دانستی های علمی

تصفیه آب در خانه
0 (0)

تصفیه اب در خانه با روش ها و شیوه های دم دستی و مناسب

۷۰ تا ۷۵ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است. معمولا پزشکان توصیه می کنند بین ۶ تا ۸ لیوان آب مصرف کنیم. جدای از مصرف مداوم آب باید به کیفیت آب آشامیدنی هم توجه کنیم. در این مقاله می خواهیم به پرسش برای تصفیه آب چه کنیم؟ پاسخ دهیم. در این مقاله ساده ترین و موثرترین راه های تصفیه آب در خانه را بررسی می کنیم. در ادامه همراه سورپرایز باشید.

 

آب آلوده زندگی انسان را چگونه به خطر می اندازد :

آب و زندگی دو جز جدا نشدنی هستند. بدن انسان برای ادامه حیات خود نیاز شدید به آب دارد. اما نوشیدن آب غیرسالم موجب ایجاد اختلال در عملکرد بدن شده و گاه موجب مرگ میشود. کلیه ها و دستگاه گوارش از اولین اعضای بدن هستند که با آب آلوده آسیب می بییند. خرید آب یا استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین راه حل برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم است. اما در برخی مواد امکان تهیه دستگاه تصفیه آب وجود ندارد. همچنین در هنگام سفر یا مواقع اضطراری دسترسی به آشامیدنی سالم دشوار می شود. روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم راه حل های مفید و دم دستی برای تصفیه کردن آب آشامیدنی در خانه است.

از موثر ترین روش تصفیه آب در خانه با قدمت بالا ، جوشاندن :

از ایام قدم، انسان با جوشاندن آب اقدام به ضدعفونی کردن آن می کرد. حرارت بیشتر باکتری ها مضر و اکثر ویروس ها را از بین می برد. معمولا در خانه ها نیز می توان از روش جوشاندن آب استفاده کرد. برای جوشاندن آب کتری بهترین راه حل است. در عرض ۵ تا ۱۰ دقیقه آب به نقطه جوش می رسد. برخی افراد در هنگام بیماری ترجیح می دهند حتما از آب جوشیده استفاده کنند. گردشگران نیز برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم، آب را می جوشانند. برای آشنایی با انواع آب های سورپرایز می توانید به صفحه آب لاکچری ۷۵۰ سی سی مراجعه بفرمایید.

 روش تقطیر برای تهیه آب آشامیدنی :

یکی دیگر از روش های دسترسی به آب سالم استفاده از تقطیر است. در فرآیند تقطیر بخار حاصل از آب جوش در محفظه ای حبس می شود. بخار حبس شده سپس از طریق فرآیند چگالش به آب مایع تبدیل می شود. معمولا در کنار تقطیر از فیلتر کربن یا فیلتر دیگری برای دسترسی به آب با کیفیت تری استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم برای خرید آب معدنی سورپرایز به صفحه آب آشامیدنی یک و نیم لیتری مراجعه بفرمایید.

کلر در تصفیه آب در خانه برای مقدار زیاد :

معمولا در تصفیه خانه ها بزرگ مثل تصفیه خانه های شهری از کلر استفاده می شود. کلر ماده ای است که توانایی ضدعفونی بالایی دارد و بیشتر ویروس ها را از بین می برد. البته معمولا در کنار کلر از سایر روش ها نیز برای تصفیه بهتر آب استفاده می شود. همچنین کلر در جلوگیری از گسترش بیماری ها تاثیر مهمی دارد.

تصفیه آب در هنگام سفر به وسیله ید :

در سفر میود از ید برای تصفیه اب استفاده کرد. با غلظت ید مناسب و پس از ۳۰ دقیقه می توان آب کثیف را نیز مصرف کرد. معمولا در این مدت زمان ید بیشتر ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد.

خب تا اینجای کار با انواع روش های تصفیه آب دم دستی آشنا شدید. در حال حاضر استفاده از انواع دستگاه های کوچک و بزرگ تصفیه آب بهترین راه حل دسترسی به آب آشامیدنی سالم است. همچنین در سفر نیز خرید آب یا جوشاندن آب می تواند کیفیت آب مصرفی را تضمین کند.

 

در صورت تمایل به مطالعه در خصوص دستگاه تصفیه آب دریا میتوانید از صفحه مربوطه دیدن کنید.

  

توجه داشته بشاید که شما میتوانید از این روش ها برای استفاده از آب مصرفی خود استفاده کنید اما همچنان بهترین روش برای تصفیه آب استفاده از دستگاه های تصفیه آب و آبشیرین کن هستند …

 

دآریا صاف با بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و ساخت دستگاه های تصفیه آب و آبشیرین کن  صنعتی کشاورزی و دریایی آماده خدمات رسانی به مردم تمامی سراسر ایران است.

شما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را مطرح کنید همچنین میتوانید در صورت تمایل به ثبت سفارش در همان قسمت بهد از کسب اطلاعات از کارشناسان فروش ما محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

شما هم به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *