یکی از راه های تهیه آب شیرین برای کشاورزی استفاده از آب شیرین کن های اسمزمعکوس و خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب مخصوص زراعت است. با کمک این تجهیزات میتوانید آب های مناسب برای مصارف زراعی خود را با مقادیر بالا تولید کرده و در مناطقی که کیفیت آبها نامناسب باشد محصولات خود را کشت کنید. قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی و آب چاه در این زمینه بسیار اند میباشد. همچنین به صرفه ترین راه تولید آب برای زراعت به دلیل نیاز به مقدار زیاد آب خرید و سفارش سیستم های تولید آب شیرین کن کشاورزی در تمامی شهر ها از جمله اصفهان و شیراز میباشد. آریا صاف یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده و سازنده دستگاه های تصفیه آب کشاورزی با قیمت مناسب که عرضه کننده انواع دستگاه تصفیه آب برای شیرین سازی آب زراعت از آبهای چاه ، رودخانه ، شیرین سازی آب دریا به منظور آبیاری گلخانه ، زمین زراعتی ، باغ ، دامداری و مرغداری و … سفارش و خرید آب شیرین کن کشاورزی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت میباشد.

همچنین برای درک بهتر این کلمه باید گفت که دستگاه اسمزمعکوس کشاورزی برای به طور کلی آب را از آلودگی ها تصفیه میکند. اما در صورتی که آبها شور باشد، برای نتیجه بهتر باید از دستگاه تصفیه آبهای کشاورزی استفاده کرد.

در ادامه با ما همراه باشید با اطلاعاتی در زمینه قیمت ، فروش و سفارش دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی در تمامی شهر ها از جمله اصفهان و شیراز توسط آریاصاف .

اهمیت دستگاه آبشیرین کن در کشاورزی برای تصفیه آب چاه :

نقش دستگاه آب شیرین کن در کشاورزی و گلخانه ها به خصوص برای تصفیه آب چاه بسیار پر رنگ میباشد. در برخی مناطق به دلیل وجود آب های شور آبیاری میتواند هزینه های جبران ناپذیری علاوه بر محصولات به خاک منطقه وارد کند. به همین دلیل خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی برای استفاده در این مناطق شدیدا توصیه میشود. این آبها میتوانند محصولات زراعی را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورند. در مواردی که شوری آب باعث شوری خاک شود عملا زراعت در آن مناطق غیر قابل انجام خواهد شد.

از این رو استفاده از آب شیرین کن های زراعی به خصوص در مناطق دارای آبهای نامناسب باعث جلوگیری از شوری خاک نیز میشود. در واقع اهمیت تصفیه آب در کشاورزی و برخی مصارف صنعتی بسیار بالا بوده و میتواند از بسیاری از مشکلات جلوگیری نماید. لازم به ذکر است که ساده ترین راه برای تصفیه اب شور برای زراعت اسمز معکوس میباشد.

فروش ویژه انواع محصولات آب شیرین کن و تصفیه آب 

با توجه به نوسان قیمت ها و نوسان ارز و همچنین با توجه به اینکه قیمت دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن کشاورزی با توجه به دو پارامتر تعیین میشود که عبارتند از :
1- میزان شوری آب
2- میزان آب  تصفیه شده خروجی مورد نیاز مشتری
برای اطلاع قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان لطفا با شماره تلفن های دفتر فروش شرکت آریاصاف سپاهان تماس بگیرید.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی :

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی Ro به خصوص برای چاه ها با توجه به کمبود آب جهت زراعت در کشور ما و همچنین غیر قابل استفاده بودن آب در برخی از منطق کشور ( شهرهایی که آب شور دارند و یا استفاده از آب دریا برای زراعت ) رو به افزایش است. البته قیمت تولید آب توسط دستگاه تصفیه آب برای کشاورزی بسیار به صرفه میباشد. لذا سفارش این دستگاه های تولید آب کشاورزی در برخی از مناطق میتواند بسیار در هزینه ها و قیمت تمام شده برای تولید آب تصفیه شده صرفه جویی نماید.

قیمت آب شیرین کن کشاورزی :

دردهه گذشته استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی بسیار بالا رفته است. لذا با بالاتر رفتن تقاضا و تولید بیشتر دستگاه های تصفیه آب و قیمت خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی درکشور به خصوص در شهر های اصفهان و شیراز نیز در حال نوسان است. با این حال شرکت آریا صاف خود تولید کننده دستگاه های آبشیرین کن اسمز معکوس به عنوان برترین دستگاه رفع شوری آب زراعی میباشد. از این رو با خرید و سفارش مستقیم از این آریاصاف از دیگر موارد با قیمت کمتری میتوان دستگاه شیرین سازی آب کشاورزی را تهیه نمود.

قیمت خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی میتواند به نسبت کاربرد آن متفاوت باشد. مواردی که نیاز به تصفیه آب با EC بالا دارند به طبع نیاز به خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی با ظرفیت بالاتر خواهند داشت. در حالی که برای تصفیه آب هایی با ECنسبتا پایین نیازی به استفاده از دستگاه های با ظرفیت بالاتر نیست و استفاده از آن ها صرفا اتلاف انرژی و هزینه میباشد.

قیمت تجهیزات شیرین سازی آب کشاورزی به موارد بسیاری بستگی دارد. شما میتوانید با پر کردن یک لیست در بخش قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی قیمت تمام شده را به صورت رایگان و محاسبه شده دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که موارد گفته شده در لیست قیمت آب شیرین کن کشاورزی شامل ریز قطعات آن میباشد. قطعات و کیفیت آن ها در هزینه  سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی تأثیر بسیاری دارد. با این حال کیفیت مناسب قطعات در هزینه های تولید آب توسط این دستگاه های تصفیه آب کشاورزی بسیار مؤثر است. به خصوص قیمت فیلتر ممبران که یکی از مهمترین بخش های این دستگاه ها است هم در کیفیت و هم در هزینه ها بسیار موثر میباشد. از طرفی نوع آب نیز تا حد بسیار بالایی در این هزینه ها میگذارد. اگر EC آب تا حدی بالا باشد که ما مجور به استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی با ظرفیت و توان بالاتری داشته باشیم قیمت تمام شده آب نیز بالاتر خواهد بود. البته در خاک ها و مصارف مختلف حد مجاز EC آب در کشاورزی متفاوت است. اما از طرفی اگر مقدار سختی آب کمتر باشد با انتخاب درست در هنگام سفارش و خرید دستگاه شیرین سازی آب کشاورزی مناسب ، تا حد بسیار زیادی از هزینه های اضافه در آینده جلوگیری میکنید.

قیمت تولید آب تصفیه شده با سفارش آب شیرین کن کشاورزی از آریاصاف :

امروزه با توجه به گستردگی این موضوع و اهمیت این نوع دستگاه ها برای تصفیه آب جهت زراعت در زمین های زراعی و گلخانه ها به دلیل کاهش کیفیت آب در برخی مناطق فراوان میباشد. همچنین این تجهیزات باید با توجه به نوع آب ها صورت گیرد. از طرفی به دلیل افزایش هزینه های نگهداری در تجهیزات با توان بالاتر امکان استفاده از برخی از این تجهیزات در تمامی کاربری های زراعی وجود ندارد. شرکت آریاصاف سپاهان جهت خرید مطمئن ، سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی را با توجه به نوع خاک و میزان شوری خاک منطقه ساخته و منطبق با نیاز آبی زمین های زراعی آن را طراحی و نصب می نمایید. چرا که این موارد در هزینه های نگهداری این تجهیزات نقش بسیار پر رنگی دارد. هر چه شوری آبها بیشتر باشد باید  از این رو با تولید دستگاه ها با توجه به این موارد هزینه و قیمت آب شیرین کن کشاورزی بسیار به صرفه تر خواهد بود. از طرفی به دلیل استفاده بهینه از ظرفیت و توان مناسب ، نیاز به منابع نیز در این دستگاه های تصفیه اب کشاورزی کمتر خواهد بود. از این رو هزینه و قیمت آب تولید شده توسط دستگاه های اسمزمعکوس کشاورزی آریا صاف کمتر میباشد.

همچنین قیمت تصفیه آب در در آبشیرین کن های نا متناسب کشاورزی بالاتر است. این به دلیل وجود هزینه های نگهداری و سرویس های این دستگاه ها میباشد. که در دستگاه های بزرگتر بالاتر است. لذا همیشه در سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی به کاربرد آن نیز دقت داشته باشید.

کاربرد سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی :

کاربرد های خرید این دستگاه آب شیرین کن کشاورزی برای تصفیه آب چاه بسیار بالا میباشد. آب برخی از چاه ها به دلیل شوری منطقه و ریزش باران و در نهایت نفوظ این آب شور به داخل آبهای زیرین ،  شور میشود. لذا باید پیش از استفاده از آن ها با استفاده از این دستگاه ها ، آب چاه را شیرین کرد. البته برای سفارش آب شیرین کن کشاورزی دقت نمایید که این دستگاه ها در هر کاربرد دارای ظرفیت و توان مختلفی تهیه میشوند. لذا قیمت دستگاه تصفیه آب زراعی و آب چاه در هر کاربرد ها متفاوت میباشد. البته به طور کلی استفاده از دستگاه های تصفیه آب زراعی برای زراعت و شیرین سازی آب چاه ها در زمینه های کشت وکار است. که خود این موضوع به شاخه های بسیاری تقسیم میشود. هر بخش از این موارد به ظرفیت و توان متفاوتی از دستگاه اسمزمعکوس کشاورزی نیاز دارد.

کاربرد اصلی سفارش و خرید آب شیرین کن کشاورزی تبدیل آب های شور و آب های نامناسب به آب قابل استفاده جهت زراعت است. اما همچنین دارای کاربرد های بسیاری دارد. البته قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی در مصارف مختلف متفاوت میباشد. ازجمله کاربردهای دستگاه های تولید آب شیرین برای زراعی به صورت زیر است.

 • آبیاری گیاهان و مزارع ،
 • آبیاری زمین های کشاورزی ،
 • باغ ها
 • گلخانه ها
 • دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب چاه 
 • آب رسانی به دام ها و دامپروری ، دامداری ، مرغداری و گاو داری
 • سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی برای افزایش راندمان آبیاری در کشاورزی

یکی از پر استفاده ترین کاربرد های این روش برای تصفیه آب چاه میباشد. به طور کلی باید چاهها دارای آبهای قابل استفاده باشند. اما به دلیل آلوده و یا شور شدن آب آن ها از طریق عوامل مختلف نیاز به تصفیه این آب ها صورت میگیرد. باید گفت که هزینه و قیمت دستگاه آب شیرین کن چاه چندان سنگین نمیباشد. به دلیل آنکه معمولا EC آب چاه ها به زیاد نامناسب نمیباشد.

 افزایش جمعیت و بهران کم آبی و نیاز آینده به آب شیرین کن های کشاورزی :

به دلیل افزایش جمعیت و بهران کم آبی در جهان نیاز به تصفیه آب و استفاده از آب شیرین کن ها بسیار حس میشود از طرفی به دلیل آن که کشاورزی از موارد با اهمیت برای انسان بوده و مصرف آب نیز در آن بالا است خرید و استفاده از دستگاه آبشیرین کن کشاورزی دارای اهمیت زیادی میباشد.. به خصوص در آینده با افزایش جمعیت و کاهش ذخایر آب زیرزمینی آب های شیرین تاثیر متقابلی بر افزایش شوری آب داشته و همین امر باعث افزایش نیاز به سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب زراعی میگردد. توجه داشته باشید که یکی از به صرفه ترین راه های تولید آب شیرین ارزان قیمت استفاده از دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی و آب شور چاه میباشد. از طرفی این تجهیزات برای جلوگیری از بروز مشکل در خاک برای زراعت در آینده از الزامات این فعالیت میباشد.

تصفیه آب کشاورزی به این دلیل اهمیت بسیاری دارد که اگر مقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشم گیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

عدم استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی و اب شور چاه در زمین های زراعی و یا باغ ها تا چند سال آینده باعث از بین رفتن زمین های زراعی و یا افزایش قیمت محصولات و منابع آب کشاورزی خواهد شد. و همچنین استفاده از دستگاه تصفیه آب در قیمت تولید تصفیه آب زراعت بسیار کمتر خواهد شد. لذا سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب در خصوص استفاده برای زراعت کشاورزان در مناطق دارای آب شور بسیار توصیه میشود.

یکی از مهمترین فواید سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی اسمز معکوس جهت جلوگیری از آب های شور به خاک است. لذا استفاده از این دستگاه یکی از متداول ترین و ارزان قیمت ترین روش های آب شیرین کن در زراعت و در نتیجه رفع شوری خاک می باشد. به این صورت که در ابتدا آب پس از عبور از دستگاه، نمک زدایی و شیرین سازی شده و پس از مراحل مختلف تصفیه آب می توانید آن را به عنوان آب شیرین کشاورزی مورد استفاده قرار دهید.

عملکرد دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

اساس کار دستگاه آب شیرین کن کشاورزی گذر آب از یک غشای نیمه تراوا است. این فیلتر ها به نام ممرین ( یا ممبران ) نیز شناخته میشوند. در بخش فیلتر ها ناخالصی آب از آن جدا می شود و آب را با فشار بالاتری از فشار اسمزی، و با عبور از این غشا به دو قسمت تقسیم میکند. یکی آب شور و دیگری آب شیرین. آب های شور معمولا دارای غلظت بسیار فراوانی میباشند. از این رو پس به عنوان پسآب این تجهیزات دفع میشوند. از طرفی آب های شیرین نیز جهت مصرف به شبکه آبرسانی منتقل میشوند. البته با توجه به هزینه های پایین تصفیه آب توسط این دستگاه ها ، قیمت و هزینه سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی کاملا به صرفه خواهد بود.

خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ( معمولی و یا دریایی )

در خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی همواره این سوال پیش می آید که تفاوت دستگاه معمولی با دریایی و یا پرفشار در چیست؟ در دستگاه های تصفیه آبهای کشاورزی مانند دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوان از روش مکانیزه اسمز معکوس استفاده کرد در این روش با استفاده از سیستم تزریق مواد برای حذف و یا از بین بردن سختی آب و انجام عملیات سبک کردن آب منجر به تغییر کیفیت آب می شود و آب در نهایت مناسب برای زراعت خواهد شد. در خرید و سفارش دستگاه های تصفیه آب کشاورزی خیلی حیاتی است که به روش کار این دستگاه ها توجه کنید و با توجه به شرایط برق و منبع تامین آن دستگاه مناسب خود خرید اری کنید . البته به دلیل وجود ظرفیت کمتر ، قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی معمولی بسیار کمتر از پرفشار خواهد بود.

قیمت مناسب برای خرید این دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب چاه آن را برای استفاده در کلیه این مراحل و پایین آوردن (EC) آب چاه های کشاورزی مناسب کرده است. به آب های تولید شده توسط این سیستم ها تولید میشود ، آب کشاورزی و به سیستمی که این عملیات را انجام می دهد دستگاه تصفیه آب زراعت می گوییم.

بیشتر بخوانید : { سیستم های RO مناسب تصفیه آب گلخانه ای }

در صورت تمایل به خرید و سفارش دستگاه آب شیرن کن و تصفیه آب کشاورزی باید اجزای کلی این دستگاه ها را بشناسید. با شناخت بیشتر این اجزا انتخاب مناسبی در خصوص تهیه تجهیزات آب شیرین کن مناسب برای فعالیت کشاورزی خود خواهید داشت. لذا با معرفی اجزای سیستم تصفیه آب زراعی RO با ما همراه باشید.

اجزای کلی دستگاه تصفیه آب کشاورزی اسمز معکوس تشکیل شده است از :

 • سختی گیر آب
 • غشا نیمه تراوا
 • فیلتر شنی و فیلتر کربن
 • پمپ فشار قوی
 • میکرو فیلتر ها
 • سیستم کنترلر و مخزن تحت فشار
استفاده از سیستمهای آب شیرین کن در کشاورزی

در گذشته هزینه و قیمت بالای ایجاد برخی از این دستگاه های رفع شوری آب در کشاورزی و مقدار انرژی مورد مصرف و میزان تولید کم آب شیرین در دستگاه ها به روش های دیگر عملا تصفیه آب دریا را برای کشاورزی غیر ممکن میکرد. به همین دلیل استفاده از آب نامناسب در زراعت امکان پذیر نبود. اما امروزه نمک زدائی و شیرین کردن آب با خرید و سفارش دستگاه شیرین سازی آب شور برای کشاورزی مناسب اتمکان پذیر میباشد. استفاده از این سیستم های تصفیه آب کشاورزی بسیار اهمیت دارد. زیرا هزینه تولید آب رو به کاهش و هزینه استفاده از آبهای سطحی و زیر زمینی رو به افزایش می باشد. مصارف آب زراعی در ایران بسیار بالا میباشد. تا حدی که حدود ۹۲ درصد مصارف آب مربوط به این بخش میباشد. همچنین هزینه و قیمت دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی و فضای مورد نیاز آن بسیار اند است.

منابع آب کشاورزی

منابع آب کشاورزی از دو بخش آب های سطحی و آب زیر زمینی تامین می شود که مطابق آمار۳۱ درصد منابع آب سطحی صرف مصارف کشاورزی می شود اما این مقدار در آب های زیرزمینی بسیار بیشتر میباشد و به حدود ۶۸ درصد می رسد. از جمله آب های سطحی تامین کننده آب کشاورزی می توان به رودخانه و دریاچه ها اشاره کرد. خصوصیات آب مناسب برای کشاورزی به موارد متعددی ارتباط دارد. در صروتی که این آب ها در نزدیکی محل کشاورزی باشند هزینه و قیمت استفاده آنها بسیار اندک است. به همین دلیل در صورتی که این آبها شور و نامناسب برای زراعت باشند باز هم میتوانید با خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی متناسب با فعالیت خود با قیمت و هزینه کم از آن ها استفاده نمایید.

این دستگاه آب شیرین کن و تصفیه آب کشاورزی قادر به تصفیه منابع آبی زیرزمینی مانند آب چاه ها و قنات می باشد. آبهای برداشت شده از این منابع در برخی از موارد مناسب برای مصارف زراعی نمی باشد. بطور مثال یکی از مشخصات این گونه آب ها که باید مورد بررسی و کنترل قرار گیرد، pH آن است همچنین وجود برخی ترکیبات آلی و معدنی، که باعث ایجاد طعم و بو در آب می شوند نیز می بایست مورد بررسی و کنترل قرار بگیرد برخی از منابع آب نیز ممکن است حاوی ذرات شن و ماسه و رسوب باشند. برای کنترل کردن این مقدار در آب ها در روش های دیگر نیاز به صرف هزینه ها اضافی خواهید شد.

از این رو با استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی میتوان در هزینه ها و قیمت استفاده از این آب ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. بخاطر همین می تواند موجب آسیب رسیدن به لوله ها و اتصالات شود. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب در برخی موارد جز اصلی ترین موارد برای زراعت میباشد.

تصفیه آب کشاورزی آب شیرین کن گلخانه ای

گاهی خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی و تصفیه آب برای جلوگیری از آفت تولید محصولات کشاورزی و بایر شدن زمین و خاک و همچنین شوری آب انجام میگیرد. چرا که در صورت استفاده از این دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس کیفیت آب به حد صد درصد بسیار نزدیک میباشد. از این رو تاثیر بیشتری نسبت به آبهای دیگر در کاهش شوری خاک خواهد داشت. همچنین یکی از مزایای مهم در این خصوص قیمت و هزینه های نگهداری این دستگاه های تصفیه آب برای مصارف وسیع و یا کوچک کشاورزی میباشد. این هزینه ها بسیار اندک میباشد . همچنین در صورت استفاده از قطعات مناسب تا حد بسیاری کاهش خواهد یافت.

مهمترین مزایای خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی :
 • جلوگیری از سدیمی شدن خاک
 • کاهش شوری آب در دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی
 • کاهش ترکیبات آنیونی آب
 • حذف عناصر سمی گیاهان و…

با وجود پیشرفتهای بسیار درصنعت آب شیرین کن و تصفیه آب کشاورزی ، همچنان قیمت و هزینه سفارش شیرین کردن کردن و تصفیه آب و تنها استفاده از این منبع برای آبیاری زراعی بسیار بالا است.

به همین دلیل استفاده از دستگاه های تصفیه آب در این مصارف در گذشته عملا غیر قابل انجام بوده است. که به دلیل قیمت و هزینه بسیار بالا برای تولید مقدار اندک آب میباشد. این در حالی است که با قیمت خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس مناسب که به واسطه سیستم RO تصفیه آب را به مقدار بسیار فراوان و با هزینه مناسب انجام میدهد برای این مصراف امکان پذیر است. همچنین دستگاه رفع شوری آب کشاورزی در باغ داری محصولات پر ارزش سبزیجات و گل و گیاه  ، گلخانه های ، آب چاه و … میتواند مورد استفاده قرار گیرد. (اکثرا در گلخانه ها)

برای مصارف زراعی سیستم RO بهترین روش برای شیرین کردن آب، دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس می باشند زیرا هزینه های اولیه، نگهداری و مصرف انرژی ان به مراتب کمتر ازسایر روشهای شیرین سازی می باشد.

بیشتر بخوانید : { سیستم ro تصفیه آب گلخانه ای }

دلایل استفاده از تصفیه آب کشاورزی

خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی مناسب به دلیل کیفیت نامناسب آب در برخی از مناطق بسیار اهمیت دارد. قیمت و هزینه استفاده از آب تولیدی در این سیستم تصفیه آب چاه برای کشاورزی بسیار به صرفه تر میباشد. حجم و کیفیت آب تولیدی در این دستگاه ها برای تمامی گیاهان میتواند مناسب باشد. از طرفی با استفاده از آب شور در زراعت علاوه بر افت کیفیت تولید محصول سبب کاهش خصوصیات فیزیکی مفید خاک خواهد شد و در آخر باعث بایر شدن اراضی می شود. از این رو استفاده از آب شیرین کن کشاورزی مناسب در برخی از منطق دارای اهمیت بسیاری میباشد.

برخی از مهمترین اهداف سفارش شیرین سازی آب برای کشاورزی :
 • کنترل سدیمی بودن یا غلظت سدیم موجود در آب نسبت به سایر کاتیون ها
 • کنترل ترکیبات آنیونی آب به ویژه غلظت زیاد کربناتها و بی کربنات ها
 • کنترل غلظت بالای بر [B] یا دیگر عناصر سمی برای رشد گیاه
 • جلوگیری از افزایش و حذف شوری یا غلظت کل نمک های حل شده در آب که از مهمترین اهداف خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی میباشد.
 • در دستگاه تصفیه آب کشاورزی عناصری مانند لیتیوم و بر از آب حذف میشود.

همچنین باید توجه داشت زمانی که ترکیبات به خاک اضافه می شود قسمت قابل توجه از آن جذب ذرات خاک خواهد شد. از طرفی فقط مقدار کمی از آن وارد محلول خاک خواهد میشود. 

لیتیم نیز از غلظت بالایی برخوردار است که که این یون سبب سوختگی برگ ها میشود.

به دلیل آلودگی های صنعتی و کود های کشاورزی در آب ، امروزه عناصر سمی بسیاری در آب های کشاورزی موجود است و این امر خارج از بحث قیمت آن اهمیت خرید و استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی را دو چندان می کند.

یکی از موارد مهم برای خرید و سفارش آب شیرین کن کشاورزی برای پایین آوردن سطح PH آب است. میزان سختی آب میتواند برای برخی از گیاهان مناسب نباشد. استفاده از دستگاه تصفیه آب برای زراعت باعث کنترل میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب خواهد شد.

بیشتر بخوانید : { سیستم ها و دستگاه های  آب شیرین کن گلخانه ای }

رفع شوری آب به وسیله تصفیه آب کشاورزی

هزینه های تولید آب یکی از دلایل های با اهمیت سفارش و خرید آب شیرین کن و دستگاه تصفیه آب کشاورزی میباشد. به دلیل نیاز بالا به آب شیرین در برخی مناطق دارای آب شور باید از یک دستگاه با توان بالا در تصفیه استفاده کرد. از طرفی هم اسمزمعکوس یکی از ساده ترین راه رفع شوری آب برای زراعت میباشد. آبها و قیمت رفع شوری آبها به وسیله  آب شیرین کن در کشاورزی در برخی مناطق کشور میباشد. رفع شوری آب در این منطقه بسیار اهمیت داشته و تصفیه آن پیش از استفاده لازم و ضروری است. شوری آب باعث کاهش محصولات کشاورزی میشود، آب شور باعث سوختگی درحاشیه گیاه، تغییررنگ گیاه وعدم یکنواختی رشد درسطح مزرعه میپشود.

طبق تحقیقات بسیاری بیشتر جذب آب توسط ریشه ازمکان هایی میباشد که شوری آن کمتر است

زیرا بیشتر آب مورد نیاز گیاه از قسمت های بالایی ریشه ها دریافت میشود.

بطورخلاصه دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی به این دلیل اهمیت دارد که اگرمقدار شوری آب از حد معینی عبور کند مقدار محصول را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و با افزایش مقدار نمک در آخر محصول به صفر خواهد رسید.

در اصل قیمت سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی در مقایسه با میزان کاهش محصول در دراز مدت بسیار نا چیز می باشد. اگر چه در صورت شوری آب آبیاری منطقه باعث ایجاد شوری خاک نیز میشود که گاه صدمات بسیار زیادی به زمین خواهد زد.

روش های کنترل نمک در  کشاورزی

 • انتخاب محل بذرکاری
 • تغییر روش آبیاری به روش های بارانی یا قطره ای
 • کوتاه کردن فاصله بین آبیاری
 • انتخاب گیاه مناسب
 • شستشوی خاک
 • آبیاری قبل از کشت
 • تصفیه آب کشاورزی (نمونه دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی مبتنی بر روشهای اسمز معکوس یا تعویض یونی)
 • زه کشی زمین
 • استفاده از مواد شیمیایی مانند گچ
بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

کشور اسپانیا نمونه بارزی جهت تولید ، استفاده و خرید دستگاه آب شیرین کن در کشاورزی می باشد.

این کشور حدود 300 مجموعه تصفیه آب دارد (حدود 40 درصد کل مجموعه های این کشور)

و 22.5 درصد از کل آبهای شیرین شده را به مصرف کشاورزی می رساند.

اکثر این مجموعه ها آبهای لب شور را فراوری می نمایند.

(تنها 10 درصد از آبهای شیرین شده برای کشاورزی از آب دریا تهیه می گردد).

در اسپانیا مجموعه های کوچک و متوسط تصفیه آبهای لبشور با استفاده از دستگاه های اسمزمعکوس کشاورزی با ظرفیتهای کمتر از 1 000 m³/d (11.6 لیتر در ثانیه) رایج بوده زیرا بهتر با نیازهای کشاورزان قابل تطبیق می باشند. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب کشاورزی برای ایجاد آب شیرین میتواند در آینده ای نزدیک به یک اصل مهم در زراعت ، گلخانه ها و باغ ها باشد .

چرا از آریاصاف سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی را انجام دهیم ؟

طراحی، ساخت، نصب ، نگهداری و خرید با هزینه کم به دلیل سفارش مستقیم از شرکت تولید کننده آن یکی از مهمترین اهمیت های تهیه این تجهیزات از آریا صاف است. همچنین شما با دریافت بدون هزینه لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی متناسب با نیاز های خود میتوانید از توان مورد نیاز خود در این زیمنه آگاه شوید. تولید با قیمت مناسب در ظرفیت های مختلف برای اقصی نقاط کشور توسط کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان انجام می پذیرد. باید به تهیه دستگاههای بهینه توجه زیادی داشت. چرا که ممکن است شما نیازی به سیستم های قویتر نداشته باشید. و یا اینکه آب موجود دارای EC مناسبتری باشد. که در نتیجه برخی از تجهیزات الزامی نیست. لازم به ذکر است که کارشناسان ما قادر به تولید آبشیرین کن بهینه بوده که در هزینه های شما تأثیرگذار میباشد.

طراحی و ساخت دستگاه های آب شیرین کن توسط آرایاف :

طراحی و ساخت برای خرید ها و سفارش های دستگاه های تصفیه کشاورزی Industrial water filtration در آریاصاف ، از مجرب ترین و با سابقه ترین کارشناسان کشور استفاده میشود.

کارشناسان این شرکت با توجه به نیاز مطرح شده توسط مشتری و همچنین ویژگی های آب خام بهترین راه حل با کمترین هزینه جهت سفارش آب شیرین کن را به مصرف کنندگان محترم ارائه می نمایند.

جهت در دریافت لیست قیمت آب شیرین کن کشاورزی و مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژه ها و سفارش های انجام شده در زمینه دستگاه های تصفیه آب کشاورزی Industrial water purifier (Desalination یارفع شوری و آبشیرین کن)

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

با کارشناسان شرکت آریا صاف سپاهان تماس حاصل فرمایید.

برای خرید آب شیرین کن کشاورزی آریاصاف لطفا با ما تماس بگیرید:

آدرس کارخانه: جاجرود، سعیدآباد، خیابان گلستان، خیابان سبلان ، پلاک 2

آدرس دفتر فروش: تهران، خیابان ولیعصر نرسیده به پارک ساعی، برج سرو ساعی واحد 504

موبایل: 09121068506

تلفن دفتر فروش کارخانه : 22145081- 021

در ادامه به برخی از خدمات مربوط به خرید دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی ، تصفیه آب گلخانه ای ، صنعتی و دریایی در آریاصاف سپاهان پردخته شده است.

خدمات شرکت آریاصاف سازنده دستگاه های اسمز معکوس کشاورزی صنعتی دریایی

لیست خدمات و فعالیتهای شرکت مهندسی آریا صاف سپاهان طراحی ، مهندسی ، ساخت ، اتوماسیون ، نصب و راه اندازی ، نگهداری و آموزش محصولات ذیل:

 1. سیستمهای آب شیرین کن دریایی به روش اسمز معکوس.
 2. سیستمهای تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس.
 3. پذیرش سفارش برای خرید سیستمهای آب شیرین کن کشاورزی به روش اسمز معکوس.
 4. اولترا فیلتراسیون (Ultra Filtration systems ).
 5. سیستمهای ضد عفونی آب.
 6. میکرو فیلتراسیون (Micri Filtration).
 7. سختیگیرهای رزینی (انیونی و کاتیونی)
 8. مخازن و فیلترهای کربنی و شنی
 9. تصفیه فاضلاب به وسیله ساخت دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی
 10. ارائه لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ، دریایی و صنایع به همراه تمامی قطعات

طبق موارد بالا سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب کشاورزی یکی از شرکت های تولید آب شیرین کن قابل اعتماد میباشد.

اهمیت دریافت لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی :

در تجهیزات لازم برای شیرین سازی آب زراعی از قطعات بسیار زیادی استفاده میشود. هر یک از این اجزا خود دارای انواع بسیار گسترده ای میباشد. از این رو دارای کیفیت و قیمت متفاوتی نسبت به دیگر میباشد.  لذا در صورتی که از تمامی این قطعات به همراه قیمت آن ها اطلاع کافی نداشته باشید، امکان بروز بروز مشکلات مالی برای شما خواهد شد. میزان هزینه در تولید یک سیستم دارای اهمبت بسیار بالایی است. لذا در صورت تهیه و سفارش این تجهیزات حتما لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی را دریافت نمایید. این لیست به شما علاوه بر برسی هزینه های ، به شما در درک بهتر توان دستگاه کمک میکند. 

کیفیت نفوذپذیری ممبرین های دستگاه RO کشاورزی

کیفیت و نفوذپذیری ممبرین ها در کیفیت آب خروجی در آبشیرین کن ها بسیار زیاد است. لذا خرید و سفارش صحیح ممبرین ها در خصوص استفاده از دستگاه آب شیرین کن زراعت دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد. چرا که این اجزا برای کیفیت آب و میزان خروجی تأثیر زیادی دارند. همچنین مهمترین دلیل برای تعویض  ممبرین دستگاه آب شیرین کن RO کشاورزی ( اسمزمعکوس زراعی ) این است که آنها دیگر میزان و کیفیت نفوذپذیری مطلوب را ندارند. که گاه به دلیل استفاده نادرست از آن به دلیل عدم وجود پیش تصفیه در برخی از موارد و گاه به دلیل کیفیت پایین آنها است.

میزان نفوذپذیری تحت تأثیر شوری آب ، خوراک ، سرعت جریان ، دما ،ریکاوری ، رسوب ، مدت زمان استفاده و یا تاریخ تولید در هنگام سفارش ممبرین های مناسب جهت خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی و بسیاری از عوامل دیگر است .

تغییر هر یک از عوامل بالا اغلب می تواند منجر به افزایش یا کاهش میزان نفوذپذیری ممبرین شود. به عنوان مثال ، اگر ممبرین ها کثیف باشند و نفوذپذیری آنها ضعیف باشد ، تمیز کردن ممبرین ها اغلب باعث بهبود میزان نفوذپذیری و در نتیجه سرعت تصفیه آب در دستگاه آب شیرین کن کشاورزی می شود. علاوه براین افزایش سرعت جریان آب، یاکاهش دمای خوراک ویا کاهش ریکاوری باعث افزایش نفوذپذیری میشود. اما افزایش سرعت جریان نیز میتواند منجربه افزایش رسوب شودو کاهش ریکاوری باعث کاهش مقدار آب خروجی میشود. همچنین این موارد تحت تأثیر مستقیم کیفیت ممبرین هستند. به همین علت خرید ممبران مناسب در آب شیرین کن های زراعی دارای اهمیت زیادی است.

از طرفی حتی در فیلتر های با کیفیت هنگامی که ممبرین ها کثیف شده اند و تمیز کردن آنها  نمی تواند کیفیت نفوذپذیری را به شرایط مورد نظر برگردانند ، معمولاً زمان آن است آنها را تعویض کنید. این کار باعث بهبود کیفیت آب خروجی دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی میشود .

طول عمر ممبراین ها

ممبرین ها ( دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس RO ) گلخانه ها و … می توانند طول عمر طولانی داشته باشند. البته توجه به نوع آن در هنگام خرید و سفارش ممبران مناسب برای دستگاه های آبشیرین کن زراعی بسیار اهمیت دارد. اما این قضیه منوط به وجود شرایطی خاص دیگری نیز میباشد. از جمله این شرایط می توان به طراحی خوب دستگاه آب شیرین کن ro ، اپراتورهای مجرب وآموزش دیده و مراقبت و شرایط نگهداری خوب اشاره نمود . اما هرچقد که شرایط نگهداری ممبرین ها عالی باشد در نهایت باز هم نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد . معیار های تشخیص زمان تعویض ممبراین ها در هر مورد می تواند متفاوت باشد . در این مقاله ی فنی پارامترهایی که باید در تصمیم گیری برای تعویض ممبرین ها بررسی شوند را بیان خواهیم کرد .

زمان تعویض و خرید ممبرین جدید در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس :

زمانی که نفوذپذیری ممبرین ها به علت مسائل مکانیکی مانند نشت O-ring یا باز شدن چسب، کاهش یابد نیاز به تعویض و خرید فیلتر ممبران جدید در دستگاه های آب تصفیه آب گلخانه ای و کشاورزی اسمز معکوس وجود دارد. آزمایش لوله فشار میتواند در تعیین محل نشت احتمالی O-ring یا سایر عناصر مشکوک کمک کند.

که همچنین در آب شیرین کن کشاورزی ، عناصر تکی را میتوان با آزمایش حباب تست کرد تامشخص شود آیا خطوط چسب و اجزاء مکانیکی خوب کار میکنند. به طور کلی در سفارش و خرید آبشیرین کن کشاورزی باید این تست انجام شود. دربسیاری ازموارد در صورت تعویض O-ring های معیوب یا عناصر آسیب دیده ، نفوذپذیری بهبود پیدا میکند . بخاطر داشته باشید که اگر خطوط چسب در هر المان آسیب دیده باشد، باید علت آن بررسی شود. بنابراین به سادگی با تعویض کردن عناصر ، علت آن برطرف نمی شود و احتمالاً همین اتفاق در مورد قطعات جایگزین شده نیز رخ می دهد . پس حتما دقت کنید که علت آن را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : { دستگاه تصفیه آب گلخانه ای }

بیشتر بخوانید : ( دستگاه تصفیه آب مناسب چاه کشاورزی }

توجه به محدودیت فشار خوراک در هنگام خرید دستگاه های تصفیه آب گلخانه ای

با شناخت محدودیت فشار خوراک در زمان خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی با گذر زمان و افزایش زمان استفاده از ممبرین ها و کثیف شدن و کدر شدن ممبرین ها ، فشار خوراک روی دستگاه تصفیه آب RO کشاورزی و گلخانه ای ممکن است افزایش یابد. در بسیاری از موارد ، فشار خوراک مورد نیاز پمپ بسیار بیشتر از فشار قوی طراحی شده برای حفظ جریان میشود.
تمیز کردن درست ممبرین ها بهترین راه برای رفع این مشکل است.
در مواردی که dP یا فشار خوراک کاهش نیابد، ممکن است ممبرین ها نیاز به تغییر داشته باشند.

پگونه از تعویض تمام ممبرین ها جلوگیری کنیم :

گاهی اوقات مشتری میتواند از تعویض همه ممبرین های دستگاه آب شیرین کن کشاورزی جلوگیری کند.
مشخص کردن محل رسوب می تواند به تعیین اینکه کدام ممبرین  باید تعویض شوند کمک کند.

البته باید با خرید و سفارش ممبرین های مناسب در دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس کشاورزی از تعویض نامناسب آن جلوگیری کرد. همچنین توصیه میکنیم سر پوش و دنباله ی ممبرین را از یک طرف لوله ی فشارخارج کرده و آب آن را تخلیه کنید (به مدت 20 دقیقه) و ممبرین را وزن کنید. هر ممبرین به طور معمول حدود 16 کیلوگرم وزن دارد. هنگام تخلیه اگر فهمیدید که دنباله ی ممبرین به طور قابل توجهی از سرپوش یا قسمت جلویی ممبرین سنگین است ، احتمالاً پوسته پوسته شدن رخ داده است.

این امر معمولاً نشانگر رسوب بیولوژیکی ، کلوئیدی یا ذرات هستند.
وزن کردن همه عناصر از یک مخزن تحت فشار ممکن است به تعیین تعداد عناصری که نیاز به تعویض دارند کمک کند.

تعویض  کامل ممبرین یا تعویض قطعات جزئی دستگاههای آب شیرین کن RO :

برخی از دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی RO همه ممبرین ها را درهمه رشته ها بطور همزمان تغییر میدهند
درحالیکه بعضی از آنها فقط یک رشته را تغییر میدهند همه اینها به شرایط خاص بستگی دارد.
توجه کنید توصیه میکنیم درصورت انجام تعویض جزئی، سوابق مربوط به موقعیت قطعات جدید و قدیمی را در داخل مخازن تحت فشار ثبت و نگهداری کنید .

عناصر جدیدی که درسیستم آب شیرین کن کشاورزی نصب میشوند باید همیشه درانتهای لوله فشار قرار بگیرند.
این امر مانع ازسرریز و فساد زود رس آنها میشود.

سفارش دستگاه تصفیه آب ، قیمت دستگاه تصفیه آب ، مشخصات دستگاه آبشیرین کن کشاورزی ، دستگاه تصفیه آب ، فروش دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ،

مشخصات قیمت فروش آبشیرین کن کشاورزی و همچنین خرید دستگاه تصفیه آب گلخانه ها به خصوص در اصفهان و شیراز

جهت تصفیه آب چاه در مصارف گلخانه و باغ را از ما بخواهید.

 

9 Responses to آب شیرین کن کشاورزی
 1. سلام من یه دستگاه شیرین کننده آب کشاورزی به ای سی 11000 میخوام با ظرفیت 5 تا 10 متر مکعب در روز …لطف کنید قیمت بهم بدین میدونم با توجه به نوسالنات ارز قیمت قطعی نسیت قیمت تقریبی بدین 09131144081

 2. آب شیرین کن کشاورزی با تصفیه آب کشاورزی چه فرقی با هم دارن ؟

 3. سلام ایا آب شیرین کن کشاورزی با آب شیرین کن گلخانه ای تفاوتی داره ؟ واسه خرید این دستگاه باید چی کار کنم ؟

 4. سلام ما یه کشت و صنعت داریم می خواستیم واسش آبشیرین کن کشاورزی خرید کنیم . این دستگاه ها در حجم خروجی محدودیتی ندارن ؟ بیشترین حجمی خروجی که دارین چقده ؟

 5. آب شیرین کن دریایی مناسب کشاورزی دارین ؟

 6. لطفا بازم از این مطالب بزارید

 7. سلام دستگاه آب شیرین کن کشاورزی تا چه میزان آبو تصفیه میکنه ؟


[top]

Leave a Reply

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)