تصفیه آب صنعتی

 • 1
 • 2

در این بخش مشخصات ، قیمت و خرید انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی ro اسمز معکوس را برسی میکنیم. لازم به ذکر است که شرکت آریاصاف قادر به تولید بهینه این تجهیزات با کیفیت بالا میباشد. علاوه بر این دستگاه ها این شرکت توانایی تولید سیستم های تصفیه آبهای صنایع  را نیز دارد. توجه کنید که قیمت تمام شده سفارش تصفیه آب صنعتی از آریا صاف پایین تر از بازار میباشد. این شرکت در زمینه تولید این دستگاه ها به روش بهینه سابقه زیادی دارند.

فهرست مطالب این نوشته

 • تقسیم بندی دستگاه های تصفیه صنعتی
 • رنج قیمت و عوامل تاثیر گزار بر خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی ro
 • نکات مهم برای سفارش دستگاه تصفیه کن صنعتی
 • اهمیت آب تصفیه شده در صنایع
 • نحوه انتخاب بهترین شرکت سازنده دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro
 • مزیت های هزینه و قیمت دستگاه تصفیه کن صنعتی ro و اسمزمعکوس نسبت به سایر روش ها
 • درصد شیرین سازی آب در روش اسمزمعکوس
 • درصد پساب
 • هزینه های خرید و نگهداری دستگاه اسمز معکوس ro
 • زمانبندی تعویض فیلتر ها
 • نکات مهم برای کاهش هزینه و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی
 • جنس دستگاه های تصفیه آب آریا صاف
 • گارانتی دستگاه ها
 • نحوه مشاهده قیمت خرید و سفارش تهیزات تصفیه آب صنایع

اگر چه منظور از اصطلاحات صنعتی و یا نیمه صنعتی در این تجهیزات به این دستگاه ها گفته میشود اما تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند. از این رو در ادامه به معرفی اصطلاح صنعتی و نیمه صنعتی در تجیهزات تصفیه آب خواهیم پرداخت.

تقسیم بندی سیستم های تصفیه آب صنعتی آر او

در هنگام مشاهده قیمت خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باید به تقسیم بندی این سیستم ها دقت داشته باشید. هزینه تولید دستگاه سیستم های آب شیرین کن صنعتی بسیار متفاوت میباشد. به روش ro به طور کلی به چند دسته زیر تقسیم میشوند :

 • سفارش و خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی معمولی که برای آب هایی با شوری پایین ( ec کمتر از 8000 ) استفاده میشوند
 • سفارش دستگاه های تصفیه صنعتی پر فشار که برای آبهایی با شوری متوسط ( ای سی بین 8000 تا 15 هزار )  استفاده میشودو البته برای استفاده در مصارف خاص از نظر قیمت آب شیرین کن 10000 لیتری یکی از پر استفاده ترین دستگاه ها در این مورد میباشد.
 • دستگاه های تصفیه کن دریا : که برای آبهایی با شوری بالا ( ای سی بالای 15000 ) استفاده میشوند.
 • دستگاه های دابل ار او ( double RO ) که برای کارخانجات ، دیگ های بخار ، چیلر ها ، صنایع غذایی و … استفاده میشوند و آب را دوبار تصفیه میکنند.

رنج قیمت و عوامل تاثیر گزار بر آن در خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی ro :

عوامل زیادی تأثیر بسیاری بر قیمت آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس دارند. در ادامه به معرفی موارد تأثیرگذار بر هزینه سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی خواهیم پرداخت :

 • نوع و مارک موتور ها
 • نوع و مارک پمپ ها
 • قیمت سیستم تصفیه آب و سفارش با توجه به استیل بودن تجهیزات تصفیه آب صنعتی ( تمام استیل | نیمه استیل | معمولی )
 • اندازه و هزینه ممبراین های ro
 • اهمیت خرید نوع و تعداد ممبراین ها در هنگام تهیه و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی
 • پرفشار بودن یا معمولی بودن موتور
 • نوع سیستم پیش تصفیه
 • تمام اتومات بودن یا نیمه اتومات بودن یا دستی بودن دستگاه

نکات مهم در قیمت و سفارش دستگاه های تصفیه آب صنعتی

 • حتما به داشتن گارانتی توجه کنید
 • خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب تمام استیل باید باشند.
 • به نوع و مارک موتور ها دقت کنید
 • درصورت بالا بودن ای سی آب حتما به داشتن پمپ پرفشار دقت کنید
 • خرید دستگاه های تصفیه صنعتی کوچک تر معمولا به صرفه نیستن و هرچقد میزان خروجی دستگاه بیشتر میشود به صرفه تر میشود و این به علت سرشکن شدن هزینه موتور ، شاسی و پمپ است
 • حتما از قبل از سفارش از شرکت سازنده آب شیرین کن بخواهید که لیست قطعات ارسال کنند
 • در سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی به اندازه ممبراین ها در این لیست توجه کنید
 • به مارک پمپ و موتور و همچنین توان آن توجه کنید
 • درصورتیکه برای مصارف کشاوری میخواهید آبیاری قطره ای میتواند هزینه سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی را نصف کند
  ( در اینصورت دستگاه کوچکتر نیز برای شما کافی خواهد بود)

اهمیت گارانتی در قیمت دستگاه آبشیرین کن صنعتی :

با اینکه با گارانتی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی میتواند بسیار بیشتر باشد. اما همچنان توصیه میشود که به این مورد دقت کنید. این تأسیسات بسیار حساس بوده و در صورت استفاده از قطعات نا مرغوب در آن میتواند خساراتی را به شما وارد کند. توجه به گارانتی میتواند از این هزینه ها جلوگیری کند. لذا در صورت تمایل به خرید و یا سفارش آب شیرین کن صنعتی وجود گارانتی الزامی است.

از طرفی هم نوع گارانتی اهمیت بالایی خواهد داشت. لذا در هنگام مشاهده قیمت و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی به گارنتی آن دقت کنید. اگر که مشکل و ایرادی در زمان گارانتی وجود داشته باشد مشکل شما بدون هزینه حل خواهد شد. شرکت آریا صاف تمام دستگاه های آبشیرین کن صنعتی خود را گارنتی کرده است

به عبارت دیگر اگر چه نوع گارانتی در قیمت این آب شیرین کن ها تأثیر میگذارد ، اما خرید و توجه به بند های آن مهم است.

اهمیت جنس مواد تشکیل دهنده در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی:

جنس تشکیل دهنده در قیمت نهایی دستگاه تهیه آب صنعتی بسیار تأثیرگذار خواهد بود. این مورد بر دوام و طول عمر دستگاه تأثیر زیادی دارد. هزینه سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی در صورتی که بدنه آن از استیل باشد بیشتر است. به طور کلی قیمت فولاد از متریال هایی مانند برخی از الیاف ها و یا پلاستیک های فشرده بیشتر است.

اهمیت استیل برای بدنه تجهیزات تصفیه آب صنعتی :

اهمیت متریال استیل برای بدنه تجهیزات تصفیه کن صنعتی به دلیل مقابله آن با نمک ها بسیار بالا میباشد. ویژگی های فلاد باعث بهبود عملکرد این تجهیزات تا میشود. از این رو استفاده از این ماده در بدنه توصیه میشود. به طور کلی استیل در مقابل نمک موجود در آب مقاومت دارد. لذا در صورت خرید و سفارش دقت کنید که جنس دستگاه تصفیه کن صنعتی باید از استیل باشند. این مورد باعث جلوگیری از پوسیدگی و زنگزدگی قطعات آبشیرین کن صنعتی میبشود.

نقش موتور در آبشیرین کن صنعتی :

نقش موتور در آبشیرین کن صنعتی بسیار با اهمتی است. لذا استفاده مناسب از آن در هنگام سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی در توان تصفیه آن تأثیرگذار است. چرا که این بخش نقش سرعت و توان تولید آب تصفیه شده در این تجهیزات را به عهده دارد. به طور کلی موتور یکی از مهمترین بخش های این دستگاه ها میباشد. نوع آن تأثیر مستقیم بر ظرفیت و قدرت تولید آب در این دستگاهها دارد. البته قیمت فروش موتور دستگاه تصفیه کن صنعتی هم بالاتر از موارد دیگر بوده و سهم بیشتری از هزینه تولید این دستگاه را به خود اختصاص میدهد. با این حال تفاوت های

لذا در هنگام خرید و سفارش خود از دستگاه تصفیه آب حتما به نوع موتور دقت داشته باشید. از طرفی استفاده از موتور با توان بالاتر در صورتی که نیاز چندانی به آن نباشد صرفا اتلاف هزینه میباشد.

چرا که باعث افزایش هزینه تولید آب تولید شده و هزینه ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی خواهد شد. البته خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس با موتور مناسب در کاهش هزینه های آینده تأثیر بسیاری دارد.

نوع پمپ در دستگاه تصفیه آب صنایع :

خرید و سفارش نوع پمپ نیز در دستگاه آب شیرین کن صنعتی اهمیت خاصی دارد. به طوری که اگر برای استفاده آب های دارای EC بالا پمپ های معمولی قرار بگیرد میتواند موجب کاهش شدید تولید آب تصفیه آب شود. همچنین این مورد تا حدودی بر فیلتر های ممبران تأثیر خواهد داشت.

لذا در صورت تمایل به خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی به نوع پمپ آن دقت نمایید. در آب هایی با EC بالا استفاده از پمپ پرفشار توصیه میشود. البته اگر چه استفاده از پمپ قوی تر موجب افزایش قیمت و هزینه های تولید و سفارش دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خواهد شد، اما همچنان در برخی موارد الزامی میباشد.

اهمیت سفارش دستگاه آب شیرن کن صنعتی بهینه :

اهمیت تهیه تجهیزات بهینه به دلیل تعادل بین هزینه ها و راندمان دستگاه دارای اهمیت بالایی میباشد. در واقع باید هنگام خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب به بهینه بودن آن توجه بسیاری نمایید. همان طور که گفته شد این مورد در هزینه تولید آب و همچنین در هزینه های خرید نگهداری تأثیر بسیاری دارد. به دلیل اهمیت بالای تصفیه آب صنعتی تهیه دستگاه بسیار با مهم است.

لزوم دستگاه پیش تصفیه در آبشیرین کن های صنعتی :

سفارش و خرید دستگاه های پیش تصفیه در تصفیه آب صنایع بسیار لازم میباشد. این مورد میتواند در هزینه های خرید و نگهداری این آبشیرین کن ها بسیار موثر باشد. همچنین طول عمر ممبرین در این دستگاهها را بسیار بالا خواهد برد. یکی از سیستم های پیش تصفیه فیلتر های اشعه فرابنفش میباشد. در واقع ضرورت استفاده از UV به خصوص در آب شیرین کن صنعتی دارای اهمیت بسیار زیادی است.

تفاوت آب شیرین کن و دستگاه تصفیه آب صنعتی :

با اینکه برخی از افراد این دو را با یکدیگر یکی میدانند. اما در زمان خرید و سفارش این تجهیزات باید بدانید که دستگاه آب شیرین کن صنعتی با دستگاه تصفیه آب تفاوت زیادی دارد. شیرین سازی به عمل حذف نمک موجود در آب گفته میشود. و از طرفی هم منظور از عملیات تصفیه ، حذف تمامی موارد ناخواسته محلول میباشد. تجهیزات استفاده شده در هر یک از این دستگاها تفاوت های زیز و درشتی دارد. اما همچنان به دلیل نیاز برای حذف تمامی ناخالصی ها از جمله نمک در آب های مورد نیاز در صنایع ، استفاده از دستگاه تصفیه کن صنعتی اهمیت بیشتری دارد.

همچنین تفاوت دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن به نوع کاربرد آن ها نیز مرتبط میباشد. چرا که در خصوص برخی از کاربری های صنعتی نیاز به تصفیه و شیرین سازی آب های بسیار شور میباشد. در برخی دیگر به دلیل نزدیکی به مناسبه آب های غیر شور نیازی به هزینه اضافی نخواهد بود. از طرفی اجزای دستگاه تصفیه آب اسمز معکس در مواردی با آبشیرین کن تفاوت هایی دارد. اما میتوان گفت که به صورت کلی بسیاری از تجهیزات این دو شباهت های زیادی دارند.

اهمیت خرید دستگاه تصفیه پساب و فاضلاب صنعتی :

در صنایع مختلف به دلیل مصرف بالای آب ها و وجود موارد مضر ، خروج آن به محیط زیست صدمه میزند. از این رو به غیر از تصفیه کن صنعتی  تصفیه این موارد نیز اهمیت بالایی دارد. به طور کلی انواعه مختلفی برای خرید و سفارش دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی وحود دارد. این دستگاه ها در عملکرد و ساختار قدری با سیستمهای آبشیرین کن و تصفیه آب تفاوت دارند. در لینک قرار داده شده میتوانید اطلاعات بیشتری از آن ها کسب نمایید.

اهمیت آب تصفیه شده در صنایع :

در صنایع مخهتلف در کنار تصفیه فاضلاب ها ، اهمیت آب تصفیه شده در صنعت بسیار بالا میباشد. به حدی که در صورتی که آب دارای کیفیت مناسبی نباشد کل مراحل یک کار صنعتی را دچار مشکل میکند. لذا جدا از بحث هزینه تولید با خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی در داخل بسیاری از صنایع دارای اهمیت بالایی میباشد.

تأثیر ph آب در قیمت و هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب در صنایع :

در قیمت خرید به دلیل نیاز به قطعات خاص در دستگاه تصفیه آب صنعتی میزان سطح PH آب بسیار اهمیت دارد. میزان اسیدیته آب در برخی از صنایع میتواند کیفیت محصول خروجی را تا حد بسیاری کاهش دهد. لذا سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی مناسب برای کاهش این ویژگی آبها بسیار اهمیت دارد. از طرفی هزینه ها و قیمت تولید آب با PH مناسب در دستگاه تصفیه صنعتی بسیار پایینتر از روش های دیگر میباشد.

دستگاه تصفیه آب در بویلر ها :

در بویلر ها آب باید دارای کیفیتی بسیار بالا باشد. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب مناسب برای آن دارای اهمیت بسیاری است. به عنوان مثال بدون استفاده آبشیرین کن های صنعتی برای تولید آب تصفیه شده، به این علت که در داخل این سیستم بعد از حرارت رسوب ایجاد میشود.

این رسوب در داخل این سیستم ها باعث مشکلات فراوانی خواهد شد. سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی در بویلر ها باعث ایجاد آب با کیفیت و بدون رسوب خواهد شد. از این رو این رسوبات در دستگاه ها دچار مشکل نخواهد کرد. لذا قیمت و هزینه های نگهداری دستگاه بویلر ها به وسیله آب شیرین کن صنعتی کاهش خواهد یافت. ازاین رو سفارش این دستگاه های اسمزمعکوس میتواند یکی از مهمترین موارد حتی پیش از بکارگیری خود بویلر ها باشد.

آب شیرین کن صنعتی در نساجی :

در صنایع نساجی خرید و سفارش دستگاه های تصفیه آب صنعتی به منظور حذف ناخالصی های طبیعی از آب برای جلوگیری از از واکنش های شیمیایی تهیه میشود. مواد خام مورد استفاده در فرآیند ساخت در معرض تغییرات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی گوناگونی قرار می گیرند. برای رسیده به یک محصول نهایی مطلوبباید این ناخاصی ها را از آب جدا کرد. همچنین این ناخالصی های طبیعی با مواد شیمیایی استفاده در فرآیند، وارد جریان فاضلاب میشوند. به همین دلیل آلودگی ها از فاصلاب به محیط منتقل خواهند شد.

اهمیت خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی برای صنایع نساجی :

استفاده از آب تصفیه شده برای آب ورودی در این صنایع واجب است. چرا که هم در کیفیت محصولات تاثیر گذار بوده و هم از آلودگی ها جلوگیری میشود. لذا خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی از طرفی به دلیل هزینه های و قیمت بالا و نیاز به فضای وسیع ، امروزه استفاده از آب شیرین کن صنعتی به روش اسمز معکوس در این صنایع نساجی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش به صرفه ترین روش تصفیه آب بوده که نیازی به فضای بسیار اندکی دارد.

دستگاه آبشیرین کن صنعتی در تولید مواد غذایی

به طور کلی سفارش و خرید تصفیه آب صنعتی در این صنایع اهمیت زیادی دارد. چرا که پیش از مصرف آب در صنایع غذایی باید ابتدا با دستگاه های آبشیرین کن تصفیه شود. آب مورد نیاز برای تولید مواد غذایی علاوه بر قابل شرب بودن لازم است که کیفیت بالایی داشته باشد. چرا که آب حتی اگر قابل شرب بوده ولی خالص نباشد در کیفیتت نهایی محصول تاثیر میگذارد. در نهایت این عمل موجب کاهش کیفیت مواد غذایی خواهد شد. به همین دلیل خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی در برخی از صنایع غذایی اهمیت بالایی دارد.

از طرفی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در صروتی که سفارش از شرکت سازنده باشد برای مصارف این صنایع چندان زیاد نمیباشد.

دلایل خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی در صنایع غذایی :

یکی از  دلایل سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی در صنایع غذایی طعم محصولات میباشد. آب سخت و تصفیه نشده که دارای نمک ها و مواد معدنی میباشد است. این مواد بر روی بافت ترکیبات خام تاثیر می گذارد. و موجب افت کیفیت و تغییر مزه محصولات تولید شده غذایی میشود. برای مثال آهن، منگنز و یا سولفات بر روی مزه سبزی ها و سایر محصولات اثرات نامناسبی دارند.

لذا قیمت و ارزش محصولات نیز در این صنایع بسیار به دستگاه تصفیه آب صنعتی بستگی دارد.

همان طور که گفته شد، در برخی موارد سفارش دستگاه های آب شیرین کن صنعتی برای نگهداری سیستم های صنعتی به کار بکار میرود. به عبارت دیگر در برخی از صنایع سفارش و خرید این دستگاه های تصفیه آب برای جلوگیری از صدمات وارده به وسیله خود آب به سیستم های صنعتی بکار میرود.

دستگاه تصیفه آب صنعتی برای کاهش هزینه نگهداری تجهیزات دیگر :

از کاربرد های مهم سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی کاهش هزینه های خرید و همچنین نگهداری تجهیزات صنایع غذایی میباشد. در داخل برخی از تجهیزات آن ها استفاده از آب تصفیه نشده ممکن است که دچار رسوب شوند. این رسوب به مرور زمان بازدهی آنها را کاهش داده و باعث ایجاد مشکلات و هزینه های اضافی می گردد.

به همین جهت آب قبل از مصرف در صنایع غذایی با استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی تصفیه میشود.

کاربرد خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی در کارخانه های نوشابه سازی:

یکی از صنایع مهم غذایی نوشابه سازی است. خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی در کنار صنایع نوشابه سازی اهمیت بسیاری دارد. این مورد موجب کاهش قیمت و هزینه های اضافی خواهد شد. این کارخانه ها برای تولید محصولات خود به اب با کیفیت بالایی نیاز دارند. چرا که به دلیل وجود گار های داخل این محصولات و مواد شیمیایی آن باید از واکنش جلوگیری شود. با خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی این صنایع آب مورد نیاز خود را تهیه میکنند. البته این کاربرد ها با توجه به انتخاب مناسب قطعات توسط یک شرکت تولید کننده متفاوت است. به همین دلیل باید در انتخاب آن جهت تولید دستگاه های اسمزمعکوس نهایت دقت را داشته باشید.

نحوه انتخاب بهترین شرکت سازنده جهت سفارش و خرید دستگاههای تصفیه آب صنعتی ro

مزیت های سیستم های ro و اسمزمعکوس نسبت به سایر روش ها

مزیت روش اسمز معکوس در آبشیرین کن صنعتی به شرح زیر میباشد.

درصد شیرین سازی آب در روش اسمزمعکوس

با اینکه قیمت تولید آب در دستگاه های تصفیه آب صنعتی در سیستم های ار او بسیار اندک میباشد، اما این سیستم 99 تا 100 درصد قادر به شیرین سازی و تصفیه آب است.
این میزان یعنی حتی بیشتر و بهتر از آب شهری موجود. لذا با خرید و سفارش آب شیرین کن صنعتی امکان تولید آب با کیفیت مناسب برای تمامی فعالیت های صنایع را ایجاد میکنید.

درصد پساب

نکته بسیار مهم در هنگام خرید و سفارش دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس در این است که ، سیستم ها و دستگاه های تصفیه آب RO معمولا چیزی در حدود 30 درصد پساب دارند. به عبارت دیگر این سیستم معمولا توانایی تصفیه 70 درصد از آب ورودی را دارد.

نجوه عملکرد سیستم اسمز معکوس :

جهت خرید یک دستگاه به خصوص تصفیه آب صنعتی باید نحوه عملکرد آن را بدانید. نحوه عملکر سیستم های اسمزمعکوس همراه با فشار آب در ارتباط مستقیم قرار دارد. اسمز به فرآیندی گفته میشود که در آب خالص به سمت آب محلول رفته میشود. اسمزمعکوس به معنای این است که با کمک فشار به این محلول و به کمک فیلتراسیون مناسب آن را به سمت آب خالص هدایت کنیم. که در نتیجه باعث تولید آب خالص میشود.

لذا خرید سیستم های آب شیرین کن و تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس کاربرد بسیاری برای اینحاد آب خالص دارد. از طرف دیگر میزان خلوص آب تولید شده توسط روش های RO تقریبا برابر صد میباشد. به عبارت دیگر اسمز معکوس به کمک فشار مناسب باعث ایجاد آب کاملا خالص میشود. در دستگاه تهیه آب صنعتی فشار تولید شده از طرف پمپ ها و همچنین ممبرین جهت فیلتراسیون مناسب آب استفاده میگردد.

از طرفی عملکرد در مصارف آب برای صنایع اهمیت بالایی دارد. میزان خلوص آب در صنایعی مانند داروسازی باعث تضمین سلامت استفاده از محصول میگردد. به همین علت خرید و سفارش دستگاه تصفیه اب صنعتی در این صنایع به دلیل نحوه عملکرد اسمزمعکوس بسیار مهم است. از طرفی نیز این دستگاه ها هزینه نگهداری پایینی دارند. در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه داده میشود.

هزینه های نگهداری دستگاه اسمز معکوس ro

یکی از مواردی که باعث افزایش قیمت آب شیرین تولید شده میشود هزینه های نگهداری دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس است. این دستکاه ها ماهانه نیاز به مقداری انتی اسکالانت برای شستشو و نمک ضدایی دارند. این مقدار به نسبت اندازه و خروجی دستگاه این مقدار متغییر است که برای دستگاه های کوچیک حدود 200-300 هزار تومان است. و برای دستگاه های بزرگتر مقدار بیشتری نیاز است. به همین دلیل سفارش و خرید نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی میتواند در خصوص هزینه های نمک زدایی تأثیگذار باشد. کمکه در نتیجه هزینه تمام شده برای تولید آب را نیز تحت تأثیر قرار میدهد.

اهمیت استفاده از دستگاه آبشیرین کن صنعتی متناسب :

استفاده از خرید دستگاه های آبشیرین کن و تصفیه آب صنعتی با فعالیت قیمت تولید آب را کاهش خواهد دارد. همان طور که گفته شد هر آبشیرین کن صنعتی نیاز به هزینه هایی برای نگهداری دارد. قابل توجه است که این هزینه با افزایش خروجی دستگاه و بزرگتر شدن دستگاه این مقدار افزایش پیدا میکند. همچنین با سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی مناسب و بهینه میتواند تا حد بسیار زیادی در این هزینه صرفه جویی کنید.

البته شما میتوانید با خرید و سفارش تصفیه آب صنعتی RO در هزینه نگهداری صرفه جویی کنید. به این علت که جنس ممبران و قطعات این دستگاه ها میتواند تاثیر بسزایی در هزینه نگهداری داشته باشد.

نوع دستگاه تصفیه در قیمت تمام شده آبشیرین :

هزینه نگهداری دستگاه های بزرگتر مقداری بالاتر است. همچنین قیمت فیلتر ممبران در دستگاه های بزرگتر تا حدی بالاتر از آبشیرین کن های کوچک میباشد. از این رو قیمت آب تصفیه شده به شدت به خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی بهینه بستگی دارد.

نوع ممبران :

خرید و سفارش نوع ممبران در دستگاه آب شیرین کن صنعتی دارای اهمیت نیازدی دارد. چرا که انواع فیلتر های ممبران با توجه به ظرفیت آنها موجب کاهش یا افزایش هزینه ها میشود. فیلتر تصفیه آب دارای کیفیت به خصوصی میباشد. که باید با توجه به آن دارای طول عمر مشخصی میباشد که پس از آن باید تعویض گردد. برخی از این فیلتر ها دارای کیفیت بالاتری است. که با سفارش این نوع فیلتر ها در هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی خود صرفه جویی میکنید.

قیمت آب تصفیه شده در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی :

همان طور که گفته شد علاوه بر هزینه سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی توجه به نیاز هزینه هایی برای نگهداری این آبشیرین کن ها اهمیت دارد. این هزینه ها به علاوه مقدار انرژی مورد نیاز آن برای تولید آب تصفیه شده نیز در کنار روش های دیگر بسیار بصرف تر بوده و هم چنین انرژی و زمان کمتری را نیز دارد.

این موارد باعث کاهش هزینه و قیمت تمام شده تولید آب تصفیه شده به خصوص برای مصارف صنعتی که مقدار آب فراوانی را طلب میکند خواهد شد. از طرفی با خرید و سفارش دستگاه تصفیه ب صنعتی صنعتی متناسب با موضوع فعالیت خود در این هزینه ها صرفه جویی متوان کرد.

از مواردی که باعث کم شدن هزینه دستگاه آب شیرین کن میشود استفاده از پیش تصفیه است. در ادامه در مورد این سیستم ها بیشتر توضیح میدهیم:

سیستم پیش تصفیه در کاهش هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی :

دقت کنید که خرید و سفارش فیلتر ممبران مناسب در قیمت و هزینه های نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی تأثیر زیادی دارد. چرا که تصفیه نهایی آب را انجام میدهد. همچنین قطر منافذ فیلتر ممبران یک آنگستروم یعنی یک بر ده میلیارد متر است. در نتیجه اگر آب ورودی ممبران دارای ذرات معلق گل ولای کدورت و کلر آزاد باشد باعث گرفتگی ممبران میشود. این گرفتگی باعث ایجاد مشکل و ایجاد هزینه در دستگاه آبشیرین کن صنعتی خواهد شد. در ادامه به یکسری از این مشکلات اشاره میکنیم.

با استفاده نکردن از  سیستم پیش تصفیه قیمت تصفیه آب در آبشیرین کن های صنعتی افزایش خواهد یافت. چرا که این مورد باعث کاهش راندمان دستگاه شده و هزنیه های نگهداری آن بالاتر میرود. لذا در صورت خرید و سفارش دستگاه آبشیرین کن صنعتی حتما پیش تصفیه ناسب با صنایع خود را نیز تهیه نمایید.

عدم استفاده از پیش تصفیه در دستگاه های آبشیرین کن صنعتی باعث :

 • عدم خرید و سفارش پیش تصفیه مناسب در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی باعث کاهش راندمان و آب دهی آنها میشود.
 • همچنین دفع املاح کمتر شده که این مورد میتواند در برخی از صنایع به خصوص دارویی بسیار خطرناک باشد.
 • و در شرایط بدتر ، پاره شدن یا از کار افتادن ممبران که باعث ایجاد هزینه و اضافه و بالا رفتن قیمت تولید آب در دستگاه آب شیرین کن صنعتی خواهد شد.

بعنوان مثال کلر آزاد موجود در آب باعث اکسید و تخریب ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی خواهد شد. از طرفی به دلیل این تخریب ، کیفیت آب را تا حد بالایی کاهش دهد. لذا شما را مجبور به خرید و سفارش ممبران های متعدد برای دستگاه آبشیرین کن صنعتی خود میکند.

نتیجه میگیریم کلر برای ممبران خطرناک است. همچنین فرم اکسید شده آهن و منگنز نیز در ورودی آب صدمات شدیدی را به ممبران وارد می کند. که در طول عمر این فیلتر ها نیز تأثیر بالایی دارد. از طرفی به دلیل قیمت های رو به افزایش این فیلتر ها تعویض آن در افزایش قیمت و هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی کوچک و بزرگ کاملا مشهود میباشد.

به همین دلیل وجود پیش تصفیه درون دستگاه آبشیرین کن صنعتی RO الزامی است چرا که باعث جلوگیری به آسیب به ممبران ها میشود.

وظیفه اعظم سیستم پیش تصفیه

بخش اعظم وظیفه سیستم پیش تصفیه کاهش کدورت آب میباشد. از دلایل مهم خرید و سفارش سیستم پیش تصفیه برای دستگاه تصفیه آب صنعتی این مورد بوده که بر هزینه ها بسیار تأثیرگذار است.

به صورت پیش فرض و در یک فرم کلی می توان از یک مرحله فیلتر شنی محتوی سیلیس یا آنتراسیت ، یک مرحله کربن اکتیو(ذغال فعال ) و یک مرحله کارتریج فیلتر (MF) استفاده کرد.

البته در بعضی از آب های دارای شرایط خاص می توان از سختی گیر نیز برای کنترل برخی از املاح که قابلیت چسبندگی در سطح ممبران را دارند استفاده کرد.

به طور کلی تهیه پیش تصفیه در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باعث افزایش کارایی و طول عمر ممبران می باشد که بر اساس آنالیز آب طراحی می شود. به همین دلیل با کاهش صدمه به این فیلتر ها موجب کاهش هزینه ها و در نتیجه کاهش قیمت و هزینه نگهداری این دستگاه ها میباشد.

سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی :

به دلیل قیمت و عدم شناخت قطعات توصیه میشود که سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی توسط تولید کنندگان این تجهیزات صورت بگیرد. معمولا به دلیل شناخت بهتر قطعات ، این شرکت ها توانایی بالایی در تولید سیستم های بهینه دارند. به همین دلیل تهیه تجهیزات تصفیه از این شرکت ها میتواند بسیار سودمند باشد. لذا ساخت این دستگاه ها توسط آریا صاف با هزینه کمتری صورت میگیرد. چرا که سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی از تولید کننده به معنای حذف واسطه میباشد. با حذف واسطه همچنین شما قادر به کنترل بیشتر برانتخاب قطعات خواهید بود. از طرفی در جریان ساخت در تمامی مکراحل میباشید. همچنین با حذف این واسطه ها قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی به مراتب پایین تر از خرید آن خواهد بود.

سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی در آریا صاف میتواند در سراسر ایران پذیرفته میشود. لذا در صورت نیاز به تجهیزات تصفیه آب صنعتی و یا عیب یابی آن در تمامی شهر ها به صورت تلفنی برای سفارش این تجهیزات اقدام نمایید. لازم به ذکر است که به دلیل تهیه مستقیم و بی واسطه از آریا صاف ، هزینه های سفارش به مراتب کمتر خواهد بود.

شما میتوانید جهت خرید و سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان پس از دریافت قیمت تصفیه آب صنعتی کوچک و بزرگ مورد نظر خود از طریق صفحه مشاهده لیست قیمت دستگاه تصفیعه آب صنعتی جهت ارتباط با کارشناسان شرکت آریا صاف از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایند. در این بخش به چند سوال پاسخ داده  کارشناسان ما با برسی اطلاعات ارسالی ، نوع تجهیزات به همراه ریز هزینه های قطعات با هزینه کل برای شما ارسال میکنند.

روش های تصفیه آب صنعتی تنوع بسیاری دارد. اما همچنین بهترین در این خصوص استفاده از دستگاه های RO برای ایجاد کیفیت بالا در کنار هزینه های به صرفه میباشد.

بهترین روش های تصفیه آب های مصراف صنعتی :

بهترین راه برای توید آب در مصارف صنعت خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی متناسب با موضوع فعالیت میباشد. دستگاه هایی که روش اسمز معکوس و یا همان RO استفاده میکنند هم در هزینه ها و هم در مقدار تولید آب بسیار تفاوت دارند. همان طور که در قبل گقته شد در روش اسمز معکوس میتوان تولید آب را با تجهیزات قوی تر در داخل آن به حدی رساند که بتوان به صورت مستقیم از آب آن استفاده نمود که در روش های قدیمی تر بسیار سخت بوده است.

در خرید دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس و یا همان RO با فشار بالا قادر به تولید آب تصفیه شده در همان لحظه میباشند. سرعت شیرین سازی آب در این روش بسیار بالا میباشد. لذا سفارش دستگاه تصفیه آب صنعتی RO میتواند در بسیاری از هزینه های تولید انبوه آب با کیفیت صرفه جویی کند.

توجه داشته باشید که قیمت سفارش و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO از آریاصاف برای سفارش دهنده ارزان تر میشود.

جنس دستگاه های تصفیه آب صنعتی آریا صاف :

با خریدذ و سفارش آب شیرین کن های تولید شده شرکت آریا صاف آن ها را با قطعات آمریکایی و آلکمانی دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است که کیفیت آن ها بسیار بالا میباشد. شرکت سازنده آبشیرین کن آریاصاف قادر به تولید دستگاه های آبشیرین کن با رقابت بین دستگاههای تصفیه آب آمریکایی  و آلمانی میباشد و میتوان گفت که تفاوت چندانی با آن ها ندارد. و در این دستگاه های تصفیه آب ایرانی ساخته شده توسط آریا صاف همچون نمونه آبشیرین کن های آمریکایی اصول تولید آن ها رعایت میشود.

توجه داشته باشید که قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار متفاوت میباشد. این مورد به دلیل وجود آب شیرین کن غیر اصل با عنوان دستگاه تصفیه آب آمریکایی و آلمانی داخل بازار میباشد. بهترین انتخاب خرید این سیستم ها از تولید کننده و شرکت سازنده دستکاه تصفیه آب میباشد. این مورد ایجاد اطمینان از اصل بودن و کیفیت آبشیرین کن ها میکند.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی :

از موارد کاربردی که خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی را در کنار بویلر ها دارای اهمیت میکند حساسیت این دستگاه ها در مقابل کیفیت آب ورودی به آن ها میباشد. بویلر ها به دلیل رساندن آب به نقطه جوش ممکن است دچار رسوب شده و مشکلاتی را به وجود آورند. لذا استفاده از سیستم های تصفیه آب صنعتی RO برای پایین آوردن EC آب در کنار این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد.

خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی ro  برای کارخانه ها صنایع غذایی نیز کاربرد بسیار دارد. آب مصرفی در برخی از این صنایع باید دارای کیفیتی بالا باشد. در غیر این صورت ممکن است مشکلی در فرآیند تولید و مصرف آن ایجاد شود.

همچنین سفارش و خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی Ro در کنار دیگ های بخار میتواند حیاتی است. چرا که این دستگاه ها تا حد زیادی باعث کاهش هزینه های تجهیزات دیگ های بخار میشود.

در برخی از مناطق کم آب ، دستگاه تصفیه آب برای فروش آب شرب در مغازه های بخصوص استفاده میشود. همچنین در برخی دیگر از این ناحیه ها که دارای آب مناسب هستند استفاده از آب شیرین کن اهای خانگی به روش RO رواج زبادی دارد.

از دیگر موارد استفاده برای خرید و سفارش دستگاه آب شیرین کن صنعتی در صنایع نساجی میباشد. کیفیت آب در صنایع نساجی باید تا حدی باشد. در غیر این صورت مواد داخل آب طی فرآیند تولید با مواد اولیه واکنش داده و محصول نهایی را با مشکل رو به رو میکنند.

همچنین خرید و سفارش سیستم تصفیه آب صنعتی جهت استفاده در کارخانه بسیاری استفاده میشود. به دلیل سادگی و عدم نیاز به فضای بسیار زیاد حتی در کارخانه های ریسندگی و بافندگی نیز استفاده میشود. به طور کلی تجهیزات این سیستم به بهبود محصولات کمک بزرگی میکند. همچنین به دلیل دقت بالای سیستم های اسمز معکوس برای تضمین سلامت انسان در برخی از ضنایع مورد استفاده قرار میگیرد.

در صنایع کاغذ سازی باید از آب دارای کیفیت مناسب برای بدست آوردن کاغذ مناسب استفاده کرد. در این صنعت هم فاضلاب هم آب مورد استفاده باید تصفیه گردد. از این رو وجود دستگاه تصفیه آب صنعتی در تولید کاغذ سازی بسیار اهمیت دارد. با کمک تجهیزات اسمز معکوس در این صنایع میتوانید آب مورد نیاز خود را با کیفیت مناسب در کنار توان تولید بالا تصفیه نمایید.شما میتوانید در هر زمان با شماره گیری 09121068506 با ما در ارتباط باشید کارشناسان ما آماده جوابدهی شما در سراسر ایران هستند. از این طریق میتوانید از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در هر زمان اطلاع یابید.

برای تماس کلیک کنید

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ایام تعطیل

مشاهده لیست قیمت

واتس اپ

ارتباط در واتس آپ (آنلاین)