دانستی های علمی

انواع فیلتر های آبشیرین کن خانگی و زمان تعویض آنها
0 (0)

در این قسمت ما قصد داریم تا به شما انواع فیلتر های آبشیرین کن خانگی و زمان تعویض هر یک را به شما نشان دهیم فیلتر های اب شیرین خانگی انواع متنوعی دارد که به همین دلیل زمان تعویض هر یک متفاوت میباشد.

فیلتر اول فیلتر پلی پروپلین 5 میکرون

پایان عمر این فیلتر از تغییر رنگ آن و اشباع شدن از ناخالصی ها مشخص میشود، محفظه آن شفاف بوده و میتوان تغییر رنگ آن را مشاهده کرد که در زمان تعویض، رنگ آن قهوه ای تیره میشود و بسته به محل نصب دستگاه عمر آن بین 4 تا 6 ماه متغییر است.

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول

ول عمر و دوام این فیلتر معمولا چهار تا شش ماه میباشد که جهت بهبود بو و مزه آب استفاده میشود.

فیلتر سوم فیلتر کربن بلاک

دوام این و طول عمر این فیلتر تصفیه اب کربن مشابه فیلتر دوم است و گاها در فیلتر سوم از فیلتر آب تصفیه 1 میکرون PP استفاده میشود که عمر آن هم چهار تا شش ماه است که توجه داشته باشید 3 فیلتر اول دستگاه مراخل 1 و 2 و 3 باید هر 3 با هم تعویض بشوند

فیلتر چهارم membrane

دوام و ول عمر مفید این فیلتر با انجام تست تی دی اس مشخص میگردد و بستگی به آب منطقه و سختی آن دارد که از 1 سال تا 1 سال و نیم عمر خواهد کرد و هرگاه طعم اب خروجی دستگاه نزدیک به طعم آب ورودی آن باشد یعنی زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است در صورت تعویض به موقع فیلتر های 3 مرحله اول فیلتر ممبران گاه تا دو سال نیز عمر میکند.

فیلتر پنجم(پست کربن)

عوض کردن این فیلتر پس از گذشتن 1500 گالن معادل 5676 لیتر آب از آن است و عموما بین یک تا یک سال و نیم عمر میکند.

فیلتر ششم mineral

این فیلتر در مرحله ششم بکار گرفته میشود و زمان عوض کردن آن مشابه فیلتر پنجم است که لازم به ذکر است که 3 فیلتر مرحله 4 و 5 و 6 باید هر سه با هم تعویض شوند تا اب سالم و گوارایی اسفاده کنید و نباید به صورت  تک در مدت زمان های مختلف تعویض شوند.

فیلتر هفتم قلیایی (آلکالاین)

فیلتر قلیایی یا قلیایی کننده آب با یونیزه کردن آب باعث کم شدن احتمال به بیماری هایی نظیر قند ,چربی و مشکلات گوارشی و بی حالی و درد میشود این فیلتر معمولا 12 ماه یک بار تعویض میشو همراه با فیلترهای 4 تا 6

فیلتر هشتم لامپ اشعه فرابنفش (UV)

این نوع از فیلتر ها از نوعی اشعه ماوراء بنفش برای کشتن میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها استفاده می‌کند. فرآیند ساده و مؤثری دارد و بالغ بر 99.99 درصد از موجودات زنده در آب را از بین می‌برد. اشعه UV توسط یک لامپ جیوه در دستگاه تولید می‌شود و خطری برای سلامتی ندارد. این نوع فیلتر برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها فوق‌العاده‌اند. مدت زمان مفید برای استفاده و طول عمر از این فیلتر زیاد است و تا زمانی که لامپ آن نسوزد استفاده میشود میتوان گفت معمولا 2 تا 3 سال عمر میکنند.

شما هم به این نوشته امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *