فاضلاب

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی و مزایا آن
0 (0)

تصفیه فاضلاب قالیشویی

در دهه‌های اخیر استفاده از انواع شوینده‌ها برای مصارف مختلف در زندگی ما افزایش پیدا کرده است، تا جایی که برخی کسب و کارها مانند قالیشویی مستقیماً با مواد شوینده سروکار دارند. فرایند تصفیه کردن آب قالیشویی به کم‌تر شدن آسیب ناشی از این نوع فاضلاب‌ها بسیار کمک‌کننده است. با ما در این مطلب همراه باشید تا به معرفی کامل دستگاه تصفیه فاضلاب قالیشویی بپردازیم.


اگر نیاز به خدمات تصفیه فاضلاب قالیشویی دارید یا با شماره 09121068506 تماس بگیرید یا فرم تماس زیر را پر کنید.

  چرا باید فاضلاب قالیشویی تصفیه شود؟

  اولین سوالی که باید به آن پاسخ بدهیم این است که اهمیت تصفیه آب برای فاضلاب قالیشویی دقیقاً در چیست؟

  همان‌طور که می‌دانیم ماهیت کار قالیشویی شستن فرش است. روی فرش نیز آلاینده‌های مختلفی از جمله خاک، گردوغبار، روغن‌ها، مواد شوینده و مواد شیمیایی وجود دارد که در فرایند نظافت از روی فرش پاک می‌شوند. این آلودگی‌ها وارد فاضلاب قالیشویی می‌شوند و می‌توانند خطرات زیست محیطی مانند آلوده‌کردن رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب‌های زیرزمینی داشته باشند. با استفاده از تصفیه کردن این فاضلاب می‌توان آب را تمیز و مجدداً قابل استفاده کرد.

  تصفیه فاضلاب از جمله اقدامات مفیدی است که می‌توان برای کاهش خطرات زیست‌محیطی ناشی از فاضلاب‌ها انجام داد. باید گفت تصفیه آب انواع مختلفی دیگری مانند تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه فاضلاب خانگی و… نیز دارد که با کلیک بر آن‌ها می‌توانید بیشتر با آن‌ها و مزایای هر کدام آشنا شوید.

  طراحی تصفیه خانه فاضلاب

  روش‌های تصفیه فاضلاب قالیشویی

  برای اینکه فاضلاب قالیشویی به بهترین شکل تصفیه شود باید پنج مرحله را پشت سر بگذارد که انواع مختلف فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی دارند. در ادامه هر کدام از این پنج مرحله را به صورت جدا بررسی می‌کنیم.

  • متعادل سازی

  در اولین مرحله برای اینکه pH، دما و سایر پارامترها در فاضلاب ثابت شود فاضلاب را راکد می‌کنند. اهمیت این مرحله در این است که تمام آلاینده‌ها مشخص شده و فرایند کلی تصفیه به درستی و کامل انجام می‌شود.

  • آشغال‌گیری

  در مرحله دوم که تصفیه فیزیکی فاضلاب قالیشویی است آلاینده‌های جامد و شناور در آب جدا می‌شوند. این مرحله با روش‌های مختلفی مانند آشغال‌گیری دستی، فیلترها یا مخازن ته‌نشینی انجام می‌شود که با توجه به میزان آلاینده‌ها انتخاب می‌شود. این کار باعث می‌شود به پیشگیری از گرفتگی مجراها و آسیب به دستگاه شود.

  • اختلاط یا انعقاد سازی

  در مرحله بعدی که یک تصفیه شیمیایی فاضلاب قالیشویی است برای اینکه ذرات معلق جمع شده و تبدیل به ذرات بزرگ‌تری شوند، مواد شیمیایی مانند منعقدکننده‌ها یا لخته سازها را به فاضلاب اضافه می‌کنند تا بتوانند آلاینده‌ها را با استفاده از روش‌های جداسازی که در بالا به آن شاره شد، جدا کنند.
  رایج‌ترین منعقد کننده‌های رایج مورد استفاده در تصفیه آب قالیشویی آلوم و کلرید آهن هستند.

  • استفاده از فیلترهای شنی و فیلتر کربن فعال

  در این مرحله ذرات ریزتر، مواد آلی محلول و سایر آلاینده‌هایی را که در نتیجه مراحل قبلی همچنان در فاضلاب وجود دارند برداشته می‌شوند. این بخش توسط فیلترهای شنی و فیلتر کربن فعال انجام می‌شود.

  • گندزدایی

  گندزدایی آخرین مرحله از تصفیه است. در این مرحله از مواد ضدعفونی‌کننده مانند کلر، ازن یا اشعه ماورای بنفش استفاده می‌شود تا هر گونه پاتوژن یا باکتری که باقی‌مانده است، حذف شود. در واقع این مرحله یک نوع پاک‌سازی تضمینی است.

  مزایای تصفیه فاضلاب برای قالیشویی

  دستگاه تصفیه کن فاضلاب قالیشویی مزایا مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • کاربری مجدد آب

  با استفاده از دستگاه تصفیه پساب قالیشویی آب تمیز شده را می‌توان دوباره برای شستشو و نظافت به کار گرفت و در کاهش مصرف آب و هزینه‌های ناشی از آن صرفه‌جویی کرد.

  • کاربری جایگزین

  یکی از مزایای قابل توجه تصفیه فاضلاب این است که آب تصفیه شده را می‌توان در سایر کارهایی نیازمند آب مانند کشاورزی، محوطه سازی و… استفاده کرد، همچنین می‌توان این آب را در امور صنعتی به کار برد.

  • کاهش بیماری

  آب تصفیه نشده یکی از عوامل انواع بیماری‌ها است. با استفاده از روش‌های تصفیه می‌توانید در بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد.

  • کمک به حفظ محیط زیست

  زمانی که آب موجود در چرخه طبیعت تصفیه شود به مراتب آسیب کمتری به محیط زیست و منابع طبیعی وارد می‌شود که موضوع بسیار با اهمیتی دارد.

  ویژگی‌های دستگاه تصفیه قالیشویی

  مهم‌ترین ویژگی‌های یک پکیج تصفیه خوب برای قالیشویی عبارت‌اند از:

  • کارکرد بدون صدا اضافی
  • کارکرد خودکار و اتومات
  • مقاومت بالا در برابر فشار
  • مقاومت بالا در برابر نوسانات دما
  • عدم خوردگی جداره‌های داخلی با مواد موجود در فاضلاب
  • قابلیت حمل
  • نصب سریع
  • قابلیت تولید در اندازه‌های متنوع
  • قابلیت تغییر فرایند تصفیه طبق نوع آلاینده‌ها
  • مصرف انرژی پایین و حداقلی

  قیمت خدمات تصفیه فاضلاب برای قالیشویی

  اگر شما هم کسب و کار قالیشویی دارید برای اینکه در هزینه‌های آب مصرفی صرفه جویی لازم را داشته باشید و از طرفی به محیط زیست نیز کمک کرده باشید می‌توانید از دستگاه تصفیه گر فاضلاب قالیشویی استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی و همچنین پکیج تصفیه فاضلاب در زمینه‌های دیگر می‌توانید با مشاورین ما به شماره 09121068506 تماس حاصل کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  آیا از آب تصفیه شده فاضلاب می‌توان برای سیستم‌های خنک کننده استفاده کرد؟

  بله، این آب کاملاً تصفیه شده است و می‌توان آن را در امور مختلف صنعتی به کار گرفت.

  آیا استفاده از تصفیه فاضلاب تأثیری در کاهش هزینه‌ها دارد؟

  استفاده از این دستگاه‌ها تأثیر مهمی در کاهش هزینه‌های آب و انرژی دارد.

  آیا در هنگام کار دستگاه تصفیه آب قالیشویی بو به بیرون منتشر می‌شود؟

  خیر، هیچ بویی از دستگاه به محیط نمی‌رسد.

  شما هم به این نوشته امتیاز دهید
  [Total: 0 Average: 0]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *