فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری چیست، چه مزایایی دارد؟
0 (0)

تصفیه فاضلاب خاکستری

فاضلاب‌های شهری انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها فاضلاب خاکستری است. این فاضلاب متعلق به فرایند ظرفشویی، ماشین لباسشویی، حمام و… است. آیا می‌دانستید این نوع فاضلاب را می‌توان به‌راحتی با دستگاه تصفیه پساب خاکستری تصفیه کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد؟
ما در این مطلب به بررسی کامل این دستگاه پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

  تصفیه فاضلاب خاکستری چیست؟

  برای اینکه بدانیم تصفیه فاضلاب‌های خاکستری چیست در درجه اول باید بدانیم که خود آب خاکستری چیست. در تعریف آب خاکستری باید گفت به فاضلاب شهری که عاری از فاضلاب انسانی باشد آب خاکستری می‌گویند. در واقع فاضلاب خاکستری ناشی از فاضلاب ظرفشویی، حمام، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی است. باید گفت مهم‌ترین تفاوت بین تصفیه فاضلاب خاکستری و تصفیه فاضلاب بهداشتی که به فاضلاب سیاه معرف است، میزان بار آلی آن است. آلاینده‌های فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی در پساب‌های خاکستری وجود دارند و ورود آنها به طبیعت برای جانوران و حتی انسان‌ها بسیار خطرناک است؛ بنابراین می‌توان آن را تصفیه کرد تا علاوه بر پیشگیری از بروز این مشکلات، در مصرف آب نیز صرفه جویی کرد.

  مراحل تصفیه فاضلاب خاکستری

  تصفیه فاضلاب یک فرایند مهم است که آن باید مراحل مختلفی با دقت انجام شود. قبل از شروع مراحل، فاضلاب خاکستری که در بالاتر آن را تعریف کردیم برای تصفیه جدا می‌شود. مراحل تصفیه آب خاکستری عبارت‌اند از موارد زیر:


  تصفیه فیزیکی پساب خاکستری

  از اولین مراحل تصفیه، تصفیه فیزیکی است. در این مرحله جامدات معلق با استفاده از تجهیزات مختلف مانند ابزار آشغال‌گیر مکانیکی جدا و جمع‌آوری می‌شوند. انجام درست این مرحله برای مراحل بعدی تصفیه اهمیت زیادی دارد.


  تصفیه بیولوژیکی پساب خاکستری

  هر فاضلاب ویژگی‌های بیولوژیکی مخصوصی دارد. با توجه به این ویژگی‌ها روش‌های تصفیه مختلفی وجود دارد که شامل استفاده از میکروارگانیسم‌های هوازی، رآکتور ناپیوسته متوالی یا SBR، بیورآکتورهای غشایی M BR و پکیج تصفیه UASB است.


  تصفیه شیمیایی فاضلاب خاکستری

  زمانی که مقدار زیادی مواد آلی و غیر آلی از آب جدا و تصفیه شد باید به عنوان آخرین مرحله تصفیه نهایی و کامل انجام داد. برای این مرحله باید از تجهیزات مختلفی مانند پکیج کلرزنی، اولترافیلتراسیون و فیلترهای مختلف استفاده کرد. در اینجا آلاینده‌های شیمیایی نیز حذف می‌شوند و کیفیت آب افزایش پیدا می‌کند.
  پس از انجام این مراحل، آب تصفیه شده، آماده است تا دوباره برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

  اجزای پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری

  سیستم تصفیه فاضلاب خاکستری مانند هر تجهیزات دیگری بخش‌های مختلفی دارد. البته باید گفت این بخش‌ها به توجه به کاربری آن می‌تواند متفاوت باشد؛ اما باید گفت به‌صورت کلی این بخش‌ها عبارت‌اند از:

  • کانال ورودی فاضلاب خاکستری
  • واحد تصفیه فیزیکی
  • واحد تصفیه بیولوژیکی
  • واحد گندزدایی و ضدعفونی
  • واحد فیلتراسیون

  مزایای پکیج تصفیه پساب خاکستری

  تصفیه آب خاکستری مزایا مهمی دارد که اهمیت آن را روزبه‌روز افزایش می‌دهد. این مزایا آن‌قدر بالا و مهم است که باید آن را در سه بخش بررسی کرد.

  مزایای زیست محیطی

  • کاهش برداشت آب تازه از رودخانه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی
   اهمیت آب‌های زیر زمینی و کاهش برداشت آب تازه یکی از پراهمیت‌ترین مسائل مخصوصاً در کشور ما که کشوری نیمه خشک است، محسوب می‌شود. با تصفیه آب خاکستری می‌توان بدون نیاز به برداشت آب تازه از آب‌های قبلی که تصفیه شده‌اند مجدد استفاده کرد.
  • کم شدن تاثیرات منفی استفاده از سپتیک تانک‌ها و کاهش هزینه‌ها
   برای تصفیه آب باید از زیرساخت‌های مختلفی استفاده کرد که سپتیک تانک یکی از آن‌هاست. وقتی آب خاکستری را تصفیه کنید نیاز به این تجهیزات کم‌تر شده و هزینه‌های اقتصادی کمتری نیز دارد.
  • کاهش مصرف انرژی و آلودگی‌های شیمیایی
   با استفاده از تصفیه پساب خاکستری علاوه بر اینکه آلودگی‌های شیمایی که عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها هستند، کم خواهد شد، سلامت عمومی نیز افزایش پیدا می‌کند.
  • کاهش مصرف انرژی
   زمانی که از تصفیه آب استفاده می‌شود به مراتب انرژی کمتری به کار برده می‌شود که بسیار حائز اهمیت است.
  تماس مستقیم با کارشناس فروش

  مزایای اقتصادی

  • کاهش هزینه‌های قبوض
   زمانی که از آب تصفیه شده استفاده می‌شود دیگر نیازی به استفاده از آب لوله کشی شهری نیست، بنابراین هزینه نهایی در قبوض نیز کاهش پیدا می‌کند که با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مهم است.
  • کاهش هزینه‌های عمومی
   وقتی از تصفیه آب خاکستری استفاده شود، حجم ورودی فاضلاب به سیستم جمع‌آوری فاضلاب شهری و تصفیه خانه‌های شهری کاهش پیدا می‌کند. این باعث می‌شود که هزینه‌های عمومی در جوامع شهری نیز کاهش پیدا کند.

  سایر مزایا

  • امکان خرید در حجم‌های مختلف
   دستگاه تصفیه آب خاکستری در حجم‌های مختلف تولید می‌شود که می‌توانید با توجه به نیاز خود آن را تهیه کنید.
  • عدم انتشار بوی بد به بیرون
   در زمان تصفیه هیچ بوی بدی به محیط بیرون انتشار داده نمی‌شود.
  • گارانتی
   پکیج تصفیه آب خاکستری دارای گارانتی لازم است.

  کاربرد پکیج تصفیه آب خاکستری در کجاهاست؟

  حال که با مزایای مهم پکیج تصفیه آب خاکستری آشنا شدیم باید بدانیم در کجاها می‌توان از این تجهیزات استفاده کرد؟

  • هتل‌ها و اقامتگاه‌ها
  • بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
  • محیط‌های آموزشی مانند مدارس، دانشگاه‌ها و… .
  • مجتمع‌های مسکونی
  • مجتمع‌های تجاری و اداری
  • مراکز تفریحی و گردشگری

  قیمت پکیج تصفیه پساب خاکستری

  با توجه به مزایا فوق‌العاده که تصفیه آب خاکستری دارد می‌توان با استفاده از آن با یک تیر چند نشان بزنید، هم به لحاظ اقتصادی صرفه جویی کنید و هم به سلامت عمومی و زیست محیطی جامعه و طبیعت کمک کنید. از آن جایی که هر پکیج تصفیه فاضلاب، اندازه بخصوصی دارد و با توجه به محیط کاربری خاصی تولید می‌شود می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما به شما کمک کنند.

  سوالات متداول

  از آب تصفیه شده آب خاکستری می‌توان کجاها استفاده کرد؟

  از این آب می‌توانید برای کارهای غیر شربی مانند شست و شوی توالت، پر کردن فلاش تانک، آبیاری فضای سبز، کارواش و… استفاده کنید.

  برای خرید پکیج تصفیه آب خاکستری دانستن تعداد جمعیت مهم است؟

  بله، پیش از خرید باید تعداد افراد ساکن در آن منطقه را بدانید تا طراحی سیستم پکیج پساب خاکستری مناسب با جمعیت آن منطقه انتخاب کنید.

  هزینه نگهداری از پکیج تصفیه آب خاکستری گران است؟

  خیر هزینه نگهداری پکیج تصفیه آب بالا نیست و بسیار مناسب است.

  شما هم به این نوشته امتیاز دهید
  [Total: 0 Average: 0]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *