تصفیه آب روش های بسیار گسترده ای دارد که از بهترین نوع آن ها روش و فرآیند های غشایی میباشند یکی از این فرآیند ها اولترافیلتراسیون میباشد این روش کیفیت آب را تا حد بسیار زیادی تضمین میکند حال اولترافیلتراسیون چیست و چگونه عمل میکند باید گفت که این روش درصدی با نهایت نزدیکی به صد آب را تصفیه و خالص میکند در ادامه به سوال اولترافیلتراسیون چیست بیشتر میپردازیم .

فرآیند اولترافیلتراسیون ( UF ) چیست :

به دلیل مشکلات استفاده از فیلتر ها در گشته برای عدم توانایی آنها در حذف کامل میکروب و ویروس های موجود در آب، روی جدیدی با نام اولترافیلترسیون معرفی شد. روش کار در این فرآیند به این گونه است که با کمک فیلترهای میان تهی از جنس پلی پروپیلن ذرات معلق در آب با اندازه کمتر از 0.02 میکرون به طور کامل در پشت فیلتر های مخصوص آن گرفتار شده و تنها ملوکول آب میتواند عبور نماید. به عبارت دیگر، استفاده از فیلتر یا ممبران با حفره هایی به قطر 0.01 میکرون باعث میشود تا در حین عبور آب از آن تمام ذرات با اندازه کمتر از 0.02 میکرون امکان عبور پیدا نکرده و در نتیجه آب تا 99.99% تصفیه گردد.

تصفیه آب به روش فرآیند اولترافیلتراسیون ( UF ) :

باید گفت که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب  یکی از جدیدترین روش های تصفیه آب فرآیند اولترافیلتراسیون یا همان UF می باشد که در بخش های صنعتی، خانگی و کشاورزی کاربرد گسترده ای دارد. در شیوه طراحی اولترافیلتراسیون Ultra Filtration UF از فیلتر (ممبران) میان تهی بکارگرفته شده است که به علت قطر بسیار کم حفره های موجود بر روی فیلتر، قابلیت حذف مواد ذائد و آلودگی های موجود در آب تا بیش از 99% را دارا می باشد .

این نوع از فرآیند های تصفییه آب به دلیل نوع طراحی که دارد کاربرد های وسیع و مهمی را دارا میباشد .

 

در این مطلب با اولترافیلتراسیون در تصفیه آب و فاضلاب آشنا شدید.
شما میتوانید در مورد دستگاه تصفیه آب دریا در این قسمت مطالعه بیبشتر داشته باشید.

برای تماس کلیک کنید
شماره تماس:09121068506-پاسخگویی24ساعته

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)