یکی از راه های تهیه آب شیرین برای کشاورزی استفاده از آب شیرین کن های کشاورزی و دستگاه تصفیه اب مخصوص این کار است آریا صاف یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده و سازنده دستگاهی های تصفیه آب کشاورزی است که عرضه کننده انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی مناسب برای تصفیه آب چاه ، رودخانه ، شیرین سازی آب دریا به منظور آبیاری گلخانه ، زمین زراعتی ، باغ ، دامداری و مرغداری و … خرید آب شیرین کن کشاورزی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت –

در ادامه با ما همراه باشید با اطلاعاتی در زمینه قیمت و فروش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی .

فروش ویژه انواع محصولات آب شیرین کن و تصفیه آب 

با توجه به نوسان قیمت ها و نوسان ارز و همچنین با توجه به اینکه قیمت دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی با توجه به دو پارامتر
1- میزان شوری آب
2- میزان آب  تصفیه شده خروجی مورد نیاز مشتری تعیین میشود
برای اطلاع قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان لطفا با شماره تلفن های دفتر فروش شرکت آریاصاف سپاهان تماس بگیرید.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی Ro با توجه به کمبود آب کشاورزی در کشور ما و همچنین غیر قابل استفاده بودن آب در برخی از منطق کشور ( شهرهایی که آب شور دارند و یا استفاده از آب دریا برای کشاورزی ) رو به افزایش است .

دردهه گذشته استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی و خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی درکشور درحال افزایش میباشد .

کاربرد دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

کاربرد دستگاه های تصفیه آب کشاورزی و آب شیرین کن کشاورزی در زمینه های کشت وکار و کشاورزی است .

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی آب های شور و آب هایی که نیاز به تصفیه دارند را به آبی تبدیل می کنند که قابل استفاده در کشاورزی باشد .

ازجمله کاربردهای دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ( ویا تصفیه آب کشاورزی )میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • آبیاری گیاهان و مزارع ،
 • آبیاری زمین های کشاورزی ،
 • باغ ها
 • گلخانه ها
 •  تصفیه آب چاه با دستگاه آب شیرین کن کشاورزی
 • آب رسانی به دام ها و دامپروری ، دامداری ، مرغداری و گاو داری
 افزایش جمعیت و کم آبی

با افزایش جمعیت و کاهش ذخایر آب زیرزمینی آب های شیرین تاثیر متقابلی بر افزایش شوری آب داشته و همین امر باعث استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی میگردد.

تصفیه آب کشاورزی به این دلیل اهمیت بسیاری دارد که اگر مقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

عدم استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در زمین های کشاورزی و یا باغ ها تا چند سال آینده باعث از بین رفتن زمین های کشاورزی خواهد شد.

اساس کار دستگاه های تصفیه آب کشاورزی اسمز معکوس که یکی از متداول ترین راهکار های رفع شوری خاک می باشد به این صورت است که در ابتدا آب پس از عبور از دستگاه، نمک زدایی و شیرین سازی شده و پس از مراحل مختلف تصفیه آب می توانید آن آب را به عنوان آب شیرین کشاورزی مورد استفاده قرار دهید.

امروزه با توجه به گستردگی این موضوع و اهمیت این نوع دستگاه ها برای تصفیه آب کشاورزی، شرکت آریاصاف سپاهان دستگاه های تصفیه آب را با توجه به نوع خاک و میزان شوری خاک منطقه ساخته و منطبق با نیاز آبی زمین کشاورزی آن را طراحی و نصب می نمایید.

عملکرد دستگاه تصفیه آب کشاورزی

اساس کار این نوع دستگاه ها ، گذر آب از یک غشای نیمه تراوا است که از این طریق بخش ناخالصی آب از آن جدا می شود و آب را با فشار بالاتری از فشار اسمزی، و با عبور از این غشا به دو قسمت تقسیم میکند. یکی آب شور و دیگری آب شیرین که محصول نهایی دستگاه آب شیرین کن کشاورزی می باشد.

خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی ( معمولی و یا دریایی )

درخرید دستگاه های آب شیرین کن و تصفیه آب کشاورزی همواره این سوال پیش می آید که تفاوت دستگاه های معمولی با دریایی و یا پرفشار در چیست ؟ در دستگاه های تصفیه آب کشاورزی می توان مانند دستگاه تصفیه آب صنعتی از روش مکانیزه اسمز معکوس استفاده کرد در این روش با استفاده از سیستم تزریق مواد برای حذف و یا از بین بردن سختی آب و انجام عملیات سبک کردن آب منجر به تغییر کیفیت آب می شود و آب در نهایت مناسب برای زراعت می باشد. در خرید دستگاه های تصفیه آب کشاورزی خیلی حیاتی است که به روش کار این دستگاه ها توجه کنید و با توجه به شرایط برق و منبع تامین آن دستگاه مناسب خود خرید اری کنید .

به کلیه این مراحل و پایین آوردن (EC) آب چاه های کشاورزی تصفیه اب کشاورزی و به سیستمی که این عملیات را انجام می دهد دستگاه تصفیه اب کشاورزی می گوییم.

بیشتر بخوانید : { سیستم های RO مناسب تصفیه آب گلخانه ای }

اجزای کلی دستگاه تصفیه آب کشاورزی تشکیل شده است از :

 • سختی گیر آب
 • غشا نیمه تراوا
 • فیلتر شنی و فیلتر کربن
 • پمپ فشار قوی
 • میکرو فیلتر ها
 • سیستم کنترلر و مخزن تحت فشار
استفاده از سیستمهای آب شیرین کن در کشاورزی

در گذشته هزینه بالای شیرین کردن آب و مقدار انرژی مورد مصرف مانع تولید آب شیرین بامقیاس بالا از آب دریا و آبهای لب شورمی شد. امروزه نمک زدائی و شیرین کردن آب مورد توجه بسیار بوده زیرا هزینه شیرین کردن آب رو به کاهش و هزینه استفاده از آبهای سطحی و زیر زمینی رو به افزایش می باشد. مصارف آب کشاورزی در ایران بسیار بیشتر است و حدود ۹۲ درصد مصارف آب مربوط به این بخش میباشد.

منابع آب کشاورزی

منابع آب کشاورزی از دو بخش آب های سطحی و آب زیر زمینی تامین می شود که مطابق آمار۳۱ درصد منابع آب سطحی صرف مصارف کشاورزی می شود اما این مقدار در آب های زیرزمینی بسیار بیشتر میباشد و به حدود ۶۸ درصد می رسد. از جمله آب های سطحی تامین کننده آب کشاورزی می توان به رودخانه و دریاچه ها اشاره کرد.

منابع آب زیرزمینی نیز شامل آب چاه ها و قنات می باشد. آب برداشت شده از این منابع معمولا مناسب برای مصرف کشاورزی نمی باشد.بطور مثال یکی از مشخصات این گونه آب ها که باید مورد بررسی و کنترل قرار گیرد، pH آن است همچنین وجود برخی ترکیبات آلی و معدنی، که باعث ایجاد طعم و بو در آب می شوند نیز می بایست مورد بررسی و کنترل قرار بگیرد برخی از منابع آب نیز ممکن است حاوی ذرات شن و ماسه و رسوب باشند. بخاطر همین می تواند موجب آسیب رسیدن به لوله ها و اتصالات شود.

تصفیه آب کشاورزی آب شیرین کن گلخانه ای

آب شیرین کن کشاورزی برای جلوگیری از آفت تولید محصولات کشاورزی و بایر شدن زمین و خاک و همچنین شوری آب به کار برده می شود.

مهمترین مزایای دستگاه تصفیه آب کشاورزی :
 • جلوگیری از سدیمی شدن خاک
 • کاهش شوری آب در دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی
 • کاهش ترکیبات آنیونی آب
 • حذف عناصر سمی گیاهان و…

با وجود پیشرفتهای بسیار درصنعت آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی ،

همچنان هزینه شیرین کردن کردن و تصفیه آب و تنها استفاده از این منبع برای آبیاری کشاورزی بسیار بالا بوده

مگر اینکه این نوع سیستم ها در باغ داری محصولات پر ارزش سبزیجات و گل و گیاه  ، گلخانه های ، آب چاه و … استفاده شود.(اکثرا در گلخانه ها)

برای مصارف کشاورزی سیستم RO بهترین روش برای شیرین کردن آب، دستگاه های تصفیه اب اسمز معکوس می باشند زیرا هزینه های اولیه، نگهداری و مصرف انرژی ان به مراتب کمتر ازسایر روشهای شیرین سازی می باشد.

بیشتر بخوانید : { سیستم ro تصفیه آب گلخانه ای }

دلایل استفاده از تصفیه آب کشاورزی

تصفیه آب کشاورزی به این علت اهمیت دارد که با شور بودن آب در کشاورزی علاوه بر افت تولید محصول سبب کاهش خصوصیات فیزیکی کفید خاک خواهد شد و در آخر باعث بایر شدن اراضی می شود.

برخی از مهمترین اهداف شیرین سازی آب برای کشاورزی :
 • سدیمی بودن یا غلظت سدیم موجود در آب نسبت به سایر کاتیون ها
 • ترکیبات آنیونی آب به ویژه غلظت زیاد کربناتها و بی کربنات ها
 • غلظت بالای بر [B] یا دیگر عناصر سمی برای رشد گیاه
 • افزایش شوری یا غلظت کل نمک های حل شده در آب
 • در دستگاه تصفیه آب کشاورزی عناصری مانند لیتیوم و بر از آب حذف میشود.

همچنین باید توجه داشت زمانی که ترکیبات بر به خاک اضافه می شود قسمتی قابل توجه از آن جذب ذرات خاک می شود و و فقط مقدار کمی از آن وارد محلول خاک خواهد شد.

لیتیم نیز از غلظت بالایی برخوردار است که که این یون سبب سوختگی برگ ها میشود.

به دلیل آلودگی های صنعتی و کود های کشاورزی آب ، امروزه عناصر سمی بسیاری در آب های کشاورزی موجود است و این امر اهمیت استفاده از تصفیه آب کشاورزی را دو چندان می کند.

بیشتر بخوانید : { سیستم ها و دستگاه های  تصفیه آب گلخانه ای }

رفع شوری آب به وسیله تصفیه آب کشاورزی

شوری آب باعث کاهش محصولات کشاورزی میشود، آب شور باعث سوختگی درحاشیه گیاه، تغییررنگ گیاه وعدم یکنواختی رشد درسطح مزرعه میپشود.

طبق تحقیقات بسیاری بیشتر جذب آب توسط ریشه ازمکان هایی میباشد که شوری آن کمتر است

زیرا بیشتر آب مورد نیاز گیاه از قسمت های بالایی ریشه ها دریافت میشود.

بطورخلاصه تصفیه آب کشاورزی به این دلیل اهمیت دارد که اگرمقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

در اصل قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در مقایسه با میزان کاهش محصول در دراز مدت بسیار نا چیز می باشد.

روش های کنترل نمک در  کشاورزی

 • انتخاب محل بذرکاری
 • تغییر روش آبیاری به روش های بارانی یا قطره ای
 • کوتاه کردن فاصله بین آبیاری
 • انتخاب گیاه مناسب
 • شستشوی خاک
 • آبیاری قبل از کشت
 • تصفیه آب کشاورزی (دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی مبتنی بر روشهای اسمز معکوس یا تعویض یونی)
 • زه کشی زمین
 • استفاده از مواد شیمیایی مانند گچ
بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

کشور اسپانیا نمونه بارزی از استفاده از آبهای شیرین شده برای کشاورزی می باشد.

این کشور حدود 300 مجموعه تصفیه آب دارد (حدود 40 درصد کل مجموعه های این کشور)

و 22.5 درصد از کل آبهای شیرین شده را به مصرف کشاورزی می رساند.

اکثر این مجموعه ها آبهای لب شور را فراوری می نمایند

(تنها 10 درصد از آبهای شیرین شده برای کشاورزی از آب دریا تهیه می گردد).

در اسپانیا مجموعه های کوچک و متوسط شیرین کردن آبهای لبشور با ظرفیتهای کمتر از 1 000 m³/d (11.6 لیتر در ثانیه) رایج بوده زیرا بهتر با نیازهای کشاورزان قابل تطبیق می باشند.

چرا آریاصاف ؟

طراحی، ساخت، نصب و نگاه داری دستگاه های آب شیرین کن در ظرفیت های مختلف برای اقصی نقاط کشور توسط کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان انجام می پذیرد.

در طراحی و ساخت این دستگاه های آب شیرین کن Industrial water filtration از مجرب ترین و با سابقه ترین کارشناسان کشور استفاده شده است.

کارشناسان این شرکت با توجه به نیاز مطرح شده توسط مشتری و همچنین ویژگی های آب خام بهترین راه حل با کمترین هزینه را به مصرف کنندگان محترم ارائه می نمایند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژه های انجام پذیرفته در زمینه دستگاه های تصفیه آب کشاورزی Industrial water purifier (Desalination آب شیرین کن)

با کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان تماس حاصل فرمایید.

برای خرید محصولات آریاصاف لطفا با ما تماس بگیرید:

آدرس کارخانه: جاجرود، سعیدآباد، خیابان گلستان، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش: تهران، خیابان ولیعصر نرسیده به پارک ساعی، برج سرو ساعی واحد 504

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر فروش کارخانه : 22145081- 021

فروش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی ، تصفیه آب گلخانه ای ، صنعتی و دریایی در آریاصاف سپاهان

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

خدمات شرکت آریاصاف سازنده دستگاه های اسمز معکوس کشاورزی صنعتی دریایی

لیست خدمات و فعالیتهای شرکت مهندسی آریا صاف سپاهان طراحی ، مهندسی ، ساخت ، اتوماسیون ، نصب و راه اندازی ، نگهداری و آموزش محصولات ذیل:
1- سیستمهای آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس.
2- سیستمهای تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس.
3- سیستمهای آب شیرین کن کشاورزی به روش اسمز معکوس.
4- اولترا فیلتراسیون (Ultra Filtration systems ).
5- سیستمهای ضد عفونی آب.
6-میکرو فیلتراسیون (Micri Filtration).
7- سختیگیرهای رزینی (انیونی و کاتیونی)
8- مخازن و فیلترهای کربنی و شنی
9- سیستمهای تصفیه و بازیافت فاضلاب صنعتی

تشخیص زمان تعویض ممبراین ها

ممبرین ها ( دستگاه های تصفیه آب کشاورزی و یا آب شیرین کن کشاورزی  اسمز معکوس RO ) می توانند طول  عمر طولانی داشته باشند اما این قضیه منوط به وجود شرایطی خاصی است. از جمله این شرایط می توان به طراحی خوب دستگاه آب شیرین کن ro ، اپراتورهای مجرب وآموزش دیده و مراقبت و شرایط نگهداری خوب اشاره نمود . اما هرچقد که شرایط نگهداری ممبرین ها عالی باشد در نهایت باز هم نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد . معیار های تشخیص زمان تعویض ممبراین ها در هر مورد می تواند متفاوت باشد . در این مقاله ی فنی پارامترهایی که باید در تصمیم گیری برای تعویض ممبرین ها بررسی شوند را بیان خواهیم کرد .

کیفیت نفوذپذیری ممبرین های دستگاه RO کشاورزی

مهمترین  دلیل برای تعویض  ممبرین دستگاه تصفیه آب RO کشاورزی ( آب شیرین کن کشاورزی ) این است که آنها دیگر میزان و کیفیت نفوذپذیری مطلوب را ندارند.

میزان نفوذپذیری تحت تأثیر شوری آب ، خوراک ، سرعت جریان ، دما ،ریکاوری ، رسوب ، مدت زمان استفاده و یا تاریخ تولید ممبرین ها و بسیاری از عوامل دیگر است .

تغییر هر یک از عوامل بالا اغلب می تواند منجر به افزایش یا کاهش میزان نفوذپذیری ممبرین شود. به عنوان مثال ، اگر ممبرین ها کثیف باشند و نفوذپذیری آنها ضعیف باشد ، تمیز کردن ممبرین ها اغلب باعث بهبود میزان نفوذپذیری می شود.

علاوه براین افزایش سرعت جریان آب، یاکاهش دمای خوراک ویا کاهش ریکاوری باعث افزایش نفوذپذیری میشود.

اما افزایش سرعت جریان نیز میتواند منجربه افزایش رسوب شودو کاهش ریکاوری باعث کاهش مقدار آب خروجی میشود.

به طور کلی ، هنگامی که ممبرین ها کثیف شده اند و تمیز کردن آنها  نمی تواند کیفیت نفوذپذیری را به شرایط مورد نظر برگردانند ، معمولاً زمان آن است آنها را تعویض کنید.

این کار باعث بهبود کیفیت آب خروجی دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی میشود .

از کجا بدانیم چه موقع ممبرین ها را باید عوض کنیم ؟

نفوذپذیری ممبرینها همچنین میتواند به علت مسائل مکانیکی مانند نشت O-ring یا باز شدن چسب، کاهش یابد.
آزمایش لوله فشار میتواند در تعیین محل نشت احتمالی O-ring یا سایر عناصر مشکوک کمک کند.
عناصر تکی را میتوان باآزمایش حباب تست کرد تامشخص شود آیا خطوط چسب و اجزاء مکانیکی خوب کار میکنند.
دربسیاری ازموارد در صورت تعویض O-ring های معیوب یا عناصر آسیب دیده ، نفوذپذیری بهبود پیدا میکند .
بخاطر داشته باشید که اگر خطوط چسب در هر المان آسیب دیده باشد، باید علت آن بررسی شود.
بنابراین به سادگی با تعویض کردن عناصر ، علت آن برطرف نمی شود و احتمالاً همین اتفاق در مورد قطعات جایگزین شده نیز رخ می دهد . پس حتما دقت کنید که علت آن را پیدا کنید .

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

بیشتر بخوانید : ( دستگاه تصفیه آب مناسب چاه }

محدودیت فشار خوراک در دستگاه های تصفیه آبو آب شیرین کن  کشاورزی

با گذر زمان و افزایش زمان استفاده از ممبرین ها و کثیف شده و کدر شدن ممبرین ها ، فشار خوراک روی دستگاه تصفیه آب RO کشاورزی ممکن است افزایش یابد. در بسیاری از موارد ، فشار خوراک مورد نیاز پمپ بسیار بیشتر از فشار قوی طراحی شده برای حفظ جریان میشود.
تمیز کردن درست ممبرین ها بهترین راه برای رفع این مشکل است.
در مواردیکه dP یا فشار خوراک کاهش نیابد، ممکن است ممبرین ها نیاز به تغییر داشته باشند.

گاهی اوقات مشتری میتواند از تعویض همه ممبرین های دستگاه آب شیرین کن کشاورزی جلوگیری کند.
مشخص کردن محل رسوب می تواند به تعیین اینکه کدام ممبرین  باید تعویض شوند کمک کند.

توصیه میکنیم سر پوش و دنباله ی ممبرین را از یک طرف لوله ی فشارخارج کرده و آب آن را تخلیه کنید (به مدت 20 دقیقه) و ممبرین را وزن کنید. هر ممبرین به طور معمول حدود 16 کیلوگرم وزن دارد. هنگام تخلیه اگر فهمیدید که دنباله ی ممبرین به طور قابل توجهی از سرپوش یا قسمت جلویی ممبرین سنگین است ، احتمالاً پوسته پوسته شدن رخ داده است.

این امر معمولاً نشانگر رسوب بیولوژیکی ، کلوئیدی یا ذرات هستند.
وزن کردن همه عناصر از یک مخزن تحت فشار ممکن است به تعیین تعداد عناصری که نیاز به تعویض دارند کمک کند.

تعویض  کامل ممبرین یا تعویض قطعات جزئی دستگاههای آب شیرین کن RO

برخی از دستگاه های RO همه ممبرین ها را درهمه رشته ها بطور همزمان تغییر میدهند
درحالیکه بعضی از آنها فقط یک رشته را تغییر میدهند همه اینها به شرایط خاص بستگی دارد.
توجه کنید توصیه میکنیم درصورت انجام تعویض جزئی، سوابق مربوط به موقعیت قطعات جدید و قدیمی را در داخل مخازن تحت فشار ثبت و نگهداری کنید .

عناصر جدیدی که درسیستم نصب میشوند باید همیشه درانتهای لوله فشار قرار بگیرند.
این امر مانع ازسرریز و فساد زود رس آنها میشود

خرید دستگاه تصفیه آب ، قیمت دستگاه تصفیه آب ، دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ، دستگاه تصفیه آب ، فروش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ،

فروش آبشیرین کن کشاورزی، قیمت آب شیرین کن کشاورزی ،

دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی تصفیه آب چاه گلخانه باغ زمین کشاورزی

9 Responses to آب شیرین کن کشاورزی
 1. سلام من یه دستگاه شیرین کننده آب کشاورزی به ای سی 11000 میخوام با ظرفیت 5 تا 10 متر مکعب در روز …لطف کنید قیمت بهم بدین میدونم با توجه به نوسالنات ارز قیمت قطعی نسیت قیمت تقریبی بدین 09131144081

 2. آب شیرین کن کشاورزی با تصفیه آب کشاورزی چه فرقی با هم دارن ؟

 3. سلام ایا آب شیرین کن کشاورزی با آب شیرین کن گلخانه ای تفاوتی داره ؟ واسه خرید این دستگاه باید چی کار کنم ؟

 4. سلام ما یه کشت و صنعت داریم می خواستیم واسش آبشیرین کن کشاورزی خرید کنیم . این دستگاه ها در حجم خروجی محدودیتی ندارن ؟ بیشترین حجمی خروجی که دارین چقده ؟

 5. آب شیرین کن دریایی مناسب کشاورزی دارین ؟

 6. لطفا بازم از این مطالب بزارید

 7. سلام دستگاه آب شیرین کن کشاورزی تا چه میزان آبو تصفیه میکنه ؟


[top]

Leave a Reply

برای تماس کلیک کنید
شماره تماس:09121068506-پاسخگویی24ساعته

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)