فرآیند اولترافیلتراسیون با روش و نوع عملکرد آن در صنعت تصفیه در حال حاظر جایگاه ویژه ای پیدا کرده است همچنین این روش در کنار روش اسمز معکوس عملکرد تصفیه را برای تمامی مصارف کامل میکند در ادامه قصد داریم تا روش عملکرد و کار کردن فرآیند اولترافیلتراسیون را در صنعت تصفیه آب ها به طور خلاصه تشریح کرده و ضرورت استفاده آن را مورد برسی قرار هیم.

روش کار فرآیند اولترافیلتراسیون در صنعت تصفیه آب

به علت نوع فعالیت و روش عملکرد فرآیند اولترافیلتراسیون مراحل تصفیه آب در روش UF شامل دو گام میباشد که عبارتند از پیش تصفیه و تصفیه کامل. داخل مرحله ای که به آن پیش تصفیه گفته میشود بعد از به جریان درآمدن آب بخاطر فشار وارد شده توسط پمپ خوراک (feed pump) ذرات درشت شناور در آب توسط فیلترهای میکرونی از به دام انداخته شده و اجازه عبور را به آن ها نمیدهند . بعد از این مرحله آب از غشا و ممبران هایی با قطر 0.01 عبور می کنند. بخاطر کوچک بودن قطر حفره های روی این فیلتر تمام ذرات از قبیل گل و لای، ویروس، میکروب، یون های دو ظرفیتی و سایر مواد ذائد امکان عبور پیدا نمی کنند. در نتیجه می توان گفت آبی که از فیلتر عبور می کند، تا 99/99% خالص و بدون هرگونه آلودگی می باشد.

دلایل تداول استفاده از پکیج تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون UF

به دلیل وسیع شدن اجتماع و بیشتر شدن جمعیت باعث پیشرفت های صنعتی و موارد دیگر مانند مصارف خانگی و کشاورزی شده و که از طرف دیگر کاهش بارش باران در سالهای اخیر، نگرانی های زیادی را در تمام دنیا بوجود آورده است. علاوه براین، در بسیاری از مناطق و شهرها آب شرب و تصفیه شده به سختی در دسترس بوده و حتی ممکن است آب شامل املاح بسیار زیادی باشد. به همین منظور، روش های مختلفی برای تصفیه آب معرفی شده است که یکی از بهترین آنها، اولترافیلتراسیون می باشد. با این روش نه تنها آبهای صنعتی، بلکه در تولید آب شرب نیز می توان از آبهای ناخالص، آب خالص و بدور از هرگونه آلودگی و ویروس و میکروب های خطرناک تولید کرد البته استفاده از این دستگاه ها در کنار تجهیزات اسمز معکوس میتواند فرایند تصفیه آب ها و پساب ها در زمینه های صنعتی را تکمیل کند.

در ادامه با ما با دستگاه تصفیه آب صنعتی همراه باشید.

 

شما هم به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]