دستگاه تصفیه آب صنعتی

میکرو فیلتراسیون
5 (1)

معرفی کامل سیتم میکروفیلتراسیون MF در تصفیه آب

میکرو فیلتراسیون یا به اختصار MF یکی از سیستم های تصفیه آب به روش فیلتراسیون میباشد. این روش ها به دلیل استفاده از انرژی پاک به محیط زیست کمترین صدمه را میزنند. به همین دلیل در بسیاری از کشور های دنیا سیستم های فیلتراسیون دارای محبوبیت بالایی هستند. با اینکه میکروفیلتراسیون یکی از ضعیف ترین سیستم های تصفیه آب در این روش است، اما به دلیل تولید بالای آب در آن به صورت پیش تصفیه در برخی موارد در کنار دستگاه تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

معرفی میکرو فیلتراسیون MF :

میکروفیلتراسیون (Micro Filtration) یکی از قوی ترین غشاها برای جداسازی جامد از مایع می باشد. که در تصفیه آب کاربرد گسترده ای دارد. این گروه از غشاها به دلیل قطر کم منافذ قادر هستند تا ذرات 0.1 تا 1 میکرون را از مایعات حذف کنند. این ذرات بزرگ به دلیل ایجاد مشکل در ادامه فرآیند تصفیه باید پیش از ورود به دستگاه اصلی تصفیه آب گرفته شوند. از این رو میکروفیلتراسیون کاربرد بسیاری در این خصوص دارد.

اگر نیاز به مشاوره رایگان دارید فرم زیر را پر کنید.

  جنس فیلتر های موجود در میکرو فیلتراسیون :

  نوع فیلتر مورد استفاده برای در سیستم تصفیه آب و آب شیرین کن میکرو فیلتراسیون از استات سلولز و پلی پرولین ساخته شده و قادر به حذف ذرات 0.1 تا 1 میکرون می باشد. این غشا در دو نوع نخ های تابیده و پلی پرولین تولید میشوند که در استوانه ای به نام هوزینگ قرار میگیرند. هوزینگ های استفاده شده در MF اغلب از پلی اتیلن، پلی پروپیلن، استیل استنلس 304 و L316 و GRP-FRP ساخته میشوند.

  نحوه عملکرد این سیستم :

  فیلتر های سیستم های MF بر اساس اختلاف فشار عمل میکنند به این صورت که با قرار گرفتن در استوانه ای با بدنه استیل استنلس و به کمک پمپ، باعث عبور آب با TSS پایین از آن میشود. قطر در نظر گرفته شده برای منافذ غشای MF در اغلب مواقع 0.2، 0.5، 1، 5، 20 و 50 میکرون بوده و می توان از این غشا است. که کاملا آن را برای سرعت عبور مناسب در کنار کیفیت مطلوب برای تصفیه استفاده کرد.

  شما هم به این نوشته امتیاز دهید
  [Total: 1 Average: 5]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *