تصفیه آب صنعتی

 • 1
 • 2

انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی ro تولید شده توسط شرکت آریاصاف تولیدکننده دستگاه های اسمز معکوس ، آب شیرین کن و تصفیه آب های صنعتی و بزرگ. قیمت تمام شده سفارش این آب شیرین کن های صنعتی از آریا صاف پایین تر از بازار میباشد.

فهرست مطالب این نوشته

 • تقسیم بندی دستگاه های تصفیه آب صنعتی
 • رنج قیمت و عوامل تاثیر گزار بر قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro
 • نکات مهم برای خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی
 • اهمیت آب تصفیه شده در صنایع
 • نحوه انتخاب بهترین شرکت سازنده دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro
 • مزیت های سیستم های ro و اسمزمعکوس نسبت به سایر روش ها
 • درصد شیرین سازی آب در روش اسمزمعکوس
 • درصد پساب
 • هزینه های نگهداری دستگاه اسمز معکوس ro
 • زمانبندی تعویض فیلتر ها
 • نکات مهم برای کاهش قیمت دستگاه آب شیرین کن
 • جنس دستگاه های تصفیه آب آریا صاف
 • گارانتی
 • نحوه سفارش

تقسیم بندی سیستم های تصفیه آب صنعتی آر او

 • دستگاه هاو سیستم های آب شیرین کن صنعتی به روش ro به طور کلی به چند دسته زیر تقسیم میشوند
 • دستگاه های معمولی که برای آب هایی با شوری پایین ( ec کمتر از 8000 ) استفاده میشوند
 • دستگاه های پر فشار که برای آبهایی با شوری متوسط ( ای سی بین 8000 تا 15 هزار )  استفاده میشود
 • دستگاه های دریایی : که برای آبهایی با شوری بالا ( ای سی بالای 15000 ) استفاده میشوند.
 • دستگاه های دابل ار او ( double RO ) که برای کارخانجات ، دیگ های بخار ، چیلر ها ، صنایع غذایی و … استفاده میشوند و آب را دوبار تصفیه میکنند

رنج قیمت و عوامل تاثیر گزار بر قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro

نوع و مارک موتور ها

نوع و مارک پمپ ها

استیل بودن دستگاه ( تمام استیل | نیمه استیل | معمولی )

اندازه ممبراین های ro

تعداد ممبراین های

پرفشار بودن یا معمولی بودن موتور

نوع سیستم پیش تصفیه

تمام اتومات بودن یا نیمه اتومات بودن یا دستی بودن دستگاه

نکات مهم برای خرید دستگاه های آب شیرین کن صنعتی

 • حتما به داشتن گارانتی توجه کنید
 • خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب تمام استیل باید باشند.
 • به نوع و مارک موتور ها دقت کنید
 • درصورت بالا بودن ای سی آب حتما به داشتن پمپ پرفشار دقت کنید
 • دستگاه های کوچک تر معمولا به صرفه نیستن و هرچقد میزان خروجی دستگاه بیشتر میشود به صرفه تر میشود و این به علت سرشکن شدن قیمت موتور ، شاسی و پمپ است
 • حتما از قبل از خرید از شرکت سازنده آب شیرین کن بخواهید که لیست قطعات ارسال کنند
 • به اندازه ممبراین ها در این لیست توجه کنید
 • به مارک پمپ و موتور و همچنین توان آن توجه کنید
 • درصورتیکه برای مصارف کشاوری میخواهید آبیاری قطره ای میتواند هزینه خرید دستگاه را نصف کند
  ( در اینصورت دستگاه کوچکتر نیز برای شما کافی خواهد بود)

اهمیت گارانتی در دستگاه تصفیه آب صنعتی :

در صورت خرید و یا سفارش در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی به آب گارنتی دقت کنید. اگر که مشکل و ایرادی در زمان گارانتی وجود داشته باشد مشکل شما بدون هزینه حل خواهد شد. شرکت آریا صاف تمام دستگاه های تصفیه آب صنعتی خود را گارنتی کرده است

اهمیت جنس مواد تشکیل دهنده تصفیه آب صنعتی:

استیک در مقابل نمک موجود در آب مقاومت دارد. لذا در صورت خرید و سفارش  دقت کنید که جنس دستگاه آب شیرین کن صنعتی از جنس استیل باشند. این مورد باعث جلوگیری از پوسیدگی و زنگزدگی قطعات آبشیرین کن صنعتی میبشود. ()

اهمیت آب تصفیه شده در صنایع :

اهمیت استفاده از آب تصفیه شده در صنعت بسیار بالا است. به حدی که در صورتی که آب دارای کیفیت مناسبی نباشد کل مراحل یک کار صنعتی را دچار مشکل میکند. لذا استفاده از دستگاه های آب شیرین کن صنعتی در داخل بسیاری از صنایع دارای اهمیت بالایی میباشد.

دستگاه تصفیه آب در بویلر ها :

در بویلر ها آب باید دارای کیفیتی بسیار بالا باشد. به عنوان مثال بدون استفاده آب شیرین کن های صنعتی برای تولید آب تصفیه شده، به این علت که در داخل این سیستم بعد از حرارت رسوب ایجاد میشود. این رسوب در داخل این سیستم ها باعث مشکلات فراوانی خواهد شد.

آب شیرین کن صنعتی در نساجی :

در صنعت نساجی به منظور حذف ناخالصی طبیعی آب از دستگاه های آب شیرین کن صنعتی استفاده میشود. مواد خام مورد استفاده در فرآیند ساخت در معرض تغییرات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی گوناگونی قرار می گیرند. برای رسیده به یک محصول نهایی مطلوبباید این ناخاصی ها را از آب جدا کرد. همچنین این ناخالصی های طبیعی با مواد شیمیایی استفاده در فرآیند، وارد جریان فاضلاب میشوند. به همین دلیل آلودگی ها از فاصلاب به محیط منتقل خواهند شد.

لذا استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی بسیار در این صنایع واجب میباشد. چرا که هم در کیفیت محصولات تاثیر گذار بوده و هم از آلودگی ها جلوگیری میشود.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی در تولید مواد غذایی

پیش مصرف آب در صنایع غذایی باید ابتدا با دستگاه های آب شیرین کن تصفیه شود. آب مورد نیاز برای تولید مواد غذایی علاوه بر قابل شرب بودن لازم است که کیفیت بالایی داشته باشد. چرا که آب حتی اگر قابل شرب بوده ولی خالص نباشد در کیفیتت نهایی محصول تاثیر میگذارد. در نهایت این عمل موجب کاهش کیفیت مواد غذایی خواهد شد.

از دلایل استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع غذایی طعم محصولات میباشد. آب سخت و تصفیه نشده که دارای نمک ها و مواد معدنی میباشد است. این مواد بر روی بافت ترکیبات خام تاثیر می گذارد. و موجب افت کیفیت و تغییر مزه محصولات تولید شده غذایی میشود. برای مثال آهن، منگنز و یا سولفات بر روی مزه سبزی ها و سایر محصولات اثرات نامناسبی دارند.

از دیگر کاربرد های دستگاه های صنعتی کاهش هزینه های نگهداری تجهیزات صنایع غذایی میباشد. در داخل برخی از تجهیزات آن ها استفاده از آب تصفیه نشده ممکن است که دچار رسوب شوند. این رسوب به مرور زمان بازدهی آنها را کاهش داده و باعث ایجاد مشکلات و هزینه های اضافی می گردد.

به همین جهت آب قبل از مصرف در صنایع غذایی با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی تصفیه میشود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی در کارخانه های نوشابه سازی:

یکی از صنایع مهم غذایی نوشابه سازی است. وجود دستگاه تصفیه آب صنعتی در کنار صنایع نوشابه سازی اهمیت بسیاری دارد. این کارخانه ها برای تولید محصولات خود به اب با کیفیت بالایی نیاز دارند. چرا که به دلیل وجود گار های داخل این محصولات و مواد شیمیایی آن باید از واکنش جلوگیری شود. این صنایع آب مورد نیاز خود را با استفاده از آب شیرین کن های صنعتی تهیه میکنند.

نحوه انتخاب بهترین شرکت سازنده دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro

مزیت های سیستم های ro و اسمزمعکوس نسبت به سایر روش ها
درصد شیرین سازی آب در روش اسمزمعکوس

سیستم های ار او 99 تا 100 درصد قادر به شیرین سازی و تصفیه آب میباشند.
این میزان یعنی حتی بیشترو بهتر از آب شهری

درصد پساب

سیستم ها و دستگاه های تصفیه آب RO معمولا چیزی در حدود 30 درصد پساب دارند.

هزینه های نگهداری دستگاه اسمز معکوس ro

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس ماهانه نیاز به مقدار انتی اسکالانت برای شستشو و نمک ضدایی دارند که به نسبت اندازه و خروجی دستگاه این مقدار متغییر است که برای دستگاه های کوچیک حدود 200-300 هزار تومان است که با افزایش خروجی دستگاه و بزرگتر شدن دستگاه این مقدار افزایش پیدا میکند. البته شما میتوانید با سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی RO در هزینه نگهداری صرفه جویی کنید. به این علت که جنس ممبران و قطعات این دستگاه ها میتواند تاثیر بسزایی در هزینه نگهداری داشته باشد.

قیمت آب تصفیه شده در دستگاه های تصفیه آب صنعتی :

همان طور که گفته شد دستگاه های تصفیه آب صنعتی نیاز به هزینه هایی برای نگهداری این آبشیرین کن ها دارد این هزینه ها به علاوه مقدار انرژی مورد نیاز آن برای تولید آب تصفیه شده نیز در کنار روش های دیگر بسیار بصرف تر بوده و هم چنین انرژی و زمان کمتری را نیز دارد.

این موارد باعث کاهش هزینه و قیمت تمام شده تولید آب تصفیه شده به خصوص برای مصارف صنعتی که مقدار آب فراوانی را طلب میکند خواهد شد.

از مواردی که باعث کم شدن هزینه دستگاه آب شیرین کن میشود استفاده از پیش تصفیه است. در ادامه در مورد این سیستم ها بیشتر توضیح میدهیم:

سیستم پیش تصفیه در کاهش هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی :

دقت کنید که فیلتر ممبران مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب صنعتی است. چرا که تصفیه نهایی آب را انجام میدهد. همچنین قطر منافذ فیلتر ممبران یک آنگستروم یعنی یک بر ده میلیارد متر است. در نتیجه اگر آب ورودی ممبران دارای ذرات معلق گل ولای کدورت و کلر آزاد باشد باعث گرفتگی ممبران میشود. این گرفتگی باعث ایجاد مشکل و ایجاد هزینه در دستگاه آب شیرین کن صنعتی خواهد شد. در ادامه به یکسری از این مشکلات اشاره میکنیم.

عدم استفاده از پیش تصفیه در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی باعث :

 • کاهش راندمان و آب دهی دستگاه آبشیرین کن میشود
 • دفع املاح کمتر شده که این مورد میتواند بسیار خطرناک باشد.
 • در بدترین حالت پاره شدن یا از کار افتادن ممبران که باعث ایجاد هزینه اضافه خواهد شد.

بعنوان مثال کلر آزاد موجود در آب باعث اکسید و تخریب ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی خواهد شد. که این تخریب میتواند کیفیت آب را تا حد بالایی کاهش دهد. پس کلر برای ممبران خطرناک است. همچنین فرم اکسید شده آهن و منگنز نیز در ورودی آب صدمات شدیدی را به ممبران وارد می کند.

به همین دلیل وجود پیش تصفیه درون دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO الزامی است چرا که باعث جلوگیری به آسیب به ممبران ها میشود.

وظیفه اعظم سیستم پیش تصفیه

بخش اعظم وظیفه سیستم پیش تصفیه کاهش کدورت آب میباشد .

به صورت پیش فرض و در یک فرم کلی می توان از یک مرحله فیلتر شنی محتوی سیلیس یا آنتراسیت ، یک مرحله کربن اکتیو(ذغال فعال ) و یک مرحله کارتریج فیلتر (MF) استفاده کرد.

البته در بعضی از آب های دارای شرایط خاص می توان از سختی گیر نیز برای کنترل برخی از املاح که قابلیت چسبندگی در سطح ممبران را دارند استفاده کرد.

به طور کلی پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل بخش هایی است که باعث افزایش کارایی و طول عمر ممبران می باشد که بر اساس آنالیز آب طراحی می شود.

سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی :

همان طور که گفته شد سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی از آریا صاف با هزینه کمتری صورت میگیرد. چرا که سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی از تولید کننده به معنای حذف واسطه میباشد. که در نتیجه آن قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی به مراتب پایین تر از خرید آن خواهد بود.

سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی در آریا صاف میتواند در سراسر ایران پذیرفته میشود. شما میتوانید در هر نقطه از کشور به صورت تلفنی برای سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی اقدام نمایید.

شما میتوانید جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان پس از دریافت قیمت آب شیرین کن صنعتی مورد نیزا خود از طریق صفحه مشاهده لیست قیمت دستگاه تصفیعه آب صنعتی جهت ارتباط با کارشناسان شرکت آریا صاف از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایند.

بهترین روش های تصفیه آب های مصراف صنعتی :

بهترین روش برای توید آب در مصارف صنعت استفاذه از روش اسمز معکوس و یا همان RO میباشد. همان طور که در قبل گقته شد در روش اسمز معکوس میتوان تولید آب را با تجهیزات قوی تر در داخل آن به حدی رساند که بتوان به صورت مستقیم از آب آن استفاده نمود که در روش های قدیمی تر بسیار سخت بوده است.

اسمز معکوس و یا همان RO با فشار بالا قادر به تولید آب تصفیه شده در همان لحظه میباشد که سرعت شیرین سازی آب در این روش بسیار بالا میباشد.

توجه داشته باشید که قیمت تمام شده برای دستگاه ها به دلیل اینکه قیمت سازنده میباشد برای سفارش دهنده ارزان تر میشود.

جنس دستگاه های تصفیه آب صنعتی آریا صاف :

آب شیرین کن های تولید شده شرکت آریا صاف دارای قطعات آمریکایی و آلکمانی بوده و کیفیت آن بسیار بالا میباشد شرکت سازنده آبشیرین کن ما قادر به تولید دستگاه های آبشیرین کن با رقابت بین دستگاه های تصفیه آب آمریکایی  آللمانی میباشد و میتوان گفت که تفاوت چندانی با آن ها نداشته و در این دستگاه های تصفیه آب ایرانی ساخته شده توسط آریا صاف همچون نمونه آب شیرین کن های آمریکایی اصول تولید آن ها رعایت میشود.

توجه داشته باشید که به دلیل وجود آب شیرین کن غیر اصل با عنوان دستگاه تصفیه آب آمریکایی و آلمانی داخل بازار ، بهترین انتخاب خرید از تولید کننده و شرکت سازنده دستکاه تصفیه آب میباشد که اطمینان از اصل بودن و کیفیت آب شیرین کن ها داشته باشید.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی :

از موارد کاربرد آب شیرین کن صنعتی در کنار بویلر ها میباشد. بویلر ها به دلیل رساندن آب به نقطه جوش ممکن است دچار رسوب شده و مشکلاتی را به وجود آورند. لذا استفاده از سیستم های تصفیه آب صنعتی RO برای پایین آوردن EC آب در کنار این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی ro  برای کارخانه ها صنایع غذایی نیز کاربرد بسیار دارد. آب مصرفی در برخی از این صنایع باید دارای کیفیتی بالا باشد. در غیر این صورت ممکن است مشکلی در فرآیند تولید و مصرف آن ایجاد شود.

استفاده از دستگاه تصفیه اب صنعتی Ro در کنار دیگ های بخار میتواند حیاتی است. چرا که این دستگاه ها تا حد زیادی باعث کاهش هزینه های تجهیزات دیگ های بخار میشود.

در برخی از مناطق کم آب ، دستگاه تصفیه آب برای فروش آب شرب در مغازه های بخصوص استفاده میشود.

از دیگر موارد استفاده این دستگاه آب شیرین کن صنعتی در صنایع نساجی میباشد. آب در این صنایع باید دارای کیفیت مناسبی بوده که با مواد داخل آب طی فرآیند تولید واکنشی صورت نگیرد.

همچنین از دستگاه تصفیه آب صنعتی در کارخانه ریسندگی و بافندگی نیز استفاده میشود.

شما میتوانید در هر زمان با شماره گیری 09121068506 با ما در ارتباط باشید کارشناسان ما آماده جوابدهی شما در سراسر ایران هستند.

برای تماس کلیک کنید
شماره تماس:09121068506-پاسخگویی24ساعته

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)