روش اولترافیلتراسیون در تصفیه آب ها کاربرد و مصارف مختلفی دارد این مصارف که به دلیل دقت این روش در تصفیه آب ها بسیار کمک کننده است در ادامه به کاربرد و مصارف مختلف روش اولترا فیلتراسیون در تصفیه آب ها میپردازیم و اطلاعاتی مختصر در مورد این کاربرد ها و مصارف در این زمینه مورد برسی قرار خواهیم داد.

 کاربرد ها و مصارف روش اولترافیلتراسیون در تصفیه آب :

همان طور که اطلاع دارید تصفیه آب باعث میشود تا ذرات معلق در آن، گل و لای ، فلزات سنگین و حتی موجودات ریز و ویروس و میکروب از آب حذف شود.

به وسیله برسی روال و طرز کار و همچنین نحوه عملکرد و فعالیت آن ، اولترافیلتراسیون در محیط های متفاوت و با اهداف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد که از مهم ترین آنها را می توان به موارد زیر نسبت داد :

اولترافیلتراسیون UF در مصارف صنعتی

مهمترین و اصلی ترین کاربرد ها و مصارف روش تصفیه اولتراسیون در بخش صنعتی و تصفیه پساب کارخانجات و کارگاه های تولیدی می باشد که در کنار دستگاه تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

با توجه به داشتن قابلیت حذف مواد آلی، روغن، گریس، ذرات کلوئیدی و همچنین پروتئین ها از پکیج تصفیه آب اولترافیلتراسیون می توان در صنایع غذایی و دارویی و همچنین کارخانجات مختلف استفاده نمود.

علاوه براین، این روش تصفیه برای حذف آلودگی های موجود در آب برکه، رودخانه ها و پساب های صنعتی بسیار مفید بوده و باعث به چرخش درآمدن آب میشود.

لطفا توجه داشته باشید که روش اولترافیلتراسیون نه تنها در تصفیه آب، بلکه در کارخانجات نساجی، شیر و پروتئین و مواد غذایی و همچنین داروسازی نیز بسیار مفید بوده و قابلیت حذف آنزیم ها، آمینو اسیدها و رنگ های موجود در پساب ها را دارد.

 

اولترافیلتراسیون در مصارف خانگی

اگر که املاح و مواد معدنی در آب های شرب وجود داشته باشی و درصد آن از حد مجاز بیشتر باشد یکی از بزرگترین مشکلات آب برای شرب میباشد که البته در اغلب مناطق کشورمان با این نوع آب مواجه هستیم. همچنین ، در بعضی از مناطق ممکن است امکان دسترسی به آب آشامیدنی و تصفیه شده وجود نداشته باشد و امکان بروز بیماری های مختلف در این شرایط وجود دارد.

با استفاده از پکیج تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون می توان براحتی به آب کاملا خالص و بدون هیچگونه آلودگی دست پیدا کرد.

 

کاربرد اولترافیلتراسیون ( UF ) به همراه اسمز معکوس برای تکمیل دقیق تصفیه آب

اسمز معکوس که یکی از روش های بسیار کاربردی در تصفیه آب می باشد، با غشای نیمه تراوا عمل میکند. در بسیاری از مواقع می توان از اولترافیلتراسیون در مرحله پیش تصفیه استفاده نمود تا حجم زیادی از آلودگی ها، مواد آلی و مواد ذائد از آب حذف شده و در نتیجه فیلتر و ممبران اسمز معکوس عمر بیشتری پیدا خواهد کرد. علاوه براین، استفاده از UF باعث میشود تا نیازی به اضافه کردن کلر یا ازن به آب نباشد و در نتیجه از سوراخ شدگی فیلتر RO جلوگیری میشود.

این برخی از مهم ترین کاربرد های این روش تصفییه آب غشایی بود که مطالعه نمودید.

لینک های مرتبط با دستگاه تصفیه آب :

شما میتوانید جهت مطالعه بیشتر در مورد دستگاه تصفیه اب صنعتی بیشتر مطالعه کنید.

از دیگر موارد استفاده از این سیستم پیش تصفیه در آب شیرین کن دریا میباشد. در صورت تمایل به مشاهده اطلاعات بیشتر از این لینک دیدن کنید.

شما هم به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]