دانستی های علمی, دستگاه تصفیه آب صنعتی

خرید آب شیرین کن 2024 | لیست قیمت آب شیرین کن
5 (1)

خرید آب شیرین کن

یکی از بزرگترین چالش‌های  صنایع، انتخاب آب شیرین کن مناسب با توجه به نیازهایشان است. در این مقاله قصد داریم در مورد نکات مهم خرید آب شیرین کن و عوامل تاثیرگذار بر آن صحبت کنیم.

اگر اطلاعات مورد نیاز در رابطه با شیرین سازی آب را دارید فرم زیرا را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.


  خرید آب شیرین کن

  به طور کلی از نظر کاربری، سیستم‌های آب شیرین کن به سه دسته تقسیم می‌شودن که شامل صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی است. برای خرید هر کدام از این آب شیرین کن‌ها نیاز است که به نکاتی توجه لازم صورت گیرد تا بهترین تطبیق با شرایط ما وجود داشته باشد که مهم‌ترین این نکات در پایین ذکر شده‌اند:

  • ساعت کارکرد دستگاه: صنعت ما هر چقدر به ساعت کارکرد بیش‌تر آب شیرین کن برای تامین خواسته‌ها نیاز داشته باشد، بدین معناست که پمپ‌ها و سایر تجهیزات مدت زمان بیش‌تری فعال هستند و از این رو باید بر دقت و قدرت تجهیزات به خصوص پمپ توجه ویژه‌ای شود. در غیر این صورت موجب افزایش هزینه‌ها و کاهش دبی خروجی به مرور زمان خواهد شد.
  • دبی مورد نیاز: حجم آبی که به آن نیاز داریم تا خواسته‌های صنعت را رفع کنیم، یکی از عواملی است که تاثیر زیادی بر قطعات انتخابی برای سیستم دارد.
  • کیفیت آب ورودی: کیفیت یکی از المان‌های مهم در خرید دستگاه تصفیه آب، کیفیت آب خوراک سیستم آب شیرین کن است. هرچقدر شرایط آب بدتر و دارای سختی بالاتری باشد، نیاز است تا تجهیزات بیشتری برای افزایش کیفیت آن استفاده شود و به دنبال آن هزینه‌های بیش‌تری به همراه می‌آورد.
  • میزان پساب: حجم پساب ایجاد شده در انتهای خط سیستم تصفیه، از پارامترهایی است که بازدهی دستگاه آب شیرین کن را مشخص می‌کند.

  بهتر است برای خرید دستگاه آب شیرین کن با استفاده از ابزارهای اندازه گیری و با کمک یک متخصص المان‌های مورد نیاز برای خرید را اندازه گیری کنیم به همراه این آنالیز می‌توانید به دستگاه مورد نیاز خود نزدیک‌تر شده و انتخاب هوشمندتری داشته باشید.

   

  همچنین بخوانید؛ آب شیرین کن چیست ؟

   

  مواردی که به آن‌ها باید در هنگام خرید توجه کرد و در قیمت تاثیرگذارند، شامل موارد زیر است:

   • ابعاد مخزن بر اساس حجم آب ورودی
   • سیستم بک واش Backwash
   • حجم و کیفیت پمپ‌های تحت فشار
   • فیلتر شنی در فرایند پیش تصفیه
   • جنس لوله کشی
   • جنس تابلو هوشمند نصب شده برای دستگاه
   • نوع شاسی به کار رفته برای سیستم
  قیمت آب شیرین کن

  قیمت آب شیرین کن

  قیمت آب شیرین کن + عوامل موثر

  در این قسمت به صورت ویژه به ویژگی‌هایی که در قیمت آب شیرین کن دریایی و یا صنعتی و کشاورزی و… تاثیرگذار هستند، از آب شیرین کن بزرگ تا سایز کوچک و خانگی مورد بررسی قرار می‌گیرد. موارد زیر از المان‌های تاثیرگذار در قیمت تصفیه آب است:

  • حجم آب تصفیه شده خروجی
  • نوع و حجم مخزن کربن فعال یا FRP برای فرایند پیش تصفیه
  • برند و کشور تولیدکننده پمپ و سایر قطعات اصلی
  • نوع محفظه فیلتر ممبران با توجه به میزان سختی آب خام ورودی
  • نوع و تعداد ممبران‌های به کار رفته
  • جنس لوله‌های به کار رفته در لوله کشی که اگر upvc باشد، باعث می‌شود به دلیل عدم رسوب‌گذاری آب ورودی، کیفیت و دوام بهتری از خود نشان دهد.
  • نوع سیستم شستشو cip یا بک واش
  • ابزارهای اندازه گیری فشار دبی

  بررسی دقیق عوامل موثر بر قیمت آب شیرین کن

  TDS ورودی

  همانطور می‌دانید TDS در واقع میزان مواد معدنی موجود در آب که باید قبل از طراحی دستگاه اب شیرین کن مقادیر مربوط به آن اندازه گیری شود تا تعداد فیلترها و سایر تجهیزات مشخصات شده و به هدف در نظر گرفته برای خروجی بتوانیم نزدیک‌تر شویم. میزان TDS بیش‌تر از ۷۰۰۰، نشان دهنده سخت بودن بیش از اندازه آب است که نیاز به هزینه بیش‌تر و تجهیزات بهتر خواهد داشت.

  کیفیت شاسی

  جنس شاسی‌ها در آب شیرین کن کوچک و بزرگ متفاوت است می‌تواند از کربن استیل یا استیل ضد زنگ ساخته شده باشد. تفاوت این دو نوع شاسی این است که شاسی از جنس استیل ضد زنگ بسیار بادوام بوده و طبیعتا قیمت بالاتری هم دارد و در طولانی مدت استفاده از این متریال برای شما سودآور خواهد بود و در هزینه‌های نگهداری صرفه جویی می‌شود.

  ظرفیت دستگاه

  از اصلی‌ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت دستگاه تصفیه ظرفیت دستگاه است. هنگام خرید دستگاه آب شیرین کن حتما می‌بایست ظرفیت مورد نظر را مدنظر داشته باشید و تا با توجه به آن دستگاه طراحی شود. توجه داشته باشید که اگر ظرفیت دستگاه کم‌تر در نمظر گرفته شود به پمپ فشار بیش‌تر آمده و می‌تواند به خرابی پمپ منجر شود. بهتر است تخمین ظرفیت دستگاه خود را با مشورت یک متخصص انجام دهید تا بتوانید متناسب‌ترین پمپ را برای تخمین فشار انتخاب کنید.

   

  برای خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی کلیک کنید

   

  میزان پسماند خروجی

  پس از انجام فرآیند تصفیه و خروج آب تصفیه شده، مقداری از آب به عنوان پسماند از سیستم خارج می‌شود. میزان پسماند هرچقدر که کم‌تر باشد، نشان دهنده راندمان بالاتر دستگاه و تبدیل حجم بیش‌تر از آب ورودی به خروجی مورد نیاز است. حجم این پسماند خروجی رابطه مستقیمی با عملکرد فیلترها، تعداد فلتر و نوع فلیتر است و هرچقدر هزینه‌های بیشتری برای آن‌ها پرداخته شود، نتیجه بهتری خواهید گرفت. البته شستشوهای دوره‌ای فیلترها نباید فراموش شود تا راندمان و کیفیت به همان صورت حفظ گردد و کاهش نیابد.

  سایر تجهیزات

  آخرین عامل موثر بر قیمت آب شیرین کن، تجهیزات فرعی مربوط آن ماست. این تجهیزات شامل فلومترها، گیج‌های فشار و سایر ابزارهای اندازه گیری است که می‌تواند به صورت دستی یا هوشمند در سیستم اجرا شوند که هوشمند بودن طبیعتا موجب افزایش قیمت می‌شود اما اندازه گیری را آسوده‌تر و با دقت بیشتری انجام می‌دهد. برند این تجهیزات همانطور که بالاتر گفته شد، می‌تواند در کیفیت و قیمت تاثیر بسزایی در قیمت تصفیه آب بزرگ بگذارد.

  اگر نیاز به راهنمایی کارشناسنان ما دارید فرم زیر را پر کنید.


   اجزای آب شیرین کن

   1. سیستم‌‌های پیش تصفیه شامل فیلتر شنی، فیلتر کربنی و فیلتر کارتریجی
   2. غشاء نیمه تراوا یا ممبران‌های RO که اصلی‌ترین اعمال بر عهده آن‌هاست.
   3. پمپ فشار قوی یا سانتریفیوژ
   4. پکیج تزریق آنتی اسکالانت از پمپ تزریق
   5. پکیج تزریق سود کاستیک و اسید
   6. تابلو برق و مدار فرمان( اتوماتیک و نیمه اتوماتیک)
   7. شاسی و اسکلت دستگاه
   8. سیستم CIP یا بک واش برای شستشوی فیلترها
   ثبت سفارش خرید آب شیرین کن

   ثبت سفارش خرید آب شیرین کن

   نحوه ثبت سفارش خرید آب شیرین کن

   برای آگاهی از قیمت و ثبت سفارش دستگاه آب شیرین کن از آریا صاف، می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید تا بهترین آب شیرین کن را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید. کارشناسان شرکت در زمینه طراحی دستگاهی که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد، مشاوره رایگان ارائه می‌دهند. شرکت آریا صاف با تجربه و تخصص کافی در زمینه طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی، کشاورزی، دریایی و بیمارستانی و … به صورت ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته آماده ی پاسخگویی به مشتریان است.

   شما هم به این نوشته امتیاز دهید
   [Total: 1 Average: 5]

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *