یکی از راه های تهیه آب شیرین برای کشاورزی استفاده از آب شیرین کن های کشاورزی و خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب مخصوص این کار است. قیمت آب تصفیه آب کشاورزی در این دستگاهها بسیار اند میباشد. همچنین به صرفه ترین راه تولید آب برای کشاورزی به دلیل نیاز به مقدار زیاد آب خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی میباشد. آریا صاف یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده و سازنده دستگاهی های تصفیه آب کشاورزی است که عرضه کننده انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی مناسب برای تصفیه آب چاه ، رودخانه ، شیرین سازی آب دریا به منظور آبیاری گلخانه ، زمین زراعتی ، باغ ، دامداری و مرغداری و … خرید آب شیرین کن کشاورزی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت

در ادامه با ما همراه باشید با اطلاعاتی در زمینه قیمت ، فروش و سفارش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی.

اهمیت دستگاه تصفیه آب در کشاورزی :

نقش دستگاه تصفیه آب در کشاورزی و گلخانه ها بسیار پر رنگ میباشد. در برخی مناطق به دلیل وجود آب های شور آبیاری میتواند هزینه های جبران ناپذیری علاوه بر محصولات به خاک منطقه وارد کند. به همین دلیل خرید و سفارش آبشیرین کن کشاورزی برای استفاده در این مناطق شدیدا توصیه میشود.

فروش ویژه انواع محصولات آب شیرین کن و تصفیه آب 

با توجه به نوسان قیمت ها و نوسان ارز و همچنین با توجه به اینکه قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی با توجه به دو پارامتر
1- میزان شوری آب
2- میزان آب  تصفیه شده خروجی مورد نیاز مشتری تعیین میشود
برای اطلاع قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان لطفا با شماره تلفن های دفتر فروش شرکت آریاصاف سپاهان تماس بگیرید.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی :

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی Ro با توجه به کمبود آب کشاورزی در کشور ما و همچنین غیر قابل استفاده بودن آب در برخی از منطق کشور ( شهرهایی که آب شور دارند و یا استفاده از آب دریا برای کشاورزی ) رو به افزایش است. البته قیمت تولید آب توسط دستگاه تصفیه آب کشاورزی بسیار به صرفه میباشد. لذا سفارش این دستگاه های آب شیرین کن برای کشاورزی در برخی از مناطق میتواند بسیار در هزینه ها و قیمت تمام شده برای تولید آب تصفیه شده صرفه جویی نماید.

قیمت آب شیرین کن کشاورزی :

دردهه گذشته استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی بسیار بالا رفته است. لذا با بالاتر رفتن تقاضا و تولید بیشتر دستگاه های تصفیه آب و قیمت خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی درکشور نیزدر حال نوسان است. با این حال شرکت آریا صاف خود تولید کننده دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس میباشد. از این رو با خرید و سفارش مستقیم از این آریاصاف از دیگر موارد با قیمت کمتری میتوان دستگاه تصفیه آب کشاورزی را تهیه نمود.

قیمت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کاشورزی میتواند به نسبت کاربرد آن متفاوت باشد. مواردی که نیاز به تصفیه آب با EC بالا دارند به طبع نیاز به خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی با ظرفیت بالاتر خواهند داشت. در حالی که برای تصفیه آب هایی با ECنسبتا پایین نیازی به استفاده از دستگاه های با ظرفیت بالاتر نیست و استفاده از آن ها صرفا اتلاف انرژی و هزینه میباشد.

البته قیمت آب شیرین کن کشاورزی به موارد بسیاری بستگی دارد. شما میتوانید با پر کردن یک لیست در بخش قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی قیمت تمام شده را به صورت رایگان و محاسبه شده دریافت نمایید.

قیمت قطعات و کیفیت آن در هزینه برای خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی تأثیر بسیاری دارد. با این حال کیفیت مناسب قطعات در هزینه های تولید آب توسط این دستگاه های تصفیه آب کشاورزی بسیار مؤثر است. به خصوص قیمت فیلتر ممبران که یکی از مهمترین بخش های این دستگاه ها است هم در کیفیت و هم در هزینه ها بسیار موثر میباشد. از طرفی نوع آب نیز تا حد بسیار بالایی در این هزینه ها میگذارد. اگر EC آب تا حدی بالا باشد که ما مجور به استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی با ظرفیت و توان بالاتری داشته باشیم قیمت تمام شده آب نیز بالاتر خواهد بود. البته در خاک ها و مصارف مختلف حد مجاز EC آب در کشاورزی متفاوت است. اما از طرفی اگر مقدار سختی آب کمتر باشد با انتخاب درست دستگاه آب شیرین کن کشاورزی مناسب تا حد بسیار زیادی از هزینه های اضافه جلوگیری میکنید.

قیمت تولید آب تصفیه شده با سفارش آبشیرین کن کشاورزی از آریاصاف :

امروزه با توجه به گستردگی این موضوع و اهمیت این نوع دستگاه ها برای تصفیه آب کشاورزی و گلخانه ها ، شرکت آریاصاف سپاهان سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی را با توجه به نوع خاک و میزان شوری خاک منطقه ساخته و منطبق با نیاز آبی زمین کشاورزی آن را طراحی و نصب می نمایید. از این رو با تولید دستگاه ها با توجه به این موارد هزینه و قیمت آب شیرین کن کشاورزی بسیار به صرفه تر خواهد بود. از طرفی به دلیل استفاده بهینه از ظرفیت و توان مناسب ، نیاز به منابع نیز در این دستگاه های تصفیه اب کشاورزی کمتر خواهد بود. از این رو هزینه و قیمت آب تولید شده توسط دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی آریا صاف کمتر میباشد.

همچنین قیمت تصفیه آب در در آبشیرین کن های نا متناسب کشاورزی بالاتر است. این به دلیل وجود هزینه های نگهداری و سرویس های این دستگاه ها میباشد. که در دستگاه های بزرگتر بالاتر است. لذا همیشه در سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی به کاربرد آن نیز دقت داشته باشید.

کاربرد دستگاه آب شیرین کن کشاورزی :

کاربرد های این دستگاه ها بسیار بالا میباشد. البته برای سفارش آب شیرین کن کشاورزی دقت نمایید که این دستگاه ها در هر کاربرد دارای ظرفیت و توان مختلفی تهیه میشوند. لذا قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی در هر کاربرد ها متفاوت میباشد. البته به طور کلی استفاده از دستگاه های تصفیه آب کشاورزی و آب شیرین کن کشاورزی در زمینه های کشت وکار و کشاورزی است. که خود این موضوع به شاخه های بسیاری تقسیم میشود. هر بخش از این موارد به ظرفیت و توان متفاوتی از آب شیرین کن کشاورزی نیاز دارد.

کاربرد اصلی خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی تبدیل آب های شور و آب هایی نامناسب برای زراعت به آب قابل استفاده در کشاورزی است. اما همچنین دارای کاربرد های بسیاری دارد. البته قیمت دستگاه آب شیرین کنت کشاورزی در مصارف مختلف متفاوت میباشد. ازجمله کاربردهای دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ( ویا تصفیه آب کشاورزی )میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آبیاری گیاهان و مزارع ،
 • آبیاری زمین های کشاورزی ،
 • باغ ها
 • گلخانه ها
 •  تصفیه آب چاه با استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی
 • آب رسانی به دام ها و دامپروری ، دامداری ، مرغداری و گاو داری
 • سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی برای افزایش راندمان آبیاری در کشاورزی
 افزایش جمعیت و بهران کم آبی

به دلیل افزایش جمعیت و بهران کم آبی در جهان نیاز به تصفیه آب بسیار حس میشود از طرفی به دلیل آن که کشاورزی کی از موارد با اهمیت برای انسان بوده و مصرف آب نیز در آن بالا است خرید و استفاده از دستگاه آبشیرین کن کشاورزی دارای اهمیت زیادی میباشد.. به خصوص در آینده با افزایش جمعیت و کاهش ذخایر آب زیرزمینی آب های شیرین تاثیر متقابلی بر افزایش شوری آب داشته و همین امر باعث افزایش نیاز به تهیه و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی میگردد. توجه داشته باشید که یکی از به صرفه ترین راه های تولید آب شیرین ارزان قیمت دستگاه های تصفیه آب کشاورزی میباشد. از طرفی این دستگاه ها برای جلوگیری از بروز مشکل در خاک برای کشاورزی در آینده از الزامات این فعالیت میباشد.

تصفیه آب کشاورزی به این دلیل اهمیت بسیاری دارد که اگر مقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

عدم استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در زمین های کشاورزی و یا باغ ها تا چند سال آینده باعث از بین رفتن زمین های کشاورزی و یا افزایش قیمت محصولات و منابع آب کشاورزی خواهد شد. و همچنین استفاده از دستگاه تصفیه آب در قیمت تولید آب شیرین برای کشاورزی بسیار کمتر خواهد شد. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب در خصوص استفاده برای زراعت و کشاورزی در مناطق دارای آب شور بسیار توصیه میشود.

یکی از مهمترین فواید سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی اسمز معکوس جهت جلوگیری از آب های شور به خاک است. لذا استفاده از این دستگاه یکی از متداول ترین روش های رفع شوری خاک می باشد. به این صورت که در ابتدا آب پس از عبور از دستگاه، نمک زدایی و شیرین سازی شده و پس از مراحل مختلف تصفیه آب می توانید آن را به عنوان آب شیرین کشاورزی مورد استفاده قرار دهید.

عملکرد دستگاه تصفیه آب کشاورزی

اساس کار این نوع دستگاه ها ، گذر آب از یک غشای نیمه تراوا است که از این طریق بخش ناخالصی آب از آن جدا می شود و آب را با فشار بالاتری از فشار اسمزی، و با عبور از این غشا به دو قسمت تقسیم میکند. یکی آب شور و دیگری آب شیرین . البته با توجه به هزینه های پایین تصفیه آب توسط این دستگاه ها ، قیمت و هزینه خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی کاملا به صرفه خواهد بود.

خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی ( معمولی و یا دریایی )

در خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی همواره این سوال پیش می آید که تفاوت دستگاه های معمولی با دریایی و یا پرفشار در چیست؟ در دستگاه های تصفیه آب کشاورزی می توان مانند دستگاه تصفیه آب صنعتی از روش مکانیزه اسمز معکوس استفاده کرد در این روش با استفاده از سیستم تزریق مواد برای حذف و یا از بین بردن سختی آب و انجام عملیات سبک کردن آب منجر به تغییر کیفیت آب می شود و آب در نهایت مناسب برای زراعت خواهد شد. در خرید و سفارش دستگاه های تصفیه آب کشاورزی خیلی حیاتی است که به روش کار این دستگاه ها توجه کنید و با توجه به شرایط برق و منبع تامین آن دستگاه مناسب خود خرید اری کنید . البته به دلیل وجود ظرفیت کمتر ، قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی معمولی بسیار کمتر از پرفشار خواهد بود.

به کلیه این مراحل و پایین آوردن (EC) آب چاه های کشاورزی تصفیه اب کشاورزی و به سیستمی که این عملیات را انجام می دهد دستگاه تصفیه آب کشاورزی می گوییم.

بیشتر بخوانید : { سیستم های RO مناسب تصفیه آب گلخانه ای }

در صورت تمایل به خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی باید اجزای کلی این دستگاه ها را بشناسید. با شناخت بیشتر این اجزا انتخاب مناسبی در خصوص تهیه آب شیرین کن مناسب برای فعالیت خود خواهید داشت. لذا با معرفی اجزای دستگاه آب شیرین کن RO با ما همراه باشید.

اجزای کلی دستگاه تصفیه آب کشاورزی تشکیل شده است از :

 • سختی گیر آب
 • غشا نیمه تراوا
 • فیلتر شنی و فیلتر کربن
 • پمپ فشار قوی
 • میکرو فیلتر ها
 • سیستم کنترلر و مخزن تحت فشار
استفاده از سیستمهای آب شیرین کن در کشاورزی

در گذشته هزینه و قیمت بالای ایجاد دستگاه تصفیه آب و مقدار انرژی مورد مصرف و میزان تولید کم آب شیرین در دستگاه ها به روش های دیگر عملا تصفیه آب دریا را برای کشاورزی غیر ممکن میکرد. به همین دلیل استفاده از آب غیر قابل کشاورزی در زراعت امکان پذیر نبود. اما امروزه نمک زدائی و شیرین کردن آب با خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی مناسب اتمکان پذیر میباشد. استفاده از این سیتم های آب شیرین کن کشاورزی بسیار اهمیت دارد. زیرا هزینه تولید آب رو به کاهش و هزینه استفاده از آبهای سطحی و زیر زمینی رو به افزایش می باشد. مصارف آب کشاورزی در ایران بسیار بالا میباشد. تا حدی که حدود ۹۲ درصد مصارف آب مربوط به این بخش میباشد. همچنین هزینه و قیمت دستگاه های تصفیه آب کشاورزی و فضای مورد نیاز آن بسیار اند است.

منابع آب کشاورزی

منابع آب کشاورزی از دو بخش آب های سطحی و آب زیر زمینی تامین می شود که مطابق آمار۳۱ درصد منابع آب سطحی صرف مصارف کشاورزی می شود اما این مقدار در آب های زیرزمینی بسیار بیشتر میباشد و به حدود ۶۸ درصد می رسد. از جمله آب های سطحی تامین کننده آب کشاورزی می توان به رودخانه و دریاچه ها اشاره کرد. در صروتی که این آب ها در نزدیکی محل کشاورزی باشند هزینه و قیمت استفاده آنها بسیار اندک است. به همین دلیل در صورتی که این آبها شور و نامناسب برای کشاورزی باشند باز هم میتوانید با خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی متناسب با فعالیت خود به صورت ارزان قیمت از آن ها استفاده نمایید.

منابع آب زیرزمینی نیز شامل آب چاه ها و قنات می باشد. آب برداشت شده از این منابع در برخی از موارد مناسب برای مصرف کشاورزی نمی باشد. بطور مثال یکی از مشخصات این گونه آب ها که باید مورد بررسی و کنترل قرار گیرد، pH آن است همچنین وجود برخی ترکیبات آلی و معدنی، که باعث ایجاد طعم و بو در آب می شوند نیز می بایست مورد بررسی و کنترل قرار بگیرد برخی از منابع آب نیز ممکن است حاوی ذرات شن و ماسه و رسوب باشند. برای کنترل کردن این مقدار در آب ها در روش های دیگر نیاز به صرف هزینه ها اضافی خواهید شد. از این رو با استفاده از دستگاه آب شیرین کشاورزی میتوان در هزینه ها و قیمت استفاده از این آب ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. بخاطر همین می تواند موجب آسیب رسیدن به لوله ها و اتصالات شود. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب در برخی موارد جز اصلی ترین موارد برای زراعت میباشد.

تصفیه آب کشاورزی آب شیرین کن گلخانه ای

گاهی خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی برای جلوگیری از آفت تولید محصولات کشاورزی و بایر شدن زمین و خاک و همچنین شوری آب انجام میگیرد. چرا که در صورت استفاده از این دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس کیفیت آب به حد صد درصد بسیار نزدیک میباشد. از این رو تاثیر بیشتری نسبت به آبهای دیگر در کاهش شوری خاک خواهد داشت. همچنین یکی از مزایای مهم در این خصوص قیمت و هزینه های نگهداری این دستگاه های تصفیه آب برای مصارف وسیع و یا کوچک کشاورزی میباشد. این هزینه ها بسیار اندک میباشد . همچنین در صورت استفاده از قطعات مناسب تا حد بسیاری کاهش خواهد یافت.

مهمترین مزایای دستگاه تصفیه آب کشاورزی :
 • جلوگیری از سدیمی شدن خاک
 • کاهش شوری آب در دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی
 • کاهش ترکیبات آنیونی آب
 • حذف عناصر سمی گیاهان و…

با وجود پیشرفتهای بسیار درصنعت آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب کشاورزی ، همچنان هزینه شیرین کردن کردن و تصفیه آب و تنها استفاده از این منبع برای آبیاری کشاورزی بسیار بالا است..

به همین دلیل سیستم تصفیه آب در این مصارف در گذشته عملا غیر قابل انجام بوده است. که به دلیل قیمت و هزینه بسیار بالا برای تولید مقدار اندک آب میباشد. این در حالی است که با سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس مناسب که به واسطه سیستم RO تصفیه آب را به مقدار بسیار زیاد و با هزینه مناسب انجام میدهد برای این مصراف امکان پذیر است. همچنین این دستگاه ها در باغ داری محصولات پر ارزش سبزیجات و گل و گیاه  ، گلخانه های ، آب چاه و … میتواند مورد استفاده قرار گیرد. (اکثرا در گلخانه ها)

برای مصارف کشاورزی سیستم RO بهترین روش برای شیرین کردن آب، دستگاه های تصفیه اب اسمز معکوس می باشند زیرا هزینه های اولیه، نگهداری و مصرف انرژی ان به مراتب کمتر ازسایر روشهای شیرین سازی می باشد.

بیشتر بخوانید : { سیستم ro تصفیه آب گلخانه ای }

دلایل استفاده از تصفیه آب کشاورزی

خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی مناسب به دلیل کیفیت نامناسب آب در برخی از مناطق بسیار اهمیت دارد. قیمت و هزینه استفاده از آب تولیدی در این سیستم تصفیه آب برای کشاورزی بسیار به صرفه تر میباشد. حجم و کیفیت آب تولیدی در این دستگاه ها برای تمامی گیاهان میتواند مناسب باشد. از طرفی به بال استفاده از آب شور در زراعت علاوه بر افت کیفیت تولید محصول سبب کاهش خصوصیات فیزیکی مفید خاک خواهد شد و در آخر باعث بایر شدن اراضی می شود. از این رو استفاده از آب شیرین کن مناسب در برخی از منطق دارای اهمیت بسیاری میباشد.

برخی از مهمترین اهداف شیرین سازی آب برای کشاورزی :
 • کنترل سدیمی بودن یا غلظت سدیم موجود در آب نسبت به سایر کاتیون ها
 • کنترل ترکیبات آنیونی آب به ویژه غلظت زیاد کربناتها و بی کربنات ها
 • کنترل غلظت بالای بر [B] یا دیگر عناصر سمی برای رشد گیاه
 • جلوگیری از افزایش و حذف شوری یا غلظت کل نمک های حل شده در آب که از مهمترین اهداف خرید و سفارش دستگاه آبشیرین کن کشاورزی میباشد.
 • در دستگاه تصفیه آب کشاورزی عناصری مانند لیتیوم و بر از آب حذف میشود.

همچنین باید توجه داشت زمانی که ترکیبات به خاک اضافه می شود قسمت قابل توجه از آن جذب ذرات خاک خواهد شد. از طرفی فقط مقدار کمی از آن وارد محلول خاک خواهد میشود.

لیتیم نیز از غلظت بالایی برخوردار است که که این یون سبب سوختگی برگ ها میشود.

به دلیل آلودگی های صنعتی و کود های کشاورزی آب ، امروزه عناصر سمی بسیاری در آب های کشاورزی موجود است و این امر اهمیت خرید و استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی را دو چندان می کند.

یکی از موارد مهم برای سفارش آب شیرین کن کشاورزی برای پایین آوردن سطح PH آب است. میزان سختی آب میتواند برای برخی از گیاهان مناسب نباشد. استفاده از دستگاه تصفیه آب باعث کنترل میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب خواهد شد.

بیشتر بخوانید : { سیستم ها و دستگاه های  تصفیه آب گلخانه ای }

رفع شوری آب به وسیله تصفیه آب کشاورزی

یکی از دلایل اهمیت سفارش دستگاه تصفیه آب در کشاورزی در برخی مناطق رفع شوری آب منطقه میباشد. شوری آب باعث کاهش محصولات کشاورزی میشود، آب شور باعث سوختگی درحاشیه گیاه، تغییررنگ گیاه وعدم یکنواختی رشد درسطح مزرعه میپشود.

طبق تحقیقات بسیاری بیشتر جذب آب توسط ریشه ازمکان هایی میباشد که شوری آن کمتر است

زیرا بیشتر آب مورد نیاز گیاه از قسمت های بالایی ریشه ها دریافت میشود.

بطورخلاصه تصفیه آب کشاورزی به این دلیل اهمیت دارد که اگرمقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

در اصل قیمت سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در مقایسه با میزان کاهش محصول در دراز مدت بسیار نا چیز می باشد. اگر چه در صورت شوری آب آبیاری منطقه باعث ایجاد شوری خاک نیز میشود که گاه صدمات بسیار زیادی به زمین خواهد زد.

روش های کنترل نمک در  کشاورزی

 • انتخاب محل بذرکاری
 • تغییر روش آبیاری به روش های بارانی یا قطره ای
 • کوتاه کردن فاصله بین آبیاری
 • انتخاب گیاه مناسب
 • شستشوی خاک
 • آبیاری قبل از کشت
 • تصفیه آب کشاورزی (دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی مبتنی بر روشهای اسمز معکوس یا تعویض یونی)
 • زه کشی زمین
 • استفاده از مواد شیمیایی مانند گچ
بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

کشور اسپانیا نمونه بارزی از استفاده از آبهای شیرین شده برای کشاورزی می باشد.

این کشور حدود 300 مجموعه تصفیه آب دارد (حدود 40 درصد کل مجموعه های این کشور)

و 22.5 درصد از کل آبهای شیرین شده را به مصرف کشاورزی می رساند.

اکثر این مجموعه ها آبهای لب شور را فراوری می نمایند

(تنها 10 درصد از آبهای شیرین شده برای کشاورزی از آب دریا تهیه می گردد).

در اسپانیا مجموعه های کوچک و متوسط شیرین کردن آبهای لبشور با ظرفیتهای کمتر از 1 000 m³/d (11.6 لیتر در ثانیه) رایج بوده زیرا بهتر با نیازهای کشاورزان قابل تطبیق می باشند. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی برای ایجاد آب شیرین میتواند در آینده ای نزدیک به یک اصل مهم در زراعت ، گلخانه ها و باغ ها باشد .

چرا آریاصاف ؟

طراحی، ساخت، نصب و نگاه داری دستگاه های آب شیرین کن در ظرفیت های مختلف برای اقصی نقاط کشور توسط کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان انجام می پذیرد.

در طراحی و ساخت این دستگاه های آب شیرین کن Industrial water filtration از مجرب ترین و با سابقه ترین کارشناسان کشور استفاده شده است.

کارشناسان این شرکت با توجه به نیاز مطرح شده توسط مشتری و همچنین ویژگی های آب خام بهترین راه حل با کمترین هزینه را به مصرف کنندگان محترم ارائه می نمایند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژه ها و سفارش های انجام شده در زمینه دستگاه های تصفیه آب کشاورزی Industrial water purifier (Desalination آب شیرین کن)

با کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان تماس حاصل فرمایید.

برای خرید محصولات آریاصاف لطفا با ما تماس بگیرید:

آدرس کارخانه: جاجرود، سعیدآباد، خیابان گلستان، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش: تهران، خیابان ولیعصر نرسیده به پارک ساعی، برج سرو ساعی واحد 504

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر فروش کارخانه : 22145081- 021

فروش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی ، تصفیه آب گلخانه ای ، صنعتی و دریایی در آریاصاف سپاهان

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

خدمات شرکت آریاصاف سازنده دستگاه های اسمز معکوس کشاورزی صنعتی دریایی

لیست خدمات و فعالیتهای شرکت مهندسی آریا صاف سپاهان طراحی ، مهندسی ، ساخت ، اتوماسیون ، نصب و راه اندازی ، نگهداری و آموزش محصولات ذیل:
1- سیستمهای آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس.
2- سیستمهای تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس.
3- سیستمهای آب شیرین کن کشاورزی به روش اسمز معکوس.
4- اولترا فیلتراسیون (Ultra Filtration systems ).
5- سیستمهای ضد عفونی آب.
6-میکرو فیلتراسیون (Micri Filtration).
7- سختیگیرهای رزینی (انیونی و کاتیونی)
8- مخازن و فیلترهای کربنی و شنی
9- سیستمهای تصفیه و بازیافت فاضلاب صنعتی

تشخیص زمان تعویض ممبراین ها

ممبرین ها ( دستگاه های تصفیه آب کشاورزی و یا آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس RO ) گلخانه ها و … می توانند طول عمر طولانی داشته باشند. البته توجه به نوع آن در هنگام خرید و سفارش ممبران مناسب برای دستگاه های آبش یرین کن کشاورزی بسیار اهمیت دارد. اما این قضیه منوط به وجود شرایطی خاص دیگری نیز میباشد. از جمله این شرایط می توان به طراحی خوب دستگاه آب شیرین کن ro ، اپراتورهای مجرب وآموزش دیده و مراقبت و شرایط نگهداری خوب اشاره نمود . اما هرچقد که شرایط نگهداری ممبرین ها عالی باشد در نهایت باز هم نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد . معیار های تشخیص زمان تعویض ممبراین ها در هر مورد می تواند متفاوت باشد . در این مقاله ی فنی پارامترهایی که باید در تصمیم گیری برای تعویض ممبرین ها بررسی شوند را بیان خواهیم کرد .

کیفیت نفوذپذیری ممبرین های دستگاه RO کشاورزی

کیفیت و نفوذپذیری ممبرین ها در کیفیت آب خروجی در آبشیرین کن ها بسیار زیاد است. لذا خرید و سفارش صحیح ممبرین ها در خصوص استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد. چرا که این اجزا برای کیفیت آب و میزان خروجی تأثیر زیادی دارند. همچنین مهمترین دلیل برای تعویض  ممبرین دستگاه تصفیه آب RO کشاورزی ( آب شیرین کن کشاورزی ) این است که آنها دیگر میزان و کیفیت نفوذپذیری مطلوب را ندارند. که گاه به دلیل استفاده نادرست از آن به دلیل عدم وجود پیش تصفیه در برخی از موارد و گاه به دلیل کیفیت پایین آنها است.

میزان نفوذپذیری تحت تأثیر شوری آب ، خوراک ، سرعت جریان ، دما ،ریکاوری ، رسوب ، مدت زمان استفاده و یا تاریخ تولید در هنگام سفارش و خرید ممبرین های مناسب برای دستگاه تصفیه آب صنعتی و بسیاری از عوامل دیگر است .

تغییر هر یک از عوامل بالا اغلب می تواند منجر به افزایش یا کاهش میزان نفوذپذیری ممبرین شود. به عنوان مثال ، اگر ممبرین ها کثیف باشند و نفوذپذیری آنها ضعیف باشد ، تمیز کردن ممبرین ها اغلب باعث بهبود میزان نفوذپذیری می شود. علاوه براین افزایش سرعت جریان آب، یاکاهش دمای خوراک ویا کاهش ریکاوری باعث افزایش نفوذپذیری میشود. اما افزایش سرعت جریان نیز میتواند منجربه افزایش رسوب شودو کاهش ریکاوری باعث کاهش مقدار آب خروجی میشود. همچنین این موارد تحت تأثیر مستقیم کیفیت ممبرین هستند. به همین علت خرید ممبران مناسب در آب شیرین کن های کشاورزی دارای اهمیت زیادی است.

از طرفی حتی در فیلتر های با کیفیت هنگامی که ممبرین ها کثیف شده اند و تمیز کردن آنها  نمی تواند کیفیت نفوذپذیری را به شرایط مورد نظر برگردانند ، معمولاً زمان آن است آنها را تعویض کنید. این کار باعث بهبود کیفیت آب خروجی دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی میشود .

زمان تعویض و خرید ممبرین جدید در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس :

زمانی که نفوذپذیری ممبرین ها به علت مسائل مکانیکی مانند نشت O-ring یا باز شدن چسب، کاهش یابد نیاز به تعویض و خرید فیلتر ممبران جدید در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس وجود دارد. آزمایش لوله فشار میتواند در تعیین محل نشت احتمالی O-ring یا سایر عناصر مشکوک کمک کند.

عناصر تکی را میتوان با آزمایش حباب تست کرد تامشخص شود آیا خطوط چسب و اجزاء مکانیکی خوب کار میکنند. دربسیاری ازموارد در صورت تعویض O-ring های معیوب یا عناصر آسیب دیده ، نفوذپذیری بهبود پیدا میکند . بخاطر داشته باشید که اگر خطوط چسب در هر المان آسیب دیده باشد، باید علت آن بررسی شود. بنابراین به سادگی با تعویض کردن عناصر ، علت آن برطرف نمی شود و احتمالاً همین اتفاق در مورد قطعات جایگزین شده نیز رخ می دهد . پس حتما دقت کنید که علت آن را پیدا کنید .

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

بیشتر بخوانید : ( دستگاه تصفیه آب مناسب چاه }

محدودیت فشار خوراک در دستگاه های تصفیه آب و آب شیرین کن  کشاورزی

با گذر زمان و افزایش زمان استفاده از ممبرین ها و کثیف شده و کدر شدن ممبرین ها ، فشار خوراک روی دستگاه تصفیه آب RO کشاورزی ممکن است افزایش یابد. در بسیاری از موارد ، فشار خوراک مورد نیاز پمپ بسیار بیشتر از فشار قوی طراحی شده برای حفظ جریان میشود.
تمیز کردن درست ممبرین ها بهترین راه برای رفع این مشکل است.
در مواردیکه dP یا فشار خوراک کاهش نیابد، ممکن است ممبرین ها نیاز به تغییر داشته باشند.

گاهی اوقات مشتری میتواند از تعویض همه ممبرین های دستگاه آب شیرین کن کشاورزی جلوگیری کند.
مشخص کردن محل رسوب می تواند به تعیین اینکه کدام ممبرین  باید تعویض شوند کمک کند.

توصیه میکنیم سر پوش و دنباله ی ممبرین را از یک طرف لوله ی فشارخارج کرده و آب آن را تخلیه کنید (به مدت 20 دقیقه) و ممبرین را وزن کنید. هر ممبرین به طور معمول حدود 16 کیلوگرم وزن دارد. هنگام تخلیه اگر فهمیدید که دنباله ی ممبرین به طور قابل توجهی از سرپوش یا قسمت جلویی ممبرین سنگین است ، احتمالاً پوسته پوسته شدن رخ داده است.

این امر معمولاً نشانگر رسوب بیولوژیکی ، کلوئیدی یا ذرات هستند.
وزن کردن همه عناصر از یک مخزن تحت فشار ممکن است به تعیین تعداد عناصری که نیاز به تعویض دارند کمک کند.

تعویض  کامل ممبرین یا تعویض قطعات جزئی دستگاههای آب شیرین کن RO

برخی از دستگاه های RO همه ممبرین ها را درهمه رشته ها بطور همزمان تغییر میدهند
درحالیکه بعضی از آنها فقط یک رشته را تغییر میدهند همه اینها به شرایط خاص بستگی دارد.
توجه کنید توصیه میکنیم درصورت انجام تعویض جزئی، سوابق مربوط به موقعیت قطعات جدید و قدیمی را در داخل مخازن تحت فشار ثبت و نگهداری کنید .

عناصر جدیدی که درسیستم نصب میشوند باید همیشه درانتهای لوله فشار قرار بگیرند.
این امر مانع ازسرریز و فساد زود رس آنها میشود

خرید دستگاه تصفیه آب ، قیمت دستگاه تصفیه آب ، دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ، دستگاه تصفیه آب ، فروش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ،

فروش آبشیرین کن کشاورزی، قیمت آب شیرین کن کشاورزی ،

دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی تصفیه آب چاه گلخانه باغ زمین کشاورزی

9 Responses to آب شیرین کن کشاورزی
 1. سلام من یه دستگاه شیرین کننده آب کشاورزی به ای سی 11000 میخوام با ظرفیت 5 تا 10 متر مکعب در روز …لطف کنید قیمت بهم بدین میدونم با توجه به نوسالنات ارز قیمت قطعی نسیت قیمت تقریبی بدین 09131144081

 2. آب شیرین کن کشاورزی با تصفیه آب کشاورزی چه فرقی با هم دارن ؟

 3. سلام ایا آب شیرین کن کشاورزی با آب شیرین کن گلخانه ای تفاوتی داره ؟ واسه خرید این دستگاه باید چی کار کنم ؟

 4. سلام ما یه کشت و صنعت داریم می خواستیم واسش آبشیرین کن کشاورزی خرید کنیم . این دستگاه ها در حجم خروجی محدودیتی ندارن ؟ بیشترین حجمی خروجی که دارین چقده ؟

 5. آب شیرین کن دریایی مناسب کشاورزی دارین ؟

 6. لطفا بازم از این مطالب بزارید

 7. سلام دستگاه آب شیرین کن کشاورزی تا چه میزان آبو تصفیه میکنه ؟


[top]

Leave a Reply

برای تماس کلیک کنید
شماره تماس:09121068506-پاسخگویی24ساعته

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)