سیستم های آبشیرین کن دریایی به منظور شیرین سازی آب هایی که میزان شوری آنها (ec) بیشتر 10000 است مورد استفاده قرار میگیرند. در واقع این سیستم توانایی استفاده برای تصفیه آب دریای خلیج فارس، دریای عمان و دریای مازندران را دارد. همچنین استفاده از تجهیزات اسمز معکوس برای شهر هایی که میزان شوری آب آنها بالا است، میتواند کاربرد بسیاری داشته باشد. قیمت و هزینه سفارش دستگاه های اسمز معکوس برای شیرین سازی آب دریا، نسبت به بسیاری از تجهیزات دیگر بسیار کمتر است. چرا که این روش، به فضای زیاد و تجهیزات سنگین، نیازی ندارد.

دستگاه آبشیرین کن آب شیرین کن دریایی تصفیه آب دریا

سیستم و دستگاه تصفیه آب دریا

پکیج ها و دستگاهی که قادر به شیرین سازی آب دریاها هستند ، به دلیل نیاز به تچهزیاتی با توان بالاتر، دارای هزینه ای نسبتا بیشتری میباشند. به طور کلی قیمت این دستگاه ها به چندین فاکتور از جمله مقدار اب خروجی آن ، میزان شوری آب ، مارک پمپ ها و موتور ها ، ضدزنگ بودن و ضد اکسید بودن لوله ها و … بستگی دارد . آریا صاف شرکت سازنده ، تولید کننده و فروشنده انواع مختلف پکیج ها و دستگاه تصفیه آب دریا می باشد. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از نحوه کارکرد این دستگاه، با شرکت در ارتباط باشید. همچنین در صورت تمای به تهیه دستگاه آبشیرین کن، با کارشناسان ما تماس بگیرید. آریاصاف همواره تلاش می کند که با توجه به نیاز شما، بهترین دستگاه اسمز معکوس دریایی را برای خرید به شما معرفی کنند.

تفاوت دستگاه تصفیه آب دریایی ro با آب شیرین کن معمولی ro چیست ؟

دستگاه های آبشیرین کن را براساس میزان ec آب میسازند.
همین میزان شوری باعث تفاوت سیستم های ro میشود.

دستگاه آبشیرین کن براساس ec به سه نوع تقسیم میشود :

  1. دستگاه های معمولی با توانایی تصفیه ec کمتر از 8000
  2. دستگاه های تصفیه آب ro پرفشار با توانایی تصفیه ec بین 8000 و 26000
  3. دستگاه های تصفیه آب دریا با توانایی تصفیه ec بیشتر از 26000

قیمت هر یک از دستگاه های آبشیرین کن بالا با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد.
برای همین با انجام آزمایش آب باید میزان ec آب را مشخص کرد.


مشاهده لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی

قیمت تهیه دستگاه های تصفیه آب دریایی ro :

قیمت تهیه دستگاه های آب شیرین کن دریا نسبت به دستگاه های معمولی آبشیرین کن بسیار بیشتر است و این به علت نوع ممبرین ها، جنس بدنه ( ضد زنگ و ضد خوردگی در برابر شوری آب ) ، نوع موتور ها ( پرفشار و یا معمولی ) و…. می باشد.
به علت اینکه دستگاه های اسمز معکوس آب دریا در ابعاد مختلف ساخته میشوند، قیمت های متفاوتی دارند.
اما بهتراست بدانید که هرچه دستگاه آبشیرین کن دریایی درابعاد بزرگتر ساخته شوند، مقرون بصرفه می باشند. در واقع ابعاد این تجهیزات بر قیمت خرید و سفارش دستگاه اسمز معکوس آب دریا تأثیر زیادی میگذارد.

همچنین می توانید از بقیه دستگاه های آب شیرین کن ( آبشیرین کن های دریایی ، کشاورزی ، صنعتی ، سختی گیر و … ) شرکت آریاصاف نیز دیدن فرمایید .

شهر هایی که ارسال داریم

آریا صاف اماده ارسال دستگاه های و پکیج های تصفیه اب دریایی و آب شیرین کن دریا به سراسر ایران از جمله شهرها و استان های بندرعباس ، مشهد ، سیستان و بلوچستان ، خوزستان ، اهواز ، قم ، بندر گناوه ، بوشهر ، بندر کنگان ،بندر ماهشهر بندر امام خمینی ، جزیره قشم ، جزیره کیش و جزیره ابوموسی و سایر نقاط ایران است.

لازم به ذکر است که کلیه دستگاه تولید آب شیرین آریا صاف به روش اسمز معکوس ساخته می شوند . روش اسمزمعکوس یک روش مرسوم و مقرون به صرفه است که در دنیا بسیار استفاده می شود . برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد روش اسمز معکوس می توانید از مقاله مربوط به آن دیدن فرمایید.

تصفیه آب دریا برای آشامیدن :

تصفیه آب دریا برای آشامیدن شامل روش های بسیاری میباشد که بهترین نوع آن روش اسمز معکوس یا RO است. در این روش به وسیله آنالیزی که در آزمایشگاه آب و فاضلاب بر روی آب شور صورت میگیرد ، آب شور را از فیلتر های مختلف و مخصوصی که در این دستگاه ها وجود دارند با فشار بالا عبور داده و این آب را در حد ملوکولی تصفیه میکند. در نتیجه آب دریا با کیفیت بسیار بالایی تصفیه میشود.

در حال حاضر دستگاه اسمز معکوس در بیشتر کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا، استفاده می شود. از آنجایی که در این روش احتیاج به انرژی بسیار پایین تری نسبت به روش های تقطیری دارد، جایگزین این تجهیزات شده است.

در هر دو روش ذکر شده، علاوه بر حذف نمک از آب تمامی مواد معدنی، ترکیبات شیمیایی و ذرات بیولوژیکی داخل آب دریا پاکسازی می شوند و آب قابل آشامیدن و خالص بدست می آید که قابل مصرف بوده و استفاده از آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اهمیت تصفیه آب دریا در ایران :

نیاز به تصفیه آب دریا در ایران به دلیل خشکسالی های مداوم و پایین آمدن سطح آب های زیر زمینی، بسیار حس میشود.

از این رو در آینده ممکن است که آب های زیر زمینی در دسترس نباشند. لذا باید از منابع بی پایان آب دریا استفاده کرده و آن ها را تصفیه کرد و به آب های مورد نیاز دست یافت.

البته این مورد در حال حاضر برای شهر ها و مناطق اطراف آب دریا ها قابل انجام است.

در سال های اخیر در برخی از مناطق کشور آب چاه ها و آب های زیر زمینی دچار شوری شده همچنین در مناطق مختلف کشور ایران نیز شاهد پایین آمدن کیفیت آب ها بودیم که باید برای مصرف این آب ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ابتدا آن ها را تصفیه کرده و سپس مصرف کنید.

عبارات مرتبط با این صفحه :

دستگاه تصفیه آب دریا ، شیرین سازی اب دریا به روش اسمزمعکوس ، شرکت سازنده سیستم های آبشیرین کن ro دریایی با هزینه تهیه پایین و کیفیت عالی ، دستگاه تصفیه آب دریایی ro ،

دستگاه های تصفیه آب دریا ساخته شده توسط آریاصاف، میتواند حجم های مختلفی به نسبت درخواست و نیاز مشتریان داشته باشد. لذا شما میتوانید بعد از انتخاب نوع دستگاه مصرفی مورد نیاز خود، در صفحه تماس با آریا صاف نسبت به سفارش اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که شما میتوانید سفارش خود را از هر نوع دستگاه تصفیه آب دریا در سراسر ایران انجام داده و در صورت داشتن هر گونه سوالی در هر منطقه ای از کشور به صورت تلفنی آن را بیان کنید.

شرکت آریا صاف ، از سال 1372 پیشرو در زمینه طراحی و ساخت انواع دستگاه های آب شیرین کن از جمله دستگاه اسمز معکوس در ظرفیت های مختلف می باشد .برای مشاهده سایر دستگاه های آبشیرین کن ro می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

دستگاه آبشیرین کن کشاورزی

تصفیه آب صنعتی