پمپ‌های انتقال آب، هزینه‌های حمل و باربری دستگاه آب‌شیرین‌کن، شامل مواردی مانند استخدام نیروی انسانی، بازاریابی و مدیریت فروشگاه نیز می‌باشد.

میزان سوددهی مغازه آب تصفیه فروشی چقدر است؟

هرچند با توجه به افزایش جمعیت و گرایش مردم به آب باکیفیت، برای مغازه‌ی فروش آب تصفیه همیشه مشتریان ثابتی وجود دارد، اما با توجه به موقعیت جغرافیایی، نوع دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه و مسائل دیگر ممکن است میزان سوددهی شما متفاوت باشد. در صورت انتخاب صحیح دستگاه تصفیه، مدیریت هزینه‌های راه‌اندازی و همچنین بررسی دقیق هزینه‌ها می‌توانیم به سرعت در این شغل جذاب به سوددهی قابل توجه برسیم.

میزان سوددهی به چه عواملی بستگی دارد؟

 • شهر مورد نظر برای نصب دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه
 • مالک بودن یا استیجاری بودن
 • موقعیت جغرافیایی مغاز‌ه تصفیه آب
 • روش‌های جذب مشتری

بازگشت سرمایه مغازه فروش آب تصفیه به چه عواملی بستگی دارد؟

در اکثر موارد سوددهی در شغل فروش آب تصفیه به سرعت اتفاق می‌افتد؛ اما مواردی مانند کیفیت آب تصفیه، میزان فروش آب تصفیه شده، هزینه‌های تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب و همچنین استفاده از روش‌های خلاقانه در بازاریابی و تبلیغات در بازگشت سرمایه بسیار تأثیرگذار هستند.

مجوزهای لازم به جهت راه‌اندازی مغازه تصفیه آب فروشی چیست؟

شرایط اخذ مجوز برای راه‌اندازی مغازه تصفیه آب فروشی در شهرهای مختلف ایران متفاوت است اما برای آغاز مراحل دریافت مجوز می‌توانید از سازمان آب و فاضلاب و سازمان بهداشت استان و شهر محل سکونت خود اقدام نمایید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی مغازه آب فروشی

 1. دستگاه تصفیه آب صنعتی
 2. مخازن ذخیره آب
 3. پمپ تقویت کننده آب تغذیه
 4. مخزن فیلتر کربن فعال
 5. نرم کننده آب فیلترهای رسوب
 6. عابر آب (اختیاری)

قیمت دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه

قیمت دستگاه تصفیه آب بزرگ برای مغازه به برند و نوع تجهیزات به کار رفته در دستگاه بستگی دارد. نوع پمپ، لوله کشی، اتصالات و ممبران بر روی هزینه‌ای که شما باید بابت خرید دستگاه پرداخت نمایید تأثیر می‌گذارند. با توجه به TDS آبی که در اختیار دارید و کیفیت آبی که مدنظر شما است این قیمت‌ها متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال دستگاه تصفیه آب دریا در مقایسه با دیگر دستگاه‌های تصفیه آب گران‌تر می‌باشد.

سؤالات پرتکرار

سرویس و خدمات پس از فروش پس از راه‌اندازی مغازه آب تصفیه فروشی چگونه است؟

بعضی از تولیدکنندگان دستگاه‎‌های تصفیه آب علاوه بر ارائه‌ی خدماتی مانند نصب، راه‌اندازی و آموزش نگهداری از دستگاه، محصولات خود را برای 12 ماه ضمانت می‌نمایند.

برق مورد نیاز برای راه اندازی مغازه آب تصفیه فروشی چگونه است؟

بهتر است برای راه‌اندازی مغازه‌ی فروش آب تصفیه، برق سه فاز در اختیار داشته باشید اما اگر به دلایل مختلف تنها برق تک فاز در دسترس شما قرار دارد می‌توانید از دستگاه‌های مناسب استفاده نمایید.

ابعاد و اندازه مغازه برای آب تصفیه فروشی چقدر است؟

با در اختیار داشتن مغازه‌ای با مساحت 20 متر مربع می‌توانید کار خود را آغاز نمایید؛ اما در صورت محدودیت فضا می‌توانید دستگاه با ابعاد دلخواه خود را سفارش بدهید.

شما هم به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *